Sezon Kuligów 2023 / 2024 ZAKOŃCZONY

Zapraszamy klientów indywidualnych, jak i grupy na tradycyjne kuligi po Bieszczadach z końmi. Tę śnieżną przygodę łączymy z opowiadaniem przewodnika o Bieszczadach podczas przejazdu na saniach i w autokarze. Kuligi organizujemy w połowie drogi między Cisną, a Komańczą NAJDŁUŻSZĄ TRASĄ w Bieszczadach, którą na przełomie XIX i XX wieku jeździła pierwsza Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa (około 10 km!). Po rozbudowie ciuchci trasa została przesunięta, ale nasypy kolejowe i wykonywane ręcznie wiadukty zostały – usunięto tory i podkłady. Teraz my dbamy o to by nie zarosła drzewami. Trasa kuligu przebiega w większości po niezwykle widokowych zboczach gór, ale też wąwozach i lasach. Nie jeżdżą tam żadne samochody (jak na niemal wszystkich innych trasach organizowanych w Bieszczadach kuligach) i nie jest męcząca dla koni.
W razie problemów ze śniegiem sanie zamieniamy na wozy na kołach i jedziemy trasą wycieczki Traperska Przygoda ze Smolnika w stronę Duszatyna malowniczą doliną rzeki Osława, czyli z podziwianiem chyży łemkowskich, licznych kapliczek wotywnych, opowieściami o nietypowych mieszkańcach Smolnika…, schronisku z pasem startowym dla samolotów itd.

KULIG po Bieszczadach organizowany przez Biuro Podróży Bieszczader

Program najlepszego KULIGU w Bieszczadach:

• około 14-tej wyjazd na wycieczkę autokarem / busem (trasa przejazdu i orientacyjne godziny są podane poniżej, a dokładne podajemy telefonicznie i w SMS dzień przed kuligiem)

wycieczka autokarowa po Bieszczadach z opowieściami PRZEWODNIKA (bez wysiadania z autokaru i po trasie, więc nie zajmuje to więcej czasu)

LUB dojazd na miejsce startu Kuligu WŁASNYM SAMOCHODEM

KULIG saniami z końmi po zboczach gór trasą, którą na przełomie XIX i XX wieku jeździła Bieszczadzka Kolejka Leśna, czyli między Łupkowem a Wolą Michową (w pobliżu granicy między Bieszczadami i Beskidem Niskim) na około 10 kilometrach!
(w przypadku braku warunków do jazdy sanie zastąpimy wozami na kołach)

Klientów indywidualnych zapraszamy na kulig najdłuższą i najbardziej widokową trasą w Bieszczadach. Trasę kuligu można pokonać na niestandardowych saniach – niektóre są wykonane z wozu drabiniastego! Większość trasy przebiega po zboczach kilku gór z widokami na dolinę rzeki Osława, pasmo górskie Wysoki Dział, miejscowości Smolnik i Wola Michowa. Czeka na Was również przejazd przez kilka wąwozów oraz po kilku kamiennych mostach bieszczadzkiej ciuchci. Mniej więcej w połowie trasy będzie można wysiąść z sań, aby móc podziwiać widok z potężnego urwiska u podnóża którego przepływa rzeka Osława, a przy okazji koniki będą mogły odpocząć. Dla komfortu turystów zakupiliśmy aż 30 ciepłych koców, którymi można przykryć kolana.
UWAGA: powyższa trasa, którą jeździmy jest uczęszczana wyłącznie przez nasze konie. Jest przez nas odkrzaczana, wykaszana,
odwadniana, a przy dużych ilościach śniegu odśnieżana oraz utwardzana. Tu nie jeżdżą żadne samochody jak na wszystkich innych trasach kuligów w Bieszczadach.
Dla grup program, świadczenia, godziny mogą być dostosowane do wymagań łącznie z trasą kuligu (niżej przedstawiamy mapę gdzie jeszcze w innych miejscach w Bieszczadach jeździmy). Od wybranych świadczeń oraz ilości osób zależy też cena, która może być niższa lub wyższa.

• OGNISKO z kiełbaskami, PROZIAKAMI z masłem czosnkowym, HERBATĄ i GRZAŃCEM przy 3 rodzajach POCHODNI!

Saniami dojedziemy na leśną polanę otoczoną potężnymi świerkami, gdzie będzie czekać ognisko. Na ognisku każdy dostanie po 2 kiełbaski kupowane nie w marketach, ale wykonywane dla nas w masarni. Natomiast do picia będzie oryginalny Grzaniec Galicyjski oraz herbata z bieszczadzkich ziół… Wokół ogniska ustawiamy niestandardowe pochodnie wykonane z drzew iglastych (nadaliśmy im nazwę LEŚNE POCHODNIE), które tworzą niepowtarzalny klimat. Zakupiliśmy metalowe kije, które nie przepalają się podczas pieczenia kiełbasek. Będzie można też odpocząć siadając w kręgu ogniskowym na ławkach. Napoje są polewane z dużych opisanych i długo trzymających ciepło termosów. Zadbaliśmy też o smak chleba, który uczestnicy kuligu chętnie pieką sobie na ogniu.

• SPEKTAKL ŚWIATEŁ ze spacerem do najwyższego KAMIENNEGO MOSTU CIUCHCI z końca XIX wieku

powrót KULIGU SANIAMI Z POCHODNIAMI, które największe wrażenie robią w leśnych wąwozach…

• około 18-tej zakończenie wycieczki po Bieszczadach z kuligiem

CENA przy dojeździe własnym samochodem (*):
150 zł dorośli / 140 zł młodzież do 18 lat / 0 zł do 5 lat

UWAGA: jest też możliwość dojazdu we własnym zakresie na Kulig w okolice Nowy Łupków. Jednak ominie Państwa niepowtarzalne opowiadanie przewodnika podczas przejazdu przez Bieszczady, często zakładanie łańcuchów, a kierowcę grzaniec…

Decydując się na dojazd własny najlepiej ZAPARKOWAĆ przy skrzyżowaniu z boczną drogą prowadzącą do dawnej wsi Zubeńsko – wystarczy kliknąć i otworzy się trasa dojazdu: PARKING KULIG. Jest to miejsce zaledwie 10 metrów od przejazdu bieszczadzkiej ciuchci. W okresie zimy wbijamy tam tabliczkę z napisem P i naszym logo. Nie jest to oficjalny parking i nie odpowiadamy za jego odśnieżanie, więc należy pamiętać o zabraniu łopaty.
Następnie należy podejść 250 metrów w kierunku Cisnej, gdzie stoją sanie i jest reklama z napisem kulig.

CENA przy dojeździe busem / autokarem (**):
190 dorośli / 180 zł młodzież do 18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

Czas trwania samego kuligu: około 15:00 do 18:00 (w zależności od miesiąca, warunków śnieżnych, nieprzewidywalnych zdarzeń), a z transportem autokarem w zależności od miejsca wsiadania od 15 minut do około 2h.

CENA OBEJMUJE:
KULIG saniami z końmi (najdłuższą trasą w Bieszczadach i jedyną w regionie, która jest widokowa i nie jeżdżą nią samochody!)
OGNISKO z kiełbaskami (2 sztuki / osoba, chleb, ketchup, musztarda, tacki, widelce)
PROZIAKI z masłem czosnkowym
oryginalny GRZANIEC i niepowtarzalna HERBATA
usługi PRZEWODNIKA górskiego
– ubezpieczenie NNW
3 rodzaje POCHODNI (gdy kulig organizowany jest wieczorem)
WC (możliwość skorzystania w pobliżu polany ogniskowej)
– podatek VAT marża
– ** transport autokarem / busem wg poniższej trasy.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki. Można też dzień przed Kuligiem wykonać przelew lub zapłacić BLIK.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
– ŚRODY i SOBOTY (styczeń i luty)
– inne miesiące oraz długie weekendy i Sylwester dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

Poza ceną WARTO PRZECZYTAĆ czym WYRÓŻNIAJĄ się nasze kuligi…

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży organizujących kuligi. Jednak nasze wyróżniają się WSZYSTKIM… Poniżej konkrety:
1. mamy najdłuższą w Bieszczadach trasę, którą jeżdżą tylko nasze konie
2. nasza trasa jest najbardziej widokową – jako jedyna przebiega po zboczach gór, a nie dolinami potoków
3. tylko po naszej trasie nie jeżdżą żadne samochody
4. nasze konie jeżdżą tylko 1 do 2 razy dziennie!, a nie jak w innych miejscach od rana do nocy…
5. tylko my jeździmy historyczną trasą, którą na przełomie XIX i XX wieku kursowała pierwsza kolejka leśna!
6. podczas kuligu można przykryć nogi kocami (posiadamy 30 sztuk)
7. jako jedyni zachowujemy tradycje – część naszych sani została wykonana z wozów drabiniastych – zachęcamy obejrzeć FILM
8. na kulig tylko my dowozimy autokarem, więc nie trzeba się martwić o kierowcę…
9. tylko na naszych kuligach są opowieści przewodnika (Turyści dostają gotowe pomysły na dalsze zwiedzanie Bieszczad!)
10. na organizowanych wieczorem kuligach palimy prawdziwe pochodnie: zarówno przy ognisku, jak i turyści trzymają jadąc saniami
11. kiełbaski pieczone są na metalowych kijach, więc się nie łamią podczas pieczenia
12. każdy uczestnik dostaje po 2 kiełbaski kupowane w masarni, a nie w marketach
13. dla dorosłych podajemy Grzańca Galicyjskiego, a nie jakieś tanie chemiczne wina
14. każdy może się napić gorącej herbaty z mieszanki ziół
15. oprócz pochodni na saniach czeka na Was spektakl świateł – zarówno przy ognisku, jak i na ścieżce do najwyższego kamiennego mostu ciuchci…
16. tylko nasza jest utwardzana skuterem śnieżnym, aby koniki miały lżej, a śnieg utrzymuje się najdłużej w Bieszczadach
17. jako jedyni w Bieszczadach posiadamy na kuligu WC (obok polany ogniskowej)
18. kilka z naszych koni uratowaliśmy z rąk handlarzy wiozących ich na rzeź…

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z kuligów po Bieszczadach zarówno w słońcu, podczas opadów śniegu, jak i nocnych z pochodniami na 2 różnych trasach: śladami bieszczadzkiej kolejki leśnej ze Smolnika do Woli Michowej oraz z Nowego Łupkowa przez Stary Łupków do Zubeńska:

Konie na najdłuższym w Bieszczadach KULIGU - to najlepsza atrakcja turystyczna zimą w Województwie Podkarpackim. Konie na najdłuższym w Bieszczadach KULIGU - to najlepsza atrakcja turystyczna zimą w Województwie Podkarpackim.
Kulig z pochodniami w Bieszczadach - niezapomniana atrakcja podczas wypoczynku na Podkarpaciu... Kulig z pochodniami w Bieszczadach - niezapomniana atrakcja podczas wypoczynku na Podkarpaciu...
Koniki tuż przed rozpoczęciem kuligu po najbardziej widokowej trasie w Bieszczadach. Koniki tuż przed rozpoczęciem kuligu po najbardziej widokowej trasie w Bieszczadach.
Nawet podczas śnieżycy w Bieszczadach wrażenia z kuligu gwarantujemy piękne i niezapomniane! :-) Nawet podczas śnieżycy w Bieszczadach wrażenia z kuligu gwarantujemy piękne i niezapomniane! :-)
Kulig organizowany przez Biuro Podróży Bieszczader jest jedynym w Województwie Podkarpackim, który jest poprowadzony po zboczach gór z widokami. Kulig organizowany przez Biuro Podróży Bieszczader jest jedynym w Województwie Podkarpackim, który jest poprowadzony po zboczach gór z widokami.
Jako jedyni w Bieszczadach posiadamy TRADYCYJNE sanie na kuligi wykonane z wozów drabiniastych. Jako jedyni w Bieszczadach posiadamy TRADYCYJNE sanie na kuligi wykonane z wozów drabiniastych.
Czasami bywają tak śnieżne zimy w Bieszczadach, że naszą trasę na kuligach musimy odśnieżać... Czasami bywają tak śnieżne zimy w Bieszczadach, że naszą trasę na kuligach musimy odśnieżać...
Kiełbaski i proziaki zjedzone, pochodnie zapalone, więc czas na kulig z pochodniami po Bieszczadach! Kiełbaski i proziaki zjedzone, pochodnie zapalone, więc czas na kulig z pochodniami po Bieszczadach!
Most bieszczadzkiej kolejki leśnej na trasie, którą jeździła na przełomie XIX i XX wieku, a obecnie my organizujemy kuligi! Most bieszczadzkiej kolejki leśnej na trasie, którą jeździła na przełomie XIX i XX wieku, a obecnie my organizujemy kuligi!
Dla dodatkowej atrakcji dla naszych Klientów oraz odpoczynku koników w połowie trasy kuligu stworzyliśmy punkt widokowy na rzekę Osława. Dla dodatkowej atrakcji dla naszych Klientów oraz odpoczynku koników w połowie trasy kuligu stworzyliśmy punkt widokowy na rzekę Osława.
Jak pada śnieg w Bieszczadach to ubierzcie się ciepło, dokonajcie rezerwacji przez www lub telefonicznie i na KULIG! Jak pada śnieg w Bieszczadach to ubierzcie się ciepło, dokonajcie rezerwacji przez www lub telefonicznie i na KULIG!
Kulig "na końcu świata" tylko z Biurem Podróży Bieszczader. Kulig "na końcu świata" tylko z Biurem Podróży Bieszczader.
W nocy spadło prawie pół metru śniegu i na kuligu po Bieszczadach podziwialiśmy takie cudowne widoki... W nocy spadło prawie pół metru śniegu i na kuligu po Bieszczadach podziwialiśmy takie cudowne widoki...
Od 1890 roku do II wojny światowej jeździła tędy bieszczadzka kolejka leśna, a teraz my organizujemy tu KULIGI. Od 1890 roku do II wojny światowej jeździła tędy bieszczadzka kolejka leśna, a teraz my organizujemy tu KULIGI.

ROZETA KARPACKA

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH będących w Bieszczadach lub na Podkarpaciu zapraszamy na „KULIG po Bieszczadach” wg poniższej trasy i orientacyjnych godzin:

12:35 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Mokre, Wysoczany, Rzepedź, Komańcza)
12:45 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
12:50 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
12:55 MYCZKOWCE zapora
13:05 BÓBRKA
13:10 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
13:15 SOLINA zapora
13:25 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
13:30 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)

Dalsza trasa zbierania klientów w zależności od większej liczby osób:

TRASA nr 1:
13:45 WOŁKOWYJA (Górzanka, Stężnica)
13:50 BUKOWIEC (Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
13:55 TERKA
13:20 DOŁŻYCA ………………………………………………LUB

TRASA nr 2:
13:40 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
13:45 ŚREDNIA WIEŚ
13:50 BACHLAWA
13:55 HOCZEW (Łączki, Weremień)
14:00 NOWOSIÓŁKI
14:05 MCHAWA (Łukowe, Średnie Wielkie)
14:10 BALIGRÓD (Stężnica)
14:15 BYSTRE
14:20 JABŁONKI
14:30 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska, Baligród, Bystre, Jabłonki)
Osoby, które tego dnia chcą przejechać się Bieszczadzką Kolejką Leśną mogą bez problemu skorzystać z obydwu atrakcji. Przejazd ciuchcią zajmie Wam od 11:00 do około 13:00. Więc zostaje 1,5h na zjedzenie obiadu w Cisnej i dodatkowy „napój” np. w Siekierezadzie 🙂
14:35 MAJDAN (Liszna)

14:40 ŻUBRACZE
14:50 MANIÓW
14:55 WOLA MICHOWA
15:00 SMOLNIK nad Osławą (Mików)

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
13:30, Smerek 13:35, Kalnica 13:40, Strzebowiska 13:45, Krzywe 13:50

za opłatą 5 zł / osoba w I stronę, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Berezkę, Stężnicę, Baligród, Komańczę, czy Orelec, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a są do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 10 zł / osoba
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

KULIG to nie tylko jazda na saniach z końmi, ale także opowieści przewodnika o Bieszczadach w formie ciekawostek. Dlatego, aby w pełni skorzystać z wycieczki i opowieści przewodnika zachęcamy wszystkich klientów nocujących poza wymienionymi wyżej miejscowościami do wsiadania w: Lesku / Solinie / Polańczyku. Doradzamy w znalezieniu bezpiecznego i darmowego miejsca parkingowego.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: odpowiednia zimowa odzież (spodnie narciarskie), ciepłe i wygodne buty, energetyczne jedzenie (np. czekolada) oraz doradzamy gorącą herbatę w termosie.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).

ROZETA KARPACKA

MAPA przedstawiające trasy kuligów w Bieszczadach:
1. SMOLNIK to najdłuższa na Podkarpaciu i widokowa trasa kuligu organizowana przez nas.
2. ŁOPIENKA – przejazd zalesioną doliną do dawnej wsi Łopienka z cerkwią kamienną.
3. BYSTRE – kulig asfaltem zalesioną doliną w stronę nieistniejącej wsi Rabe.
4. GÓRZANKA – kulig drogą od cerkwi w stronę lasu.
5. MUCZNE – kulig drogą leśną.

Mapa przedstawiająca wszystkie kuligi w Bieszczadach z mniej więcej długością tras.

ROZETA KARPACKA

FILM z jednego z pierwszych kuligów po Bieszczadach – dźwięku nie musieliśmy dodawać… 😉

KULIG śladami pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnje na końcu świata... - najlepsza atrakcja zimą w Województwie Podkarpackim

ROZETA KARPACKA

1 minutowy FILM z KULIGU trasą śladami bieszczadzkiej ciuchci… (zima 2020/2021)

KULIG w Bieszczadach śladami pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej - najlepsza zimowa atrakcja w Województwie Podkarpackim

ROZETA KARPACKA
2 minutowy FILM z NAPADEM ZBÓJÓW – Bieszczadzkiej Watahy na uczestników Kuligu… (2.2023)

KULIG z napadem zbójników Bieszczadzkiej Watahy na uczestników kuligu na trasie pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

ROZETA KARPACKA

3 minutowy FILM z KULIGU po Bieszczadach z pochodniami(3.2018)

KULIG z pochodniami i końmi śladami pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej - najlepsza atrakcja zimą w Województwie Podkarpackim

ROZETA KARPACKA
2 minutowy FILM z Kuligu z pochodniami po Bieszczadach nakręcony DRONEM przez From The Sky (1.2023):

KULIG po trasie pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej to atrakcja nr 1 zimą w Województwie Podkarpackim

ROZETA KARPACKA
Na koniec przedstawiamy na zdjęciach CZYM ORGANIZOWANE PRZEZ BP BIESZCZADER KULIGI SIĘ WYRÓŻNIAJĄ
– dbamy o najmniejsze szczegóły:

Nasz kulig na każdym metrze przebiega dawnym nasypem kolejowym, na którym są MOSTY KAMIENNE - do tego prowadzimy turystów w blasku pochodni... Nasz kulig na każdym metrze przebiega dawnym nasypem kolejowym, na którym są MOSTY KAMIENNE - do tego prowadzimy turystów w blasku pochodni...
Na nasze Kuligi można dojechać AUTOKAREM - nie trzeba odpalać samochodu, odśnieżać, uważać na krętych drogach i napić się grzańca :-) Na nasze Kuligi można dojechać AUTOKAREM - nie trzeba odpalać samochodu, odśnieżać, uważać na krętych drogach i napić się grzańca :-)
Takie niepowtarzalne zdjęcia Kuligu z pochodniami możecie sami wykonać w wąwozach i na odcinkach leśnych, którymi 100 lat temu jeździła bieszczadzka ciuchcia. Takie niepowtarzalne zdjęcia Kuligu z pochodniami możecie sami wykonać w wąwozach i na odcinkach leśnych, którymi 100 lat temu jeździła bieszczadzka ciuchcia.
ŁAWKI przy ognisku sami wykonaliśmy, a wokół ogniska na śniegu kładziemy gałązki świerków, aby nasi Goście nie zmarzli w stopy. ŁAWKI przy ognisku sami wykonaliśmy, a wokół ogniska na śniegu kładziemy gałązki świerków, aby nasi Goście nie zmarzli w stopy.
Jeśli ktoś nie będzie chciał dojeżdżać autokarem na kulig to przygotowaliśmy PARKING dla Waszych samochodów, który czytelnie oznaczyliśmy. Jeśli ktoś nie będzie chciał dojeżdżać autokarem na kulig to przygotowaliśmy PARKING dla Waszych samochodów, który czytelnie oznaczyliśmy.
Widoki z naszego Kuligu w stronę m.in. góry Matragona w pobliżu granicy państowej, gdzie Polska graniczy ze Słowacją. Widoki z naszego Kuligu w stronę m.in. góry Matragona w pobliżu granicy państowej, gdzie Polska graniczy ze Słowacją.
Tylko w naszych Kuligach uczestniczy PRZEWODNIK - najwięcej opowiada jadąc na Kulig autokarem, ale również na saniach i przy ognisku. Tylko w naszych Kuligach uczestniczy PRZEWODNIK - najwięcej opowiada jadąc na Kulig autokarem, ale również na saniach i przy ognisku.
Miejsce startu Kuligu śladami bieszczadzkiej ciuchci oznaczyliśmy czytelną TABLICĄ. Miejsce startu Kuligu śladami bieszczadzkiej ciuchci oznaczyliśmy czytelną TABLICĄ.
Dbamy również o komfort cieplny naszych Gości - zakupiliśmy 30 KOCY, którymi można przykryć sobie nogi. Dbamy również o komfort cieplny naszych Gości - zakupiliśmy 30 KOCY, którymi można przykryć sobie nogi.
KULIG Z POCHODNIAMI - to zdjęcie zostało wykonane na naszym kuligu na trasie, po której jeździła pierwsza Bieszczadzka Kolejka Leśna. KULIG Z POCHODNIAMI - to zdjęcie zostało wykonane na naszym kuligu na trasie, po której jeździła pierwsza Bieszczadzka Kolejka Leśna.
Podczas odpoczynku na leśnej polanie nie oszczędzamy na drewnie - palimy mega ogniska dające dużo ciepła na Kuligu. Podczas odpoczynku na leśnej polanie nie oszczędzamy na drewnie - palimy mega ogniska dające dużo ciepła na Kuligu.
Naszych Klientów częstujemy tym co sami na codzień jemy - na naszych Kuligach wyłącznie najlepsza KIEŁBASA Zagórska (można by kupić tańszą i dodatkowo, której nie trzeba kroić, ale nie tędy droga...). Naszych Klientów częstujemy tym co sami na codzień jemy - na naszych Kuligach wyłącznie najlepsza KIEŁBASA Zagórska (można by kupić tańszą i dodatkowo, której nie trzeba kroić, ale nie tędy droga...).
Kiełbaski pieczemy na METALOWYCH kijach, z których kiełbaski nie wpadają do ognia (jak to się dzieje na kijach struganych z drewna) oraz myjemy po każdym kuligu. Kiełbaski pieczemy na METALOWYCH kijach, z których kiełbaski nie wpadają do ognia (jak to się dzieje na kijach struganych z drewna) oraz myjemy po każdym kuligu.
Na naszych Kuligach Grzaniec i Herbata są zawsze gorące dzięki bardzo dobrym TERMOSOM, które czytelnie opisaliśmy. Na naszych Kuligach Grzaniec i Herbata są zawsze gorące dzięki bardzo dobrym TERMOSOM, które czytelnie opisaliśmy.
CHLEB z naszej ulubionej piekarni, KETCHUP i MUSZTARDA wyłącznie markowe, tacki, sztućce itd. CHLEB z naszej ulubionej piekarni, KETCHUP i MUSZTARDA wyłącznie markowe, tacki, sztućce itd.
Ognisko na Kuligu organizujemy na POLANIE otoczonej potężnymi świerkami, a wieczorem z niepowtarzalnym klimatem... Ognisko na Kuligu organizujemy na POLANIE otoczonej potężnymi świerkami, a wieczorem z niepowtarzalnym klimatem...
POCHODNIA LEŚNA na bieszczadzkim Kuligu - to nasz autorski pomysł z zeschniętymi świerkami i jodłami, którym dajemy drugie życie... POCHODNIA LEŚNA na bieszczadzkim Kuligu - to nasz autorski pomysł z zeschniętymi świerkami i jodłami, którym dajemy drugie życie...
Na naszych bieszczadzkich Kuligach stosujemy 3 rodzaje POCHODNI. Na naszych bieszczadzkich Kuligach stosujemy 3 rodzaje POCHODNI.
PROZIAKI z masłem czosnkowym to podkarpacka regionalna potrawa, którą do tego sezonu zimowego wykonywaliśmy dla grup, a teraz również dla klientów indywidualnych. PROZIAKI z masłem czosnkowym to podkarpacka regionalna potrawa, którą do tego sezonu zimowego wykonywaliśmy dla grup, a teraz również dla klientów indywidualnych.
W miejscach niebezpiecznych wykonaliśmy BARIERKI, które dodatkowo oznaczyliśmy własnoręcznie wykonanymi TABLICZKAMI ostrzegawczymi. W miejscach niebezpiecznych wykonaliśmy BARIERKI, które dodatkowo oznaczyliśmy własnoręcznie wykonanymi TABLICZKAMI ostrzegawczymi.
W połowie naszego Kuligu śladami bieszczadzkiej ciuchci wykonaliśmy PUNKT WIDOKOWY, gdzie możecie sami wykonać takie zdjęcie na dolinę rzeki Osława. Przewodnik tu opowiada, a koniki mogą odpocząć. W połowie naszego Kuligu śladami bieszczadzkiej ciuchci wykonaliśmy PUNKT WIDOKOWY, gdzie możecie sami wykonać takie zdjęcie na dolinę rzeki Osława. Przewodnik tu opowiada, a koniki mogą odpocząć.
WC ustawiliśmy w pobliżu polany z ogniskiem - niby taka "oczywista sprawa", ale tylko na naszym Kuligu z wszystkich organizowanych w Bieszczadach jest WC... WC ustawiliśmy w pobliżu polany z ogniskiem - niby taka "oczywista sprawa", ale tylko na naszym Kuligu z wszystkich organizowanych w Bieszczadach jest WC...
Bieszczadzka Kolejka Leśna na tym odcinku nie jeździ już od 80 lat - my tę trasę odkryliśmy, ale by Turyści mogli podziwiać niepowtarzalne widoki na naszych Kuligach musimy ją co roku odkrzaczać, wykaszać i odwadniać. Bieszczadzka Kolejka Leśna na tym odcinku nie jeździ już od 80 lat - my tę trasę odkryliśmy, ale by Turyści mogli podziwiać niepowtarzalne widoki na naszych Kuligach musimy ją co roku odkrzaczać, wykaszać i odwadniać.
Nasz Kulig jest jedynym widokowym w Bieszczadach, poprowadzony historyczną trasą pierwszej Bieszczadzkiej Ciuchci, która jechała po zboczach gór, ale również licznymi wąwozami. Nasz Kulig jest jedynym widokowym w Bieszczadach, poprowadzony historyczną trasą pierwszej Bieszczadzkiej Ciuchci, która jechała po zboczach gór, ale również licznymi wąwozami.
Gdy jest dużo śniegu używamy traktora z napędem 4x4, który utwardza trasę Kuligu, dzięki temu konie mają lżej, a śnieg się utrzymuje dłużej niż na innych kuligach w Bieszczadach. Poza powyższym pojazdem po naszej trasie nie jeżdżą żadne samochody (na wszystkich innych w Bieszczadach tak...). Gdy jest dużo śniegu używamy traktora z napędem 4x4, który utwardza trasę Kuligu, dzięki temu konie mają lżej, a śnieg się utrzymuje dłużej niż na innych kuligach w Bieszczadach. Poza powyższym pojazdem po naszej trasie nie jeżdżą żadne samochody (na wszystkich innych w Bieszczadach tak...).
Kulig Biura Podróży Bieszczader przebiega w 100% trasą pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej i w około 80% jest z rozległymi widokami... Kulig Biura Podróży Bieszczader przebiega w 100% trasą pierwszej Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej i w około 80% jest z rozległymi widokami...
Na tym zdjęciu płozy sań zostawiły ślady przypominając tory Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, a przecież nasze kuligi są po jej pierwszej trasie... Na tym zdjęciu płozy sań zostawiły ślady przypominając tory Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, a przecież nasze kuligi są po jej pierwszej trasie...

ROZETA KARPACKA

Terminy FERII ZIMOWYCH w roku szkolnym 2023 / 2024 z podziałem na województwa:

♠ 15 – 28 stycznia 2024:
dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

♠ 22 stycznia – 4 lutego 2024:
podlaskie, warmińsko-mazurskie

♠ 29 stycznia – 11 lutego 2024:
lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

♠ 12 – 25 lutego 2024:
kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Zapraszamy ZIMĄ w Bieszczady na Kuligi z końmi i pochodniami!

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE KULIGÓW W BIESZCZADACH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek 1-dniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl