KULIG w Bieszczadach

Zapraszamy klientów indywidualnych, jak i grupy na tradycyjne kuligi po Bieszczadach z końmi. Tę śnieżną przygodę łączymy z opowiadaniem przewodnika o Bieszczadach podczas przejazdu na saniach i w autokarze. Kuligi organizujemy w połowie drogi między Cisną, a Komańczą najdłuższą trasą w Bieszczadach, którą na przełomie XIX i XX wieku jeździła bieszczadzka kolejka wąskotorowa (10 km!). Po rozbudowie ciuchci trasa została przesunięta, ale nasypy kolejowe i wykonywane ręcznie wiadukty zostały – usunięto tory i podkłady. Teraz my dbamy o to by nie zarosła drzewami. Trasa kuligu przebiega w większości po niezwykle widokowych zboczach gór, ale też wąwozach i lasach. Nie jeżdżą tam żadne samochody (jak na niemal wszystkich innych trasach organizowanych w Bieszczadach kuligach) i nie jest męcząca dla koni.
W razie problemów ze śniegiem sanie zamieniamy na wozy na kołach i jedziemy trasą wycieczki Traperska Przygoda ze Smolnika w stronę Duszatyna malowniczą doliną rzeki Osława, czyli z podziwianiem chyży łemkowskich, licznych kapliczek wotywnych, opowieściami o nietypowych mieszkańcach Smolnika…, schronisku z pasem startowym dla samolotów itd.

KULIG po Bieszczadach organizowany przez Biuro Podróży Bieszczader

Program KULIGU w Bieszczadach:

• około 14-tej wyjazd na wycieczkę autokarem / busem (trasa przejazdu i orientacyjne godziny są podane poniżej, a dokładne podajemy telefonicznie i w SMS dzień przed kuligiem)
wycieczka autokarowa po Bieszczadach z opowieściami PRZEWODNIKA (bez wysiadania z autokaru i po trasie, więc nie zajmuje to więcej czasu)
KULIG saniami z końmi po zboczach gór trasą, którą na przełomie XIX i XX wieku jeździła bieszczadzka kolejka leśna!
(w przypadku braku warunków do jazdy sanie zastąpimy wozami na kołach)

Klientów indywidualnych zapraszamy na kulig najdłuższą i najbardziej widokową trasą w Bieszczadach. Trasę kuligu pokonają Państwo na niestandardowych saniach, bo wykonanych z wozu drabiniastego! Większość trasy przebiega po zboczach kilku gór z widokami na dolinę rzeki Osława, pasmo górskie Wysoki Dział, miejscowości Smolnik i Wola Michowa. Czeka na Was również przejazd przez kilka wąwozów oraz po kilku kamiennych wiaduktach bieszczadzkiej ciuchci. Mniej więcej w połowie trasy będzie można wysiąść z sań, aby móc podziwiać widok z potężnego urwiska u podnóża którego przepływa rzeka, a przy okazji koniki będą mogły odpocząć. Dla komfortu turystów zakupiliśmy aż 30 ciepłych koców, którymi można przykryć kolana.
UWAGA: powyższa trasa, którą jeździmy jest uczęszczana wyłącznie przez nasze konie. Jest przez nas odkrzaczana, wykaszana, a przy dużych ilościach śniegu odśnieżana oraz utwardzana. Tu nie jeżdżą żadne samochody jak na wszystkich innych trasach kuligów w Bieszczadach.
Dla grup program, świadczenia, godziny mogą być dostosowane do wymagań łącznie z trasą kuligu (niżej przedstawiamy mapę gdzie jeszcze w innych miejscach w Bieszczadach jeździmy). Od wybranych świadczeń oraz ilości osób zależy też cena, która może być niższa lub wyższa.

• OGNISKO z kiełbaskami, herbatą i grzańcem przy 3 rodzajach pochodni!

Saniami dojedziemy na leśną polanę otoczoną potężnymi świerkami, gdzie będzie czekać ognisko. Zanim nabijecie kiełbaski na patyki można z przewodnikiem podejść wykonaną przez nas ścieżką do największego po trasie przejazdu kuligu pewnego wiaduktu

Na ognisku każdy dostanie po 2 kiełbaski kupowane nie w marketach, ale wykonywane dla nas w masarni. Natomiast do picia będzie oryginalny Grzaniec Galicyjski oraz herbata z bieszczadzkich ziół… Wokół ogniska ustawiamy niestandardowe pochodnie wykonane z drzew iglastych, które tworzą niepowtarzalny klimat. Zakupiliśmy metalowe kije, które nie przepalają się podczas pieczenia kiełbasek. Będzie można też odpocząć siadając w kręgu ogniskowym na ławeczkach, które każdorazowo przywozimy, więc nie ma co się obawiać na przemoknięcie „siedzisk” 😉 Napoje są polewane z dużych opisanych i długo trzymających ciepło termosów. Zadbaliśmy też o smak chleba, który uczestnicy kuligu chętnie pieką sobie na ogniu.

• powrót KULIGU SANIAMI Z POCHODNIAMI, które największe wrażenie robią w leśnych wąwozach…

• około 18-tej zakończenie wycieczki po Bieszczadach z kuligiem

CENA: 150 dorośli / 140 zł młodzież do 18 lat z autokarem . . . . . zima 2021/2022

UWAGA: jest też możliwość dojazdu we własnym zakresie w okolice Nowy Łupków – cena kuligu: 120 zł / osoba niezależnie czy dziecko, czy dorosły.
Jednak ominie Państwa ciekawe opowiadanie przewodnika podczas przejazdu przez Bieszczady, a kierowcę grzaniec…

Decydując się na dojazd własny najlepiej ZAPARKOWAĆ przy skrzyżowaniu z boczną drogą prowadzącą do dawnej wsi Zubeńsko – lokalizacja GPS do wpisania w nawigacji: 49.243010, 22.111033. Jest to miejsce zaledwie 10 metrów od przejazdu bieszczadzkiej ciuchci. W okresie zimy wbijamy tam tabliczkę z napisem P i naszym logo. Nie jest to oficjalny parking i nie odpowiadamy za jego odśnieżanie, więc należy pamiętać o zabraniu łopaty. Następnie należy podejść 250 metrów w kierunku Cisnej, gdzie stoją sanie i jest reklama z napisem kulig.

CENA: 120 zł – dojazd własny

Czas trwania samego kuligu: około 15:00 do 18:00 (w zależności od miesiąca, warunków śnieżnych, nieprzewidywalnych zdarzeń), a z transportem autokarem w zależności od miejsca wsiadania od 30 minut do około 2h.

CENA OBEJMUJE:
transport autokarem / busem wg trasy
KULIG saniami z końmi
ognisko z kiełbaskami (2 sztuki / osoba, chleb, ketchup, musztarda, tacki, widelce)
– oryginalny grzaniec i herbata
usługi przewodnika górskiego
– ubezpieczenie NNW
pochodnie (gdy kulig organizowany jest wieczorem)
– podatek VAT marża.

DNI WYJAZDÓW dla klientów indywidualnych dane w TERMINARZ
Dla grup dowolny termin i pora. Zachęcamy do kuligów wieczornych z pochodniami!

ROZETA KARPACKA

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki. Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

Prosimy o dokonywanie REZERWACJI przed przyjazdem w Bieszczady – jest wiele powodów dlaczego warto, które szczegółowo wypisaliśmy na:
http://bieszczader.pl/rezerwacje-wycieczek-jednodniowych-z-bieszczad-2014/

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z kuligów po Bieszczadach zarówno w słońcu, podczas opadów śniegu, jak i nocnych z pochodniami na 2 różnych trasach: śladami bieszczadzkiej kolejki leśnej ze Smolnika do Woli Michowej oraz z Nowego Łupkowa przez Stary Łupków do Zubeńska:

ROZETA KARPACKA

KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH będących w Bieszczadach lub na Podkarpaciu zapraszamy na „KULIG po Bieszczadach” wg poniższej trasy i orientacyjnych godzin:

12:35 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Huzele, Weremień, Łączki, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Mokre, Wysoczany, Rzepedź, Komańcza)
12:45 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Ropienka, Zawadka, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Łodyna, Brzegi Górne, Arłamów, Hoszów, Równia, Krasiczyn, Przemyśl)
12:50 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
12:55 MYCZKOWCE zapora
13:05 BÓBRKA
13:10 SOLINA Grosar (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
13:15 SOLINA zapora
13:25 MYCZKÓW (Berezka, Wola Matiaszowa, Bereżnica, Średnia Wieś, Bachlawa, Hoczew, Dziurdziów)
13:30 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium)

Dalsza trasa zbierania klientów w zależności od większej liczby osób:

TRASA nr 1:
13:45 WOŁKOWYJA (Górzanka, Stężnica)
13:50 BUKOWIEC (Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Lipie, Dwerniczek, Michniowiec)
13:55 TERKA
13:20 DOŁŻYCA ………………………………………………LUB

TRASA nr 2:
13:40 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
13:45 ŚREDNIA WIEŚ
13:50 BACHLAWA
13:55 HOCZEW (Łączki, Weremień)
14:00 NOWOSIÓŁKI
14:05 MCHAWA (Łukowe, Średnie Wielkie)
14:10 BALIGRÓD (Stężnica)
14:15 BYSTRE
14:20 JABŁONKI
14:30 CISNA (Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Ustrzyki Górne, Nasiczne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Smolnik nad Sanem, Bereżki, Pszczeliny, Muczne, Lutowiska, Baligród, Bystre, Jabłonki)
Osoby, które tego dnia chcą przejechać się Bieszczadzką Kolejką Leśną mogą bez problemu skorzystać z obydwu atrakcji. Przejazd ciuchcią zajmie Wam od 11:00 do około 13:00. Więc zostaje 1,5h na zjedzenie obiadu w Cisnej i dodatkowy „napój” np. w Siekierezadzie 🙂
14:35 MAJDAN (Liszna)

14:40 ŻUBRACZE
14:50 MANIÓW
14:55 WOLA MICHOWA
15:00 SMOLNIK nad Osławą (Mików)

Dowóz busem do autokaru w CISNEJ z miejscowości:
WETLINA
13:30, Smerek 13:35, Kalnica 13:40, Strzebowiska 13:45, Krzywe 13:50

za opłatą 5 zł / osoba w I stronę, gdy biuro ma min. 8 osób z w.w. miejscowości.

UWAGA: organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy przejazdu na inną np. przez Berezkę, Stężnicę, Baligród, Komańczę, czy Orelec, jeśli na trasie głównej nie ma klientów lub jest mniej niż 8 osób, a są do zabrania z innych miejscowości. Niektóre autokary wyjeżdżają już z Sanoka. Powyższe godziny mogą ulec zmianie, a dokładne są podawane dzień przed wycieczką telefonicznie.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 10 zł / osoba
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

KULIG to nie tylko jazda na saniach z końmi, ale także opowieści przewodnika o Bieszczadach w formie ciekawostek. Dlatego, aby w pełni skorzystać z wycieczki i opowieści przewodnika zachęcamy wszystkich klientów nocujących poza wymienionymi wyżej miejscowościami do wsiadania w: Lesku / Solinie / Polańczyku. Doradzamy w znalezieniu bezpiecznego i darmowego miejsca parkingowego.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: odpowiednia zimowa odzież (spodnie narciarskie), ciepłe i wygodne buty, energetyczne jedzenie (np. czekolada) oraz doradzamy gorącą herbatę w termosie.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).

ROZETA KARPACKA

MAPA przedstawiające trasy kuligów w Bieszczadach:
1. SMOLNIK to najdłuższa na Podkarpaciu i widokowa trasa kuligu organizowana przez nas.
2. ŁOPIENKA – przejazd zalesioną doliną do dawnej wsi Łopienka z cerkwią kamienną.
3. BYSTRE – kulig zalesioną doliną w stronę nieistniejącej wsi Rabe.
4. GÓRZANKA – kulig od cerkwi w stronę lasu.
5. MUCZNE – kulig drogą leśną.

Mapa przedstawiająca wszystkie kuligi w Bieszczadach z mniej więcej długością tras.
ROZETA KARPACKA

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją kuligów, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta się wyróżnia:
1. najdłuższa w Bieszczadach trasa, którą tylko nasze konie jeżdżą
2. najbardziej widokowa trasa w Bieszczadach przebiegająca na zboczach gór
3. sanie wykonane z wozów drabiniastych – zachęcamy oglądnąć FILM
4. na kulig dowozimy autokarem, więc nie trzeba się martwić o kierowcę…
5. przejazd autokarem oraz na saniach jest z opowieściami przewodnika w formie ciekawostek (turyści dostają gotowe pomysły na dalsze zwiedzanie Bieszczad!)
6. podczas kuligu można przykryć nogi kocami (posiadamy 30 szt.)
7. na organizowanych wieczorem kuligach palimy prawdziwe pochodnie: zarówno przy ognisku, jak i turyści trzymają jadąc saniami
8. kiełbaski pieczone są na metalowych kijach, więc się nie łamią podczas pieczenia
9. każdy uczestnik dostaje po 2 kiełbaski kupowane w masarni, a nie w marketach
10. dla dorosłych podajemy Grzańca Galicyjskiego, a nie jakieś tanie chemiczne wina
11. każdy może się napić gorącej herbaty z mieszanki ziół
12. to autorski program i jesteśmy jedynym organizatorem tą trasą kuligu
13. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy sms-y z informacjami.

Moglibyśmy Państwa zabrać na kuligi w okolice Baligrodu, Ustrzyk Dolnych, Wołkowyi, Cisnej, Mucznego, ale trasa kuligu nie jest tak długa i widokowa, a zarazem nie męcząca dla koni. Poza tym nie jest to droga leśna, którą jeżdżą samochody i nic poza lasem nie widać. To tyle słów – zachęcamy oglądnąć film i zabrać się z nami na niepowtarzalny kulig po Bieszczadach, a sami wyrobicie sobie zdanie 🙂

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności i programu w zależności od warunków drogowych i pogodowych.

ROZETA KARPACKA

FILM z jednego z kuligów po Bieszczadach – dźwięku nie musieliśmy dodawać… 😉

Film z KULIGU po BIESZCZADACH - 28 grudzień 2016 w rejonie między Komańczą, a Cisną
ROZETA KARPACKA

Najnowszy 1 minutowy FILM z KULIGU trasą śladami bieszczadzkiej ciuchci…

KULIG po Bieszczadach śladami bieszczadzkiej ciuchci...
ROZETA KARPACKA

3 minutowy FILM z KULIGU po Bieszczadach z pochodniami…

3 minutowy FILM z KULIGU po Bieszczadach na saniach z końmi, ogniskiem z kiełbaskami, grzańcem i pochodniami.
ROZETA KARPACKA

Poniżej 1 minutowy FILM z atrakcjami w Bieszczadach zimą w tym z KULIGIEM:

FILM z atrakcjami w Bieszczadach zimą, w tym KULIGIEM z końmi najdłuższą i najciekawszą trasą!
ROZETA KARPACKA

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Drezynami po Bieszczadach, Wodami rzeki San, Traperska Przygoda
Lwów, Węgry, Kolej, a także Przemyśl ze Szwejkiem i wyprawy UAZ-ami!

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie
są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE KULIGÓW W BIESZCZADACH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek 1-dniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl