KOLEJ na RAKIETY ŚNIEŻNE!

transport UAZ – rakiety śnieżne – połoniny pogórzańskie – cerkiew

Zapraszamy do przeżycia niepowtarzalnej przygody w Bieszczadach zimą. Wycieczkę rozpoczniemy od transportu samochodami UAZ, a jeśli warunki zimowe pozwolą to odbędzie się kulig na drewnianych saneczkach. Będą Państwo na tej kilkugodzinnej propozycji mogli spróbować wędrówki na uważanych za najlepsze na świecie rakietach śnieżnych, dzięki którym nie zapadamy się w głębokim śniegu. Wybraliśmy łatwą do wędrówki górę, z której widoki są równie piękne jak z połonin, a nie trzeba mieć kondycji sportowca. Program zakończymy zwiedzaniem jednej z 2 cerkwi wpisanej na listę UNESCO, którą uważamy za najpiękniejszą w Bieszczadach.
Tylko w tej części Bieszczad możemy połączyć transport UAZ-ami z wędrówką na rakietach śnieżnych, na których dojdziemy bezpośrednio do cerkwi. Wycieczka jest znacznie tańsza od standardowych wycieczek 1-dniowych, bo nie ma transportu i całodniowych usług przewodnika. Należy dojechać samemu samochodem do Rzepedzi (obok Komańczy).

Trasa przejścia na RAKIETACH ŚNIEŻNYCH w Turzańsku.

PROGRAM WYCIECZKI z rakietami śnieżnymi:

• 1100 spotkanie z przewodnikiem górskim obok szkoły w Rzepedzi lub obok cerkwi w Turzańsku

transport oryginalnymi UAZ-ami na koniec miejscowości Turzańsk
(jeśli warunki śniegowe pozwalają to na części trasy kulig na saneczkach!)

• poczęstunek zimowymi NAPOJAMI ROZGRZEWAJĄCYMI

• wędrówka na RAKIETACH ŚNIEŻNYCH i z KIJAMI TREKKINGOWYMI po „Połoninach Pogórzańskich”: Przełęcz nad Turzańskiem 609m – góra Suliła 759m – Wysoki Wierch 649m – pozostałości cmentarza z I wojny światowej – cerkiew, czas przejścia: około 2h

• zwiedzanie drewnianej CERKWI w Turzańsku z 1803r. wpisanej na listę UNESCO w 2013r. oraz najwyższej dzwonnicy w polskich Karpatach! z 1817r.

• około 15-tej zakończenie wycieczki w Rzepedzi
(we własnym zakresie warto zwiedzić KLASZTOR sióstr nazaretanek w Komańczy, inne użytkowane CERKWIE na Szlaku Ikon Doliny Osławy, odwiedzić Panią Darię Boiwka przedstawiającą KULTURĘ ŁEMKOWSKĄ)

 ….. Cena: wycieczka realizowana na zamówienie grup

czas trwania: 11 – 15

Cena obejmuje: transport UAZ-em, usługi przewodnika, herbatę, wypożyczenie rakiet śnieżnych i kijów trekkingowych, ubezpieczenie NNW (dotyczące uprawiania sportów zimowych).

DNI WYJAZDÓW – 7 dni w tygodniu (wystarczy do nas zadzwonić, popatrzymy w notes i wykonamy kalkulację)

ROZETA KARPACKA

Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas wycieczki zorganizowanej na zamówienie 5 osób 31 grudnia 2014r., którym zależało na połączeniu wędrówki na rakietach śnieżnych z wyprawą UAZ-em oraz zwiedzaniem cerkwi w Turzańsku:

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: odpowiednia zimowa odzież (spodnie narciarskie), ciepłe i wygodne buty, energetyczne jedzenie (np. czekolada) oraz doradzamy gorącą herbatę w termosie.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU AXA (ogólne warunki dostępne na AXA).

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program może ulec zmianie – wędrówka bez rakiet, ale z kijami.

ROZETA KARPACKA

Na bieszczadzkim rynku turystycznym jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek 1-dniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa do wyjazdu z nami zapewniając NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ i pokazując czym nasza oferta „KOLEJ na rakiety śnieżne!” się wyróżnia:

– to autorska wycieczka i jesteśmy jej jedynym organizatorem!

zróżnicowany program: wyprawa UAZ-ami, kulig, wędrówka na rakietach, cerkiew

profesjonalny sprzęt: rakiet śnieżnych typu TSL 418/438 up & down  używane w wojsku i przez ratowników górskich, a teraz  50 par w bieszczadzkiej wypożyczalni rakiet:

Rakieta TSL 418 UP & DOWN Wypożyczalnia rakiet w Bieszczadach TSL 418 UP&DOWN - instrukcja System Up&Down w rakietach TSL 418 i 438  Rakieta TSL 439 z systemem UP&DOWN w wypożyczalni w Bieszczadach Rakieta TSL 438 UP&DOWN Bieszczady zimą

wysokiej jakości i przede wszystkim bardzo wytrzymałe a zarazem lekkie kije trekkingowe Black Diamond – również 50 par do wypożyczenia przez cały rok!

Kije BLACK DIAMOND TRAIL TREKKING BIESZCZADY wypożyczalnia profesjonalnych kijów Black Diamont Film przedstawiający w jakich warunkach są używane kije Black Diamont z wypożyczalni kijów w Bieszczadach!

– wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy górscy.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl