Spiski Zamek – POPRAD baseny – Nestville Park

Zapraszamy na wycieczkę w północny region Słowacji – Spiszu, który zagubiony wśród zalesionych karpackich szczytów, ma do zaoferowania cenne zabytki historyczne i niezapomniane krajobrazy. Położenie bardzo blisko polskiej granicy sprawia, iż są ciekawą propozycją jednodniowej wycieczki na którą serdecznie Państwa zapraszamy! Jest to jedna z najbardziej urozmaiconych programowo wycieczek, przeznaczona dla całych rodzin. Nasi znakomici przewodnicy nie tylko zapoznają uczestników z podanymi na programie atrakcjami, ale też opowiadają o dziesiątkach zabytków widzianych z okien autokaru.
UWAGA: podczas wycieczki w okolice Popradu spędzą Państwo mniej czasu w autokarze niż na wycieczkach na Węgry – prawie 100 km bliżej i częściowo autostradami!

PROGRAM wycieczki POPRAD

● wyjazd na wycieczkę w stronę Popradu około 6:00

● wycieczka autokarowa z przewodnikiem przez Bieszczady, Medzilaborce (z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola), Stropkov (możliwość skorzystania z toalet i wymiany waluty), obok Kapuszyńskiego Hradu i bazyliki na Mariańskiej Horze, przez centrum Levoczy (z kościołem św. Jerzego i najwyższym na świecie gotyckim ołtarzem oraz „klatką hańby”), obok naturalnego gejzeru, przez Keżmarok (na którego zwiedzanie trzeba by poświęcić minimum 3 godziny: kościoły ewangelickie – nowy i stary, zamek, ratusz…), obok zamku w Starej Lubovli oraz niezwykły Bardejów i Svidnik

ZAMEK SPISKIgigantyczne ruiny zajmujące powierzchnię 4 ha są jednym z największych zespołów zamkowych Środkowej Europy! Stylowo wyposażone wnętrza, kaplica zamkowa, narzędzia tortur w piwnicach i wspaniałe widoki na Chopok 2024m i Tatry Wysokie zachęcają tłumy do odwiedzin! Zamek też ma od wielu lat stałych mieszkańców – spotkamy tam susły 😉

● pobyt w AQUACITY POPRAD -jeden z najnowocześniejszych ośrodków z wodami termalnymi znajdujący się w mieście Poprad z widokiem na Wysokie Tatry (3 godziny). Basen olimpijski, sauny, zjeżdżalnie, baseny zewnętrze z wodami do 38 stopni!, ogromne jacuzzi, bicze wodne, boiska do siatkówki plażowej, restauracja, bary z dostępem bezpośrednio z wody i inne atrakcje. Więcej na: www.aquacityresort.com/pl/

lub czas wolny na rynku Popradu (liczne restauracje, sklepy z pamiątkami i z winami z całej Słowacji znajdujący się w Spisskiej Dzwonnicy (5 minut spaceru na południe od aquaparku)

lub czas wolny na rynku Spisskiej Soboty (niezwykle malownicze kamienice – miejsce idealne dla miłośników sztuki i spokoju, 5 minut spaceru na wschód od basenów)

Ze względu na bliskie położenie obydwu rynków Popradu od Aquacity skracając sobie czas pobytu na basenach można z wszystkich opisanych wyżej miejsc skorzystać. Obiad można zjeść zarówno na basenach, jak i na rynkach Popradu wydając zaledwie 3 – 5 euro.

gorzelnia NESTVILLE PARK – to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Słowacji w pobliżu zamku w Starej Lubowli. Zwiedzanie rozpoczynamy od przedstawienia historii rolnictwa, rzemiosł i produkcji „gorzałki” od XIII wieku do czasów współczesnych (wspaniale wykonane w kilku drewnianych, stylowych budynkach). Przed wejściem przez dorosłych do fabryki produkującej whisky, nalewki, balzamy, wódki najmłodsi uczestnicy zostają zaproszeni do zagrody ze zwierzętami. Zwiedzanie kończymy degustacją whisky i nalewki siedząc wpatrzeni w jeden z największych rzeźbionych obrazów w Europie wykonany z jednego kawałka drewna! Wstąpimy jeszcze do sklepu z regionalnymi pamiątkami i wyrobami wykonywanymi w Nestville Park (whisky już od 12 euro!).
Każdy z uczestników dostaje ZDJĘCIE z wizyty w Nestville oraz wybija pamiątkową MONETĘ!
Szczegóły: www.nestvillepark.sk/pl

● zakończenie wycieczki w Bieszczadach około 22-tej

……CENA: uzależniona od programu i liczby osób

czas trwania wycieczki: 6 – 23

Rozeta Karpacka Bieszczady

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY: do podróżowania po Europie należy posiadać dowód osobisty lub paszport. Ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72h.

WALUTA: na terenie Słowacji obowiązującą walutą jest euro (1 euro to około 4,20 zł). Wymianę złotówek na euro można dokonać podczas wycieczki podczas postoju w Stropkovie na Słowacji. W czasie wycieczki euro może się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski. Ceny produktów na Słowacji są zbliżone do cen w Polsce.

WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport, złotówki, a także: polar (szczególnie może się przydać podczas zwiedzania jaskini Jasovskiej, gdzie panuje stała temperatura 7 st.), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie jak i suchy prowiant, napoje na czas podróży.

roz_04---500-czerwone

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady, Kolej Zakarpacka, Lwów, Węgry, Słowacja,
a na zamówienie również Pikuj 1408m, Okolice Krosna, Pogórze Przemyskie.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl