PERŁY Podkarpacia

Zapraszamy Państwa na wycieczkę podczas której odwiedzimy najciekawsze miejsca w okolicach Krosna. Nazwaliśmy ją „PERŁY Podkarpacia”, gdyż tego dnia poznacie miejsca o niezwykłej historii, a także obiekty, które wpłynęły na rozwój techniki i rzemiosła na świecie! Każde z nich zostało docenione na różnych konkursach m.in. Najlepszy Produkt Turystyczny Polski, 7 Nowych Cudów Polski National Geographic Traveler, Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich…

MAPA wycieczki PERŁY PODKARPACIA - Bóbrka, Krosno, Odrzykoń, Haczów

PROGRAM wycieczki PERŁY Podkarpacia:

• wyjazd na wycieczkę po Podkarpaciu około 8 rano (szczegółowy rozkład wyjazdów poniżej)

SKANSEN W BÓBRCE – Muzeum Przemysłu Naftowego im. I. Łukasiewicza znajduje się na terenie ciągle działającej kopalni ropy naftowej. To tu narodził się światowy przemysł naftowy! Turyści mogą zobaczyć pierwszą kopankę ropy, obelisk upamiętniający założenie „Kopalni oleyu skalnego” w 1854r., tzw. Dom Łukasiewicza z nietypową multimedialną salą przedstawiającą XIX-wieczną aptekę, kuźnia, warsztat mechaniczny, setki narzędzi używanych w kopalnictwie i nowoczesne wielofunkcyjne budynki.

CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA w Krośnie – to miejsce, które opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale też je tworzy na oczach zwiedzających! Turyści podziwiają pokazy produkcji i zdobienia szkła oraz mogą brać w nich czynny udział. A w piwnicach znajdujących się pod krośnieńskim rynkiem zapoznają się ze szkłem artystycznym wykonywanym przez najlepszych polskich twórców oraz szkłem użytkowym. Jest też sklep firmowy. Zapraszamy do odkrycia magii tworzenia szkła!

czas wolny w centrum KROSNA – możliwość zamówienia obiadu

ruiny ZAMKU KAMIENIEC w Odrzykoniu – tam powstała „Zemsta” Aleksandra Fredry! To warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu skąd rozpościera się wspaniały widok na Krosno i szczyty Beskidu Niskiego. Składa się z dwóch części, które należały do dwóch rodów. Słynny mur istnieje do dziś dnia i na nim przebiega granica między dwoma gminami… Oprócz odnawianej kaplicy i muzeum zamkowego wejdziemy do SALI TORTUR…

KOŚCIÓŁ w HACZOWIE to unikatowa w skali światowej XIV-wieczna świątynia – największy gotycki drewniany kościół o konstrukcji zrębowej, a zarazem jeden z najstarszych w Europie! To jeden z pierwszych obiektów na Podkarpaciu wpisanych na listę UNESCO!

• zakończenie wycieczki około 19-tej

CENA: uzależniona od programu i liczby osób

czas trwania: 8 – 19

Rozeta Karpacka Bieszczady

Powyższy program można dowolnie modyfikować. „Pereł Podkarpacia” jest znacznie więcej i zachęcamy do wizyty też w innych wspaniałych miejscach:

KARPACKA TROJA – kompleks składający się ze skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Karpacka Troja powstała w miejscu odkrycia jednego z najstarszych grodzisk w Polsce zwanym Wałami Królewskimi, którego początki sięgają wczesnej epoki brązu. Kompleks składa się z terenu grodziska oraz  parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowanych zostało ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat. Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wiosek otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu także pawilon wystawowy z salą ekspozycyjną, salą konferencyjną, salą edukacyjną dla dzieci, „Salką Małego Odkrywcy” przeznaczoną dla przedszkolaków oraz zapleczem gastronomicznym, w którym serwowane będą potrawy przygotowane w oparciu o dawną sztukę kulinarną.

• zabudowa uzdrowisk IWONICZ ZDRÓJ i RYMANÓW ZDRÓJ

MUZEUM NARCIARSTWA w Cieklinie: narty, kijki, buty, wiązania, medale, odznaki, książki oraz inne materiały o tematyce narciarskiej. Eksponaty ułożone chronologicznie pozwalają zobaczyć jak przez 120 lat zmieniało się narciarstwo w Polsce. W Cieklinie zostały wykonane pierwsze narty w Polsce pod kierunkiem – Stanisława Barabasza!

• zabytkowe drewniane kościoły: gotycki w BLIZNE wpisany na UNESCO z połowy XV w., gotycki św. Doroty w TRZCINICY (jeden z najstarszych w Polsce!), modrzewiowy w IWONICZ z 1464r.

ROZETA KARPACKA

Galeria ZDJĘĆ z wycieczki 1-dniowej Perły Podkarpacia:

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
DREZYNAMI po Bieszczadach!, Traperska Przygoda, LWÓW, Węgry,
PERŁY Podkarpacia, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami!

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl