BIESZCZADY W PIGUŁCE

czyli na Wielkiej Obwodnicy

Zapraszamy na wycieczkę po najbardziej atrakcyjnych miejscach Bieszczad. Sercem tej krainy są góry wysokie porośnięte trawami, zwane połoninami. Poznacie Państwo także wytwarzane od setek lat ikony. Myślimy, że dla większości główną atrakcją będzie przejazd pierwszymi w Polsce drezynami napędzanymi siłą własnych nóg! Będzie też można spróbować regionalnych potraw w wielokrotnie nagradzanej restauracji. Proponowana wycieczka zachęci Państwa do dalszego dogłębnego poznawania ciekawych zakątków.

MAPA wycieczki BIESZCZADY W PIGUŁCE czyli na Wielkiej Obwodnicy i DREZYNY!

PROGRAM z atrakcjami do wyboru przez zamawiającego:

• przejazd KOLEJKĄ LEŚNĄ / Bieszczadzką Ciuchcią

• wędrówka górska na POŁONINĘ WETLIŃSKĄ z przewodnikiem od pomnika Jerzego Harasymowicza („W górach jest wszystko co kocham”) na Przełęczy Wyżnej 872m do schroniska Chatka Puchatka 1228m i powrót tą samą trasą, czas przejścia: około 3 godz., różnica poziomów: 356 m

lub SPACER WIDOKOWY we własnym zakresie z Przełęczy Wyżniańskiej 855m utwardzaną drogą do schroniska Pod Małą Rawką 930m, czas przejścia: około 1 godz., różnica poziomów: 75 m
(obydwie wycieczki można zrealizować w jednym czasie…)

możliwość POSIŁKU REGIONALNEGO

MUZEUM MŁYNARSTWA i Wsi w budynku działającego niedawno młynu!
Ekspozycja jedynego w południowej Polsce muzeum w Ustrzykach Dolnych znajduje się na 5 kondygnacjach, a jest jedynym muzeum w Polsce dającym możliwość poznania kompletnych linii służących do czyszczenia i mielenia zboża w młynach z nowoczesnym napędem. Zwiedzającym udostępniono 1100 m kwadratowych. Najbardziej znaczącym zabytkiem jest gniotownik walcowy. Można też zobaczyć mlewniki walcowe, wzbudzające największe zainteresowanie turystów odsiewacze ramowe, łuszczarkę, szczotkarkę, szafy aspiracyjne oraz tryjer.

lub przejazd DREZYNAMI poruszającymi się dzięki „nożnemu napędowi pasażera” ze stacji głównej w Uhercach Mineralnych do ruin Zamku Sobień (to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce! Odbywa się na odcinku zamkniętej kilka lat temu linii kolejowej Zagórz – Ustrzyki Dolne)

lub zwiedzanie BROWARU Ursa Maior połączone z DEGUSTACJĄ piw niepasteryzowanych. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzeć wnętrza Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. O tym jak powstaje piwo opowie Piwowarka Aga – twórczyni piw URSA. W przystępny sposób przybliży uczestnikom zagadnienia dotyczące surowców wykorzystywanych do produkcji piwa oraz poprowadzi przez kolejne etapy jego tworzenia. Na zakończenie spotkania uczestnicy będą mogli zdegustować piwa w 3 różnych stylach uwarzone w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz nabyć wyroby regionalne w sklepie Esencja Karpat.

• spacer po koronie ZAPORY WODNEJ z przewodnikiem z możliwością zwiedzania wnętrza!

• REJS STATKIEM po Zalewie Solińskim z Soliny lub Polańczyka

CENA: uzależniona od programu i liczby osób

czas trwania: 8 – 19

Rozeta Karpacka Bieszczady

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zachęcamy zabrać obuwie górskie, okrycie przeciw deszczowe, plecak z wodą i czymś energetycznym.

roz_04---500-czerwone

Na wycieczki jednodniowe tylko z Biurem Podróży BIESZCZADER!
Bieszczady z drezynami, Traperska Przygoda, Lwów, Węgry, Słowacja,
PERŁY Podkarpacia, a także PRZEMYŚL ze Szwejkiem! i wyprawy UAZ-ami.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl