Od lipca 2023 roku ponownie wróciliśmy do organizacji wycieczek w góry Ukrainy zachodniej, zachęceni przez Klientów, którzy oglądali zdjęcia z naszych podróży jakie wykonujemy po tej części Ukrainy od 3 lat.

Na Ukrainie wojna się nie skończyła, ale działania wojenne toczą się na wschodniej Ukrainie, czyli w kraju, który jest powierzchniowo niemal 2 x większy od Polski. Na zachodniej Ukrainie nic złego od początku wojny się nie działo i nic nie zapowiada, aby miało się coś wydarzyć, gdyż nie ma tzw. „infrastruktury krytycznej”, a gęstość zaludnienia niewielka.

Jadąc na Ukrainę należy mieć świadomość, że polskie MSZ nie rekomenduje podróży na Ukrainę. Szczegółowe informacje są na:
https://www.gov.pl/web/ukraina/informacje-dla-podrozujacych
Ubezpieczenie przez nas zawierane w T.U. Uniqa obejmuje Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków i Koszty Leczenia, ale nie obejmuje zdarzeń związanych z działaniami wojennymi.
maj 2024

Zapraszamy na wycieczkę w góry zachodniej Ukrainy, a dokładnie na POŁONINĘ RÓWNĄ (ukr. Полонина Рівна / Połonyna Riwna, węg. Róna havas). To pasmo górskie położone na ukraińskim Zakarpaciu. Przy dobrej przejrzystości powietrza podziwiamy ją z połonin położonych po polskiej stronie granicy – oczyma wyobraźni „od lewej”: Pikuj, dalej Ostra Hora i właśnie Połonina Równa, która jest nieco wyższa od wymienionych gór – w najwyższym punkcie osiąga 1482m.

Pasmo Połoniny Równej ma około 15 km długości. Rozciąga się między doliną rzeki Uż na północnym zachodzie, a doliną Wiczy (dopływ Latoricy) na południowym wschodzie. Grzbiet Połoniny Równej jest szeroki: łagodnie nachylony na południe, a stromy od strony północnej.

Warto wspomnieć, że na szczycie Połoniny Równej znajdują się opuszczone instalacje wojskowe po bazie rakietowej z m.in. koszarami…

MAPA przedstawiająca trasę przejazdu na Połoninę Równą wzdłuż granicy z Polską:

POŁONINA RÓWNA Ukraina - mapa przedstawiająca trasę przejazdu autokaru na wycieczkę w góry Ukrainy zachodniej z przewodnikiem

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej na Połoninę Równą:

• wyjazd na wycieczkę na Ukrainę około 5 rano (niezbędny PASZPORT, rozkład jazdy niżej)

wycieczka autokarowa z opowieściami przewodnika przebiegająca przez Chyrów (konwikt), Stary Sambor (miasto handlu), Spas (Diabelski Kamień), Jasienicę Zamkową (dzwonnica obronna), Rozłucz (dawne uzdrowisko), Turkę, Sianki (kolejne przedwojenne polskie uzdrowisko), Użok (z cerkwią wpisaną na listę UNESCO), wzdłuż trasy Kolei Zakarpackiej i z widokami na najwyższe szczyty Bieszczad
(inaczej: słuchamy o powyższych atrakcjach jadąc autokarem)

wodospad na potoku Zwedu (Zvur) zwany Wodospadem Lipowieckim  nad miejscowością Turychky i od 450m n.p.m. wycieczka górska przez Lypovets (Липовець) – Wysoki Wierch 1413m – POŁONINA RÓWNA 1482 – powrót przez Lʹodovykove Ozero Velyke Trostya (Льодовикове озеро Велике Тростя / Комсомольське) na 840m – do Lumshory (Лумшори) 510m n.p.m., czas przejścia około 6h
(wycieczka wyłącznie dla osób dużo chodzących po górach – prawie 1000m różnicy poziomów…)

możliwość wędrówki z profesjonalnymi KIJAMI TREKKINGOWYMI
  (niezbędna rezerwacja najpóźniej 12h przed wycieczką, koszt: 10 zł/dzień)

możliwość zakupów przed granicą

• zakończenie wycieczki około 24-ej (czas zależy od czasu przejścia oraz kontroli granicznej)

UWAGA: w razie niesprzyjających prognoz pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki, a realizowana jest od minimum 15 osób.

CENA: 230 zł / osoba

orientacyjny czas trwania: 5 – 24

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem / busem z klimatyzacją
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem górskim
– opłaty graniczne
– ubezpieczenie NNW i KL (nie dotyczą zdarzeń związanych z wojną na Ukrainie)
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

Jedyny TERMIN wyjazdu dla Klientów indywidualnych: 1 czerwiec 2024 (wycieczka przełożona na 8.06.2024 ze względu na opady deszczu).

Zapraszamy również na inne wycieczki w góry Ukrainy Zachodniej:
♣ 1 czerwiec 2024 POŁONINA RÓWNA 1482m
♣ 29 czerwiec 2024 CZARNA REPA 1258m:
https://bieszczader.pl/czarna-repa-czorna-ripa-wycieczka-jednodniowa-po-gorach-ukrainy-zachodniej-i-na-granicy-2-wojewodztw/
♣ 3 sierpień 2024 BORŻAWA z Wielkim Wierchem 1598m i Stoj 1681m:
https://bieszczader.pl/borzawa-polonina-ukraina-wycieczka-jednodniowa-z-bieszczad-stoj-stoh-wielki-wierch/
♣ 31 sierpień – 1 wrzesień (2 dni): BORŻAWA z Magurą Żydowską 1517m, nocleg, POŁONINA KRASNA / CZERWONA 1548m
♣ 28 wrzesień 2024 PARASZKA 1268m
♣ 26 październik 2024 …

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonanych podczas wycieczki na Połoninę Równą 19 kwietnia 2024:

ROZETA KARPACKA

WODOSPADY na zboczach Połoniny Równej:

Wodospad między miejscowościami Turychky, a Lypovets (Липовець) na potoku Zwedu (Zvur) zwany Wodospadem Lipowieckim na wysokości 375m n.p.m.:

Wodospad między miejscowościami Turychky, a Lypovets (Липовець) na potoku Zwedu (Zvur) zwany Wodospadem Lipowieckim

Jeden z wodospadów w miejscowości Lumshory:

Wodospad między miejscowościami Turychky, a Lypovets (Липовець) na potoku Zwedu (Zvur) zwany Wodospadem Lipowieckim

Osoby nie mające sił na wędrówki górskie patrząc na wyjątkowe piękno i ilość wodospadu u podnóża Połoniny Równej też mają co tu robić – poza tym jest kilka małych restauracji i w wielu miejscach czany (to żeliwna wanna, często położona w altanie na brzegu rzeki, a bywa, że z pięknym górskim krajobrazem. Wypełnia go źródlana woda z karpackimi ziołami, olejami aromatycznymi, podgrzewana jest paleniskiem opalanym drewnem do około 40 stopni, a niekiedy nawet więcej).

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

4:30 Lesko
4:35 Glinne
4:40 Uherce Mineralne
4:45 Olszanica
4:50 Stefkowa
4:55 Ustianowa
5:00 Ustrzyki Dolne
5:05 Brzegi Dolne
5:10 Krościenko

Powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie, a ostateczne godziny podajemy oddzwaniając do osób zapisanych na wycieczkę dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00 – 12:00, a następnie każdemu wysyłamy SMS z najważniejszymi informacjami.

ROZETA KARPACKA

FILM nakręcony pod i nad Połoniną Równą na Ukrainie:

POŁONINA RÓWNA - wycieczka jednodniowa na jedną z widokowych połonin w górach zachodniej Ukrainy z przewodnikiem i transportem

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: paszport z aktualnym terminem ważności, złotówki, a także: buty wyżej kostki, kurtka przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem; plecak: suchy prowiant na cały dzień, minimum 1,5 l wody, apteczka osobista (m.in. plastry na odciski, bandaż elastyczny), skarpety na zmianę.

WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 10 groszy / 1 zł to około 10 uah). Wymianę złotówek na hrywny np. na ewentualny obiad, czy zakupy pamiątek najkorzystniej wykonać tuż za przejściem granicznym w kantorze lub robiąc zakupy spożywcze (kurs niemal identyczny jak w kantorze). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA). Ubezpieczenie „działa” tak samo jak podczas każdej innej wycieczki zagranicznej jeśli chodzi o pomoc w zakresie nieszczęśliwych wypadków, ale nie obejmuje działań związanych z wojną, gdyby nieszczęśliwy wypadek był związany z wojną między Rosją, a Ukrainą.
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

ROZETA KARPACKA

Wycieczki jednodniowe w GÓRY UKRAINY 2024

Zachęcamy zaplanować sobie czas również na inne przygotowywane w tym momencie wycieczki w góry Ukrainy Zachodniej. Wstępny plan wygląda następująco:

29 czerwiec 2024 CZARNA REPA 1258m

3 sierpień 2024 BORŻAWA z Wielkim Wierchem 1598m i Stoj 1681m:
https://bieszczader.pl/borzawa-polonina-ukraina-wycieczka-jednodniowa-z-bieszczad-stoj-stoh-wielki-wierch/

31 sierpień – 1 wrzesień (2 dni): BORŻAWA z Magurą Żydowską 1517m, nocleg, POŁONINA KRASNA / CZERWONA 1548m

28 wrzesień 2024 PARASZKA 1268m

26 październik 2024

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl