Kończący się sezon turystyczny nie tyle był dla nas bardzo dobry co wyjątkowy, a to wszystko dzięki nagrodzie otrzymanej z Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI 2017. Przypominamy, że dostaliśmy ją za wycieczkę 1-dniową „WODAMI rzeki San!”. Otrzymaliśmy ją jako pierwsze i jedyne biuro podróży w Polsce!

Najbardziej cieszy się nas rosnąca liczba turystów zainteresowanych wycieczkami pomagającymi poznać region. Oprócz wyżej wymienionej organizowaliśmy:

TRAPERSKĄ PRZYGODĘ (planowaliśmy 3 x w tygodniu, a jeździła 7 dni w tygodniu, a w niektóre dni po 2 autokary dziennie!)

DREZYNAMI po Bieszczadach! (planowaliśmy 2 x w tygodniu, a mieliśmy po 4 wyjazdy na tydzień!)

PRZEMYŚL ze Szwejkiem (tu też nareszcie jeździły pełne autokary).

Wyprawy UAZ-ami z kierowcą będącym przewodnikiem (to nie są „off-roady” z niszczeniem przyrody…).

Tendencja rosnąca zaczęła się w 2012 roku po otrzymaniu pierwszej nagrody za wycieczkę 1-dniową Traperska Przygoda. I wyłącznie powyższe wycieczki polecamy turystom przyjeżdżającym w Bieszczady w pierwszej kolejności!

            PODSUMOWANIE SEZONU TURYSTYCZNEGO 2018 w Bieszczadach związanego z naszą działalnością wygląda następująco:

1. wprowadziliśmy do oferty nową wycieczkę 1-dniową PIKUJ na najwyższy szczyt Bieszczad znajdujący się na Ukrainie. Aby móc to zrobić musieliśmy wynająć ludzi do wykarczowania szlaku, który – słabo uczęszczany – po prostu zarósł krzewami (na Ukrainie niewiele osób chodzi po górach). Ponadto zorganizowaliśmy wycieczkę szkoleniową dla przewodników, którym pokazaliśmy wyjątkowo widokowy i nie męczący szlak, który poznaliśmy kilka lat temu po prostu od mieszkańców miejscowości Husne Wyżne. Przewodnicy mieszkający na Podkarpaciu go nie znali i na żadnych mapach nie jest zaznaczony…

2. zmieniliśmy WYGLĄD FOLDERÓW – zostały wydłużone o 5 cm i poszerzone (troszkę mniejsze od formatu A3). Dzięki temu bez zmiany wielkości czcionki mogliśmy dodać po 3 zdjęcia do każdej wycieczki przedstawiającej najważniejsze atrakcje. Dodaliśmy też informacje o 4 nagrodach jakie otrzymaliśmy za nasze wycieczki 1-dniowe.

3. stworzyliśmy własnoręcznie blisko 1000 sztuk nowych DREWNIANYCH PODSTAWEK NA FOLDERY, dbając w ten sposób o porządek na recepcjach hoteli, w muzeach, sklepach, informacjach turystycznych…

4. zakupiliśmy nowy model KOSZULEK POLO w kolorze czerwonym z napisem przewodnik (z białym paskiem na kołnierzyku i zakończeniu rękawów) oraz białe koszulki polo z napisem kierowca (te mają czerwony pasek na kołnierzyku i rękawach), więc nasi pracownicy są jeszcze bardziej rozpoznawalni.

5. w trakcie zimy odkryliśmy NOWĄ TRASĘ PRZEJAZDU NA KULIGI, która prowadzi nasypem kolejki wąskotorowej (na tym odcinku kolejka jeździła od końca XIX wieku, a później trasa została zmieniona, tory zabrane). Trasę musieliśmy odkrzaczyć, a po spadnięciu nowego śniegu utwardzamy ją specjalnym wałem ciągniętym za ciągnikiem. Koniki mają lżej, turyści znacznie rozleglejsze widoki, a śnieg utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych 2 miejscach, na których jeździliśmy do tej pory. Przypominamy, że kuligi odbywają się na niepowtarzalnych saniach utworzonych z wozów drabiniastych!

6. początkiem roku uzyskaliśmy zezwolenie z lasów państwowych na ODKRZACZENIE STAREGO TOROWISKA bieszczadzkiej kolejki leśnej w Duszatynie. Postaraliśmy się o to ponosząc w 100% koszty związane z odkrzaczeniem trwającym 3 dni (w 4 osoby), aby turyści, którzy uczestniczą w naszej wycieczce Traperska Przygoda, a zdrowie nie pozwala im na wędrówkę do Jeziorek Duszatyńskich, mieli również atrakcje zostając przy barze w Duszatynie. Torowisko 5-krotnie wykaszaliśmy w trakcie sezonu. Ponadto umieściliśmy 3 znaki – jak na szlakach turystycznych – informujące o trasie do przejścia i samych atrakcjach. Przypominamy, że stare tory od baru w stronę Rzepedzi prowadzą do rezerwatu Łokieć, na największy wiadukt kolejki leśnej i największej kaskady na rzece Osława.

Ponadto wynajmujemy toaletę w Smolniku na placu, z którego odjeżdżają nasze wozy traperskie. Parking również wykaszamy, sprzątamy, wyrównujemy powstające dziury i wykonujemy odwodnienia…

7. początkiem maja nakręciliśmy 2 FILMY na jednej z wycieczek do LWOWA:

1-minutowy FILM z wycieczki jednodniowej do LWOWA z głównymi atrakcjami.

3 minutowy FILM przedstawiający główne atrakcje we LWOWIE.

8. natomiast końcem maja, gdy było najbardziej „wiosennie” i kolorowo niepowtarzalny FILM z użyciem drona na wycieczce „DREZYNAMI po Bieszczadach!”:

9. z kolei w sierpniu pojawili się u nas filmowcy kręcący dla TV DISCOVERY na zlecenie POT na wycieczce „WODAMI rzeki San!” – koniecznie go zobaczcie…:

Tu ujęcia są nie tylko z lądu, powietrza, ale nawet pod wodą…

10. w wakacje powstał również FILM na wycieczce WĘGRY MISZKOLC:

11. w czerwcu zostaliśmy zaproszeni do RADIA PROGRAM 1 w związku z nagrodą na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2017 – mamy nadzieję, że Państwo mieli czas na włączenie radia 😊 My w każdym bądź razie spotkaliśmy się z niesamowicie miłymi telefonami klientów, których tą audycją zachęciliśmy do wyjazdu w Bieszczady!

Na wycieczkę „WODAMI rzeki San!” miejsca sprzedawały się na 3 tygodnie do przodu! Mimo dostawiania nowych terminów wciąż brakowało miejsc dla nowych chętnych. Osoby, które przyjechały w Bieszczady i chciały tu dopiero dokonać rezerwacji nie pojechały na nią. Stąd zawsze wszystkich zachęcamy do dokonywania rezerwacji jeszcze z domu…

12. ostatniej zimy udało nam się uratować od złomowania samochód NYSA. Prace trwały blisko pół roku, aby przywrócić ją do oryginalnego wyglądu. Utworzyliśmy w niej PUNKT REZERWACJI WYCIECZEK, który był na przełomie czerwca i lipca w Wetlinie. Jednak przekonaliśmy się, że większość turystów będących w tamtym regionie jest zainteresowanych chodzeniem po górach, a nie wycieczkami (choć mamy też programy z wędrówkami). Stąd w połowie lipca Nysa została przeniesiona na przystań statków Biała Flota.

Drugi niepowtarzalny punkt rezerwacji znajduje się już od kilku lat w centrum Polańczyka w pobliżu ronda w samochodzie Syrena Bosto 😉

13. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprosiła tzw. „YouTube-rów” z USA do nakręcenia FILMU z m.in. naszymi samochodami UAZ. Zwiastun jest na:

UAZ-y można zobaczyć od 16:03 minuty. Wciąż czekamy na pełną wersję filmu. Jak tylko się ukaże to umieścimy go na stronie, gdzie jest oferta UAZ-ów:

Szczerze: nie możemy się doczekać, gdyż Panowie powiedzieli, że była to dla nich atrakcja nr 1 na Podkarpaciu! A byli m.in. w zamku w Łańcucie, w Krasiczynie, na pontonach, zaporze w Solinie itd. Więc oby przyśpieszyli ruchy związane z montażem!

14. AUTOKARY – nie tylko podajemy na naszych stronach, że wynajmujemy najlepsze i najnowsze autokary, ale rzeczywiście tak jest. Specjalnie pod nas w tym roku właściciele firm transportowych zakupili aż 5 nowych autokarów „3-osiowych”, czyli najbardziej komfortowych! Nie ważne czy mieliśmy 30, czy 60 osób zapisanych na wycieczkę to zawsze turyści podróżowali w takich warunkach. Komfort podróży jest dla nas bardzo istotny po przewodniku.

Dysponujemy w tym momencie w Bieszczadach takimi 10 autokarami! W okresie wakacji jechało od nas od 6 do 15 autokarów dziennie. Jeśli brakowało w Bieszczadach to wielokrotnie wynajmowaliśmy firmy z Krosna i Rzeszowa. Autokary zawsze są oznaczone tablicą na 55 cm z naszym logo, mniejszą tabliczką z nazwą wycieczki, a jak jedzie kilka autokarów na daną wycieczkę to jeszcze numerem autokaru.

15. jako jedyne biuro podróży w całym Województwie Podkarpackim wzięliśmy udział w akcji „WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, który miał miejsce od 5 do 7 października. Więcej na:

Zaproszonych było znacznie więcej – jak mówiła Pani pracująca w POT…

16. wiadomość z ostatnich dni: posiadamy nareszcie własny SYSTEM TOUR-GUIDE i to w ilości aż 130 sztuk! Do tej pory wynajmowaliśmy go podczas wycieczek do Lwowa w jednej z tamtejszych firm. Jednak jakość była „taka sobie”. Posłuchaliśmy podpowiedzi turystów i po odłożeniu dosłownie „góry pieniędzy” zakupiliśmy własny. Testowaliśmy urządzenia 4 największych firm. Łącznie około 40 urządzeń. Wybraliśmy takie, które posiada: najlepszą jakość dźwięku, jednocześnie największy zasięg, jeden z najdłuższych czasów trzymania baterii, a na bardzo prostym systemie regulacji głośności kończąc – jak na starych walkmanach jest po prostu pokrętełko. Jest to bardzo istotne przy starszych uczestnikach naszych wycieczek. Mając przyciski na takich urządzeniach większość zmieniała kanał, zamiast sobie podgłośnić… W tym momencie urządzenia można zobaczyć na zdjęciach na Facebooku, które wykonaliśmy na wyjątkowych cerkwiach w Szczawnem, Rzepedzi i Turzańsku w szacie jesiennej…

Za kilka dni utworzymy również osobny dział na naszej stronie firmowej. Będzie też możliwość WYPOŻYCZENIA TOUR-GUIDE dla grup, które przyjeżdżają na Podkarpacie, a nie korzystają z naszych usług.

Jak Państwo widzą po powyższym nie jesteśmy ludźmi, którzy siedzą tylko za biureczkiem… 😉

PS. W tym roku pojawiło się około 10 biur podróży w okresie wakacji. Więc turystom łatwo się zgubić z którego biura usług korzystać… Dlatego postanowiliśmy o zaledwie kilku istotnych sprawach dotyczących naszego biura napisać. Mamy nadzieję, że ktoś z Was to przeczyta wnikliwie, a poświęciliśmy na samo pisanie kilka godzin…
Działalność założyliśmy już w 2003 roku i cały czas się rozwijamy. Liczba stałych klientów wciąż przybywa i z myślą głównie o Was jesteśmy zmuszeni do tworzenia nowych ofert oraz nieustannym dopracowywaniu starych.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl