Zapraszamy dPODKARPACKIE ODKRYWAM. Naturalnie! - zwiastun akcji filmowej z najważniejszymi atrakcjami Podkarpaciao oglądnięcia 9 FILMÓW, które zostały nakręcone przez topowych twórców na podróżniczych kanałach polskiego YouTube’a. Pokazywały się one co tydzień przez niemal całe wakacje, a zostały zamówione przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.

Dla wnikliwych widzów zostały przygotowane konkursy nagrodzone m.in. WYCIECZKAMI 1-DNIOWYMI Biura Podróży Bieszczader! Tych, którzy nie zdążyli wziąć udziału w konkursach zapraszamy do oglądnięcia naprawdę ciekawych filmów z najważniejszymi atrakcjami nie tylko Bieszczad, ale całego Podkarpacia.

FILM nr 1
Film Kołem się Toczy pt. Tajemnicze FORTY wokoło Przemyśla i inne świetne miejsca w Podkarpackiem”
odkrywa Podkarpackie dla rowerzystów – Forteczną Trasę Rowerową wokół Przemyśla oraz roztoczański odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego – Green Velo. Film ukazuje klimatyczne agroturystyki, cerkiew w Radrużu i Gorajcu, austriackie przemyskie forty, Zamek w Krasiczynie, czy Arboretum w Bolestraszycach:
Tajemnicze FORTY wokoło Przemyśla i inne świetne miejsca w Podkarpackiem

FILM nr 2
Architecture is a good idea prezentuje w filmie pt. „Nieznane PEREŁKI Polski: drewniane kościółki
3 podkarpackie zabytki architektury drewnianej – gotycki, ponad 500 – letni kościół w Haczowie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, cerkiew w Uluczu (XVII w.) i kolorową, zjawiskową cerkiew w Świątkowej Wielkiej (XVIII w.):

Nieznane PEREŁKI Polski: drewniane kościółki

FILM nr 3
Kolejny film twórców Architecture is a good idea pt. „Tajemnice polskich ZAMKÓW
odkrywa przed widzami jedną z najwspanialszych kaplic, renesansową ornamentykę i kunsztowne dekoracje sgraffitowe – wyróżniki krasiczyńskiego Zamku oraz malowniczy i romantyczny Zamek Kamieniec.

Tajemnice polskich ZAMKÓW

FILM nr 4
Bieszczady i podkarpacka przyroda króluje w odcinku pt. „Poszukiwania NIEDŹWIEDZIA w Bieszczadach
youtuberów z kanału  GdzieBądź. Film ukazuje piękno południowej części Podkarpacia – szlaki górskie, karpackie buczyny, widoki na bieszczadzkie szczyty oraz unikatową podkarpacką faunę m.in. żubry.
Poszukiwania NIEDŹWIEDZIA w Bieszczadach

FILM nr 5
W drugim filmie Zońki i Piotera pt. „Kiedy masz DOSYĆ MIASTA”
zobaczycie także dużo bieszczadzkiego LASU i przyrody. Nie zabraknie również podkarpackich turystycznych hitów: Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej oraz Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Kiedy masz DOSYĆ MIASTA

FILM nr 6
W filmie pt. „Do KONIA i Białogłowy przystępuj śmiało”
Zońka i Pioter wyruszają w Beskid Niski by przeżyć podkarpacką przygodę w siodle. W video znalazły się również inne atrakcje Beskidu Niskiego oraz sporo ciekawostek na temat konia huculskiego.

Do KONIA i Białogłowy przystępuj śmiało

FILM nr 7
W kolejnym odcinku z Podkarpacia Zońka i Pioter z Gdzie Bądź powracają w Bieszczady, by oglądać imponującą Drogę Mleczną. W filmie pt. „SIEDEM TYSIĘCY Gwiazd”
znajdziemy sporo ciekawostek na temat obserwacji gwiazd, samych gwiazd, oraz chociażby… ochrony nieba przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem.

SIEDEM TYSIĘCY Gwiazd

FILM nr 8
W odcinku pt. „Jak smakuje Podkarpacie?”
Zońka i Pioter z Gdzie Bądź przemierzają województwo odkrywając podkarpacką kuchnię i wino. W poszukiwaniu podkarpackich smaków  odwiedzają m.in. Sanok, Rzeszów, czy Kombornię. Youtuberzy próbują znakomitych fuczek, hreczanyków, proziaków oraz wybornego podkarpackiego wina.

Jak smakuje Podkarpacie?

FILM nr 9
W ostatnim odcinku z podróży po Podkarpaciu Zońka i Pioter z Gdzie Bądź przemierzają region w poszukiwaniu „łupów” – pamiątek z Podkarpacia.
W filmie pt. „Wielki podkarpacki… HAUL”
odwiedzają m.in. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, czy Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej.

Wielki podkarpacki... HAUL

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl