Polska Organizacja Turystyczna podejmuje działania zmierzające z jednej strony do stymulacji rozwoju profesjonalnego produktu turystycznego, z drugiej zaś do jego promocji w kraju i za granicą. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu na najlepszy polski produkt turystyczny. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Pierwszy Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny zorganizowany został w 2003 r.

Zdjęcie laureatów 10 Najlepszych Produktów Turystycznych Polski 2017 w Warszawie w Hotelu Mariot w ramagach TT Warsaw. Certyfikat POT na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI 2017 dla Biura Podróży Bieszczader za wycieczkę jednodniową WODAMI rzeki San! Sala Hotelu Mariot w Warszawie podczas wręczania nagród na Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2017.Logo Polskiej Organizacji Turystycznej

Wśród najlepszych 10 znalazła się wycieczka jednodniowa Biura Podróży Bieszczader „WODAMI rzeki San!„. Wcześniej została jednym z 3 Najlepszych Produktów Turystyczny Województwa Podkarpackiego. Następnie została wybrana do reprezentowania województwa w głosowaniu internatów. Kilka głosów zabrakło nam do otrzymania tzw. Złotego Lauru, ale i tak dziękujemy wszystkim kilku tysiącom głosującym za poświęcenie czasu i głosowanie na nas!

W 2017 roku na XV edycji na najlepsze produkty turystyczne w Polsce o to prestiżowe wyróżnienie walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne. Ostatecznie przyznano 10 nagród oraz jedno wyróżnienie. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 23 listopada 2017 w Hotelu Mariot, która odbyła się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Dostaliśmy najcenniejszą nagrodę w turystyce w Polsce za co bardzo dziękujemy i oczywiście dalej obiecujemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie!

ROZETA KARPACKA

Poniżej artykuł ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej:

Jubileuszowa, 15. gala konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT POT już za nami. Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała prestiżowymi wyróżnieniami 10 najlepszych produktów turystycznych roku oraz przyznała najważniejszy laur – Złoty Certyfikat POT.

W podniosłej atmosferze i blasku fleszy, na uroczystej gali w hotelu Marriott, przyznano 23 listopada 2017 nagrody w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikaty POT. Laury zwycięzcom wręczyli prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk oraz dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej POT Jacek Janowski – Przewodniczący Kapituły.

W obecnej, 15. już edycji tego prestiżowego plebiscytu, kapituła przyznała 10 równorzędnych nagród – Certyfikatów POT oraz jedno wyróżnienie. Turyści w tajnym głosowaniu przyznali również swój Certyfikat Internautów.

Jubileuszowa edycja stała na szczególnie wysokim poziomie. O prestiżowe Certyfikaty POT, walczyło 45 produktów, które wcześniej zostały uhonorowane przez regionalne organizacje turystyczne. Produkty zgłaszano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług, obiekt, szlak oraz obszar.

Kapituła spędziła też wiele czasu nad wyborem tegorocznego Złotego Certyfikatu POT. Do tej szczególnej nagrody zgłaszane mogą być produkty wyróżnione już Certyfikatem POT, które po upływie przynajmniej 5 lat twórczo rozwinęły swoją działalność. W ścisłym finale znalazły się trzy produkty turystyczne – Carnaval Sztukmistrzów, Kompleks Bania oraz Żywe Muzeum Piernika.

Ostatecznie, najważniejszą nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało to ostatnie – toruńskie Żywe Muzeum Piernika. To wyjątkowe miejsce. Jak na nowoczesną atrakcję przystało Muzeum jest interaktywne – to swoiste teatrum, w którym goście biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez, doświadczonych animatorów. Na czas pokazu odwiedzający stają się czeladnikami piernikarskimi Mistrza i Wiedźmy Korzennej, i mają możliwość własnoręcznego wypieku ciasta piernikowego. Każdy może przygotować ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form uzyskać pożądany kształt i wypiec z niego toruńskie specjały, które następnie może zabrać ze sobą jako cenną pamiątkę. Klimat XVI-wiecznej piernikarni tworzony jest nie tylko poprzez wystrój wnętrza, stroje prowadzących i unoszące się zapachy, ale również dzięki możliwości słuchania legend o pierniku i Toruniu przedstawianych językiem stylizowanym na staropolski.

Tegoroczne Certyfikaty POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny otrzymały:

1. ZOO SAFARI Borysew

W Borysewie panuje Król Sahim – pierwszy biały lew w Polsce. Na tym wyjątkowym królewskim dworze towarzyszą mu Białe Tygrysy, Białe Wilki, jedyne w kraju afrykańskie bawoły, zebry, antylopy oraz wesołe stadko krokodyli i aligatorów. Ale to jeszcze nie koniec! 

Do Borysewa prosto z Ameryki Południowej przybył Tapir w towarzystwie Lam i Alpak oraz kilka gatunków papug. Jakby tego było mało są jeszcze wielbłądy, pytony i urocze świnie wietnamskie. Dla tych, którzy lubią bardzo bliski kontakt z naturą otwarte jest Mini Zoo, gdzie można pogłaskać i nakarmić zaprzyjaźnione gatunki. Najmłodsi na pewno nie odpuszczą sobie przejażdżki na kucyku szetlandzkim, a przystanek w Figlarni – magicznej krainie zabaw ze zjeżdżalniami, piłeczkowym basenem i gigantycznym żółwiem do wspinania to oczywista oczywistość. Zoo jest otwarte przez cały rok, a jeśli pogoda trochę nie dopisuje- nie szkodzi- możesz je zwiedzić z pokładu ZOO kolejki.

2. ZAMOJSKA TWIERDZA ATRAKCJI

Bastiony, kurtyny, raweliny i inne urządzenia forteczne, które przez wieki zatrzymywały próbujące zdobyć je wojska, stały się wspaniałą atrakcją dla odwiedzających miasto turystów.

Tam gdzie kiedyś trzymano amunicję i stacjonowało wojsko, dziś mamy wystawy, projekcje, trasy turystyczne czy makiety. Zaś tam gdzie odbywały się walki dziś są koncerty czy happeningi, oraz zdobywające coraz większą popularność rekonstrukcje historyczne, które kilka razy do roku odbywają się w Zamościu.

3. ZAMEK KRÓLEWSKI w Chęcinach

Loch, skarbiec, pokazy rękodzieła, galeria zdjęć, wystawa tarcz heraldycznych, broni średniowiecznej i zbroi rycerskich – to tylko niektóre z atrakcji jakie oferuje odwiedzającym Zamek Królewski w Chęcinach. Wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku warownia nowe życie przeżywa po odbytej w latach 2013-2015 rewitalizacji. Załoga warowni wita wszystkich gości w historycznych strojach.

Z baszt o każdej porze roku rozciąga się niesamowita panorama Gór Świętokrzyskich. Zamek stanowi wyjątkowe dziedzictwo historyczne regionu. Przekraczając jego bramę przenosimy się w czasie. Załoga wita wszystkich przybyłych gości w historycznych strojach. W tle słychać chrzęst mieczy i głośny rumor. To walki rycerskie i strzały z hakownic. Na dziedzińcu zamku dolnego płatnerz wykonuje solidnie zbroje rycerskie.

4. Wycieczka jednodniowa „WODAMI rzeki San!” Biura Podróży Bieszczader

Wycieczka 1-dniowa WODAMI rzeki San! to oferta łącząca atrakcje związane z wodą, górami i historią Bieszczad dla każdej grupy wiekowej. Każdy punkt programu jest związany z Sanem. Zaczyna się od SPŁYWU KAJAKAMI na najbardziej malowniczym odcinku z Sanoka do Mrzygłodu. Podczas spływu każdy indywidualnie podejmuje decyzję czy chce płynąć 1h, czy dłużej 2:15h. Jeśli ktoś „boi się wody”, nie lubi pływać lub wybrał się z małymi dziećmi to idzie razem ze specjalnie wynajętym przewodnikiem na zwiedzanie SKANSENU w Sanoku.

Następnie całą grupą jedziemy na POSIŁEK REGIONALNY, który zamawiamy w restauracji w kształcie statku na brzegu rzeki. Turyści mają do wyboru hryczanyki (kotlety z mięsem i kaszą gryczaną) lub naleśniki. Później przemieszczamy się autokarem do Zagórza, gdzie po pokonaniu 1,2 km docieramy do największych w Polsce RUIN KLASZTORU Karmelitów Bosych z 22 m wieżą widokową. Ostatnim punktem programu jest REJS STATKIEM po niemal całym Zalewie Solińskim aż do Olchowca, czyli pokonując 50 km! Łączymy opowiadanie historii Zalewu Solińskiego z DEGUSTACJĄ WIN i SERÓW bieszczadzkich kończąc o zachodzie słońca.

5. PAŁAC I FOLWARK GALINY

Galiny to pięknie odrestaurowany majątek ziemski z Pałacem z XVI wieku, XIX-wiecznym Folwarkiem, romantycznym parkiem i ponad 350 ha lasów, łąk, pastwisk i stawów. To nie tylko hotel w zabytkowych budynkach, to także funkcjonująca jak dawniej wiejska posiadłość, stadnina koni oraz w pełni wyposażone, nowoczesne centrum konferencyjne. Prawie 70 koni hodowanych w zabytkowych stajniach i przepiękne plenery majątku, pozwalają prowadzić tu szkołę jazdy konnej na każdym poziomie.

Znakiem rozpoznawczym Galin jest także wyśmienita kuchnia. Specjały galińskiej Gospody zachwycają nutą regionalnej egzotyki i smakiem prawdziwie naturalnych składników. Daje to gwarancję świeżości i najwyższej jakości. Nieograniczona przestrzeń, malownicze pagórki i kręte wąwozy stanowią idealne warunki wypoczynku na Mazurach. Niepowtarzalny nastrój, magia miejsca, wysmakowane wnętrza, niezwykła aura przyrody, wspaniała kuchnia oraz ujmująca gościnność personelu hotelu zawsze czekają na gości Pałacu i Folwarku Galiny.

6. OGRODY HORTULUS SPECTABILIS w Dobrzycy

Ogrody założone zostały w 2003 roku, a udostępnione do zwiedzania w 2014. Jest ich aż 28, w różnym stylu: ogród japoński, francuski, śródziemnomorski, ogród kamienny, skalny i wodny. Ogrody użytkowe: ziołowy i warzywny. Ogrody zmysłów: barwa-światło-dźwięk. Dodatkowo na terenie ogrodów znajduje się największy na świecie labirynt grabowy z dwudziestometrową wieżą widokową zbudowaną na wzór nici kwasu DNA. Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni, Kamienny Krąg, Kalendarz Celtycki, rosarium, ogród traw, ogród Cztery Pory Roku, olbrzymie rabaty bylinowe.

7. MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU w Bydgoszczy

W tym wyjątkowym miejscu można dowiedzieć się wszystkiego o brudzie, zaczynając od „rytualnego” umycia rąk. Jak z brudem radzono sobie kiedyś? Kto był największym brudasem w dziejach? Zobaczycie też najróżniejsze maszyny piorące od epokowej tary po super nowoczesny wynalazek PRL- u – Franię. To muzeum inne niż wszystkie. Jest zabawnie, pachnąco i interaktywnie, bo każdy zwiedzający na pożegnanie może stworzyć własne mydełko i zabrać je do domu. Dzięki temu, wspomnienia o super zwiedzaniu zostaną z Wami na dłużej.

8. MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO – Kopalnia Guido w Zabrzu

Udostępniona turystom w roku 2007 Kopalnia Guido zabierze nas na wycieczkę w historię polskiego górnictwa. Turyści zjeżdżają szolą (windą górniczą) na głębokość 170 lub 320 m., gdzie poznają historię rozwoju górnictwa, pracę maszyn górniczych oraz kult św. Barbary. Długość tras wynosi około 3,5 km. W ramach specjalnej ścieżki zwiedzania można zejść na poziom 355. Podziemne komory służą do organizacji konferencji, koncertów, spektakli teatralnych itd. Oferta Guido jest dostosowana do zwiedzających w różnym wieku, także turystów zagranicznych. Większa część tras dostępna jest dla osób niepełnosprawnych.

9. EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI w Gdańsku

Europejskie Centrum Solidarności to nie tylko muzeum promujące wiedzę o Solidarności i opozycji antykomunistycznej w Polsce i Europie, ale także centrum dialogu o współczesnym świecie. Charakterystyczny budynek w kształcie sekcji statku, usytuowany obok pomnika Poległych Stoczniowców i historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, stał się jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej i turystycznej mapie Polski.

Siedziba ECS jest miejscem, gdzie przestrzeń znajdą ludzie i idee służące budowaniu i rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego. Miejscem spotkań tych, którym droga jest przyszłość świata. ECS realizuje  przedsięwzięcia adresowane do różnych środowisk z Polski, Europy i świata: konferencje, debaty, projekty dla dzieci i młodzieży, spektakle teatralne, pokazy filmowe (także w 3D) i wystawy czasowe.

17 pomieszczeń w budynku ECS zajmują organizacje pozarządowe, które działają na rzecz dobra wspólnego, wolności i praw człowieka. Przez cały rok czynny jest ogród zimowy, stworzony do aktywności artystycznych, spotkań i wypoczynku. A od wiosny do jesieni taras widokowy na dachu, skąd roztacza się piękna panorama terenów postoczniowych, a także Starego i Głównego Miasta.

10. CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. To sześć interaktywnych wystaw stałych, wystawa czasowa, cztery laboratoria edukacyjne oraz planetarium Niebo Kopernika.

Jako jeden z największych w Europie interaktywnych ośrodków edukacji naukowej, Kopernik umożliwia zwiedzającym samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, a przez to poznanie i doświadczenie zjawisk oraz praw rządzących światem. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób niestandardowy i ambitny.

 

W konkursie, poza Certyfikatami, przyznano również wyróżnienie. Otrzymał je Królewski Ogród Światła w Wilanowie.

Turyści głosujący za pomocą formularza na portalu narodowym Polska Travel, Certyfikatem Internautów uhonorowali Zamek Książęcy Niemodlin. Mający ponad 700 lat Zamek Książęcy Niemodlin jest jednym z najbardziej wartościowych historycznie, największych oraz najpotężniejszych zamków w Polsce. Wzniesiony został przez rodzinę książęcą Bolesława I, aby bronić ziem opolskich. Podbijany, burzony, palony i zdobywany przez europejskie mocarstwa, mimo setek lat wojen stoi dumnie i do dziś czuwa nad ziemiami opolskimi. Jest odbiciem polskiej historii, kamieniem szlachetnym, o który walczyli Niemcy, Czesi, Polacy; księgą na której stronach zapisała się historia regionu, historia Polski, Europy. Każda cegła, każdy fragment muru niesie za sobą oddzielną opowieść ilustrowaną stylami architektury. Zamek od zawsze był inspiracją dla twórców kultury, artystów, malarzy, pisarzy i poetów. Zaintrygowany magią okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował tu swój słynny film Jasminum. Od niedawna Zamek znów ma polskich właścicieli, którzy odkupili go od Włochów i zamierzają przywrócić mu dawną świetność, a przede wszystkim ponownie otworzyć dla zwiedzających.

Certyfikat dla wycieczki 1-dniowej WODAMI rzeki San w konkursie na NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POLSKI 2017.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl