Do miejscowości Morochów mam osobisty sentyment, bo tutaj mieszka mój Dziadek JAN KOPKA 😉 Ale to też miejscowość warta odwiedzenia przez turystów ze względu na niepowtarzalną atrakcję Województwa Podkarpackiego, jaką jest drewniana CERKIEW oraz jej wspaniały gospodarz ojciec Julian Felenczak. Nie tylko dba o świątynię, jej otoczenie, ale również w fantastyczny sposób przybliża historię i teraźniejszość związaną z bieszczadzkimi cerkwiami. Warto też wspomnieć o niesamowitym PRZEŁOMIE RZEKI OSŁAWA między Morochowem, Porażem, Czaszynem, a Brzozowcem. Ten przepiękny odcinek warto obejrzeć samemu jadąc KOLEJĄ między Czaszynem, a Morochowem (uważamy go za jeden z najpiękniejszych odcinków kolejowych w Polsce pod względem widoków!).

Jednak do tego krótkiego artykułu chcieliśmy Was zaprosić przede wszystkim do obejrzenia zdjęć, które wykonałem 24 stycznia 2022, podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a w tym nad Morochowem. Lot nie był za bardzo komfortowy ze względu na temperaturę odczuwalną sięgającą między 25, a 30 stopni na minusie…, ale za to z widokami od Tatr aż po różne pasma górskie na Ukrainie 🙂

ZDJĘCIA z lotu paralotnią nad Bieszczadami i MOROCHOWEM:
Widok na Morochów z nad góry Średni Dział 487m. Widok na Morochów z nad góry Średni Dział 487m.
Było już godzinę po zachodzie słońca, gdy ujrzałem te niesamowite zakrętasy rzeki Osława i miejscowość Morochów... Było już godzinę po zachodzie słońca, gdy ujrzałem te niesamowite zakrętasy rzeki Osława i miejscowość Morochów...
Na środku zdjęcia bezleśna góra Bubenne 465m. Na środku zdjęcia bezleśna góra Bubenne 465m.
Na tym zdjęciu najbardziej rzuciły mi się światła wzdłuż torów obok małej stacji kolejowej w Morochowie. Na tym zdjęciu najbardziej rzuciły mi się światła wzdłuż torów obok małej stacji kolejowej w Morochowie.
Zabudowania Morochowa rozciągnięte od linii kolejowej aż po szczyt gór Czekajka i Średni Dział (obydwie niestety zeszpecone przez słupy z przekaźnikami...). Zabudowania Morochowa rozciągnięte od linii kolejowej aż po szczyt gór Czekajka i Średni Dział (obydwie niestety zeszpecone przez słupy z przekaźnikami...).
Warto na tym zdjęciu zwrócić uwagę na rzekę Osława i poprowadzoną wzdłuż jej brzegów linię kolejową - do Morochowa można dojechać od strony Zagórza i Komańczy. Warto na tym zdjęciu zwrócić uwagę na rzekę Osława i poprowadzoną wzdłuż jej brzegów linię kolejową - do Morochowa można dojechać od strony Zagórza i Komańczy.
Wszystkie zabudowania Morochowa oraz widok na otaczające góry: po prawej Czekajka 466m, a po lewej Średni Dział 472m. Wszystkie zabudowania Morochowa oraz widok na otaczające góry: po prawej Czekajka 466m, a po lewej Średni Dział 472m.
Na tym zdjęciu można dojrzeć drewnianą cerkiew w Morochowie... Na tym zdjęciu można dojrzeć drewnianą cerkiew w Morochowie...
Nad Morochowem dominują 2 góry: Czekajka 466m i Średni Dział 472m. Nad Morochowem dominują 2 góry: Czekajka 466m i Średni Dział 472m.
Wykonując to zdjęcie byłem dosłownie nad noclegami w domkach w Morochowie. Wykonując to zdjęcie byłem dosłownie nad noclegami w domkach w Morochowie.
Mochorów widziany od strony Czaszyna. Mochorów widziany od strony Czaszyna.
Po prawej Morochów, a po lewej w oddali zabudowania Mokrego. Po prawej Morochów, a po lewej w oddali zabudowania Mokrego.
Rzeka Osława, tory i drogi ciągnące się przez centrum Morochowa w lewo w stronę Mokre, Szczawnego, a w prawo do Poraża i dalej na Zagórz. Rzeka Osława, tory i drogi ciągnące się przez centrum Morochowa w lewo w stronę Mokre, Szczawnego, a w prawo do Poraża i dalej na Zagórz.
Na pierwszym planie część zabudowań Morochowa, a w oddali Morochownica i Mokre. Na pierwszym planie część zabudowań Morochowa, a w oddali Morochownica i Mokre.
Morochów i światła włączone przy drogach po zmroku... Morochów i światła włączone przy drogach po zmroku...

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl