Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć, który wykonaliśmy podczas lotu paralotnią nad LESKIEM 15 września 2020. Jest to przepięknie położone miasteczko co mamy nadzieję udało nam się pokazać na tym filmie… Rzeka San w dolinie, a budynki na wzgórzach i wszystko na filmie w promieniach zachodzącego słońca…

Lesko wyróżnia się wśród innych miast w Bieszczadach z wielu względów:
– tu Piotr Kmita w XVI wieku pobudował ZAMEK istniejący do dziś
– tu jest najstarszy KOŚCIÓŁ w Bieszczadach powstały około 1530 roku
– tu jest jedyna SYNAGOGA w Bieszczadach posiadająca oryginalny kształt
– tu jest największy w Polsce KIRKUT z jednymi z najstarszych macew.

Lesko w ostatnich promieniach słońca i rzeka San wijąca się przez całe Bieszczady. Lesko w ostatnich promieniach słońca i rzeka San wijąca się przez całe Bieszczady.
Zakole rzeki San między Postołowiem, a Leskiem - to największa rzeka w Bieszczadach tworząca Zalew Soliński. Zakole rzeki San między Postołowiem, a Leskiem - to największa rzeka w Bieszczadach tworząca Zalew Soliński.
Czyż Lesko nie prezentuje się pięknie z lotu ptaka, a dokładnie podczas wycieczki paralotnią nad Bieszczadami w promieniach zachodzącego słońca. Czyż Lesko nie prezentuje się pięknie z lotu ptaka, a dokładnie podczas wycieczki paralotnią nad Bieszczadami w promieniach zachodzącego słońca.
Powyżej starówki Leska zostało wybudowane osiedle mieszkaniowe Smolki, a obok przebiega droga prowadząca do Olszanicy i Ustrzyk Dolnych, czyli w głąb Bieszczad. Powyżej starówki Leska zostało wybudowane osiedle mieszkaniowe Smolki, a obok przebiega droga prowadząca do Olszanicy i Ustrzyk Dolnych, czyli w głąb Bieszczad.
Nad starówką Leska dominuje góra Baszta, a tylko jedno pasmo górskie dzieli Lesko od Zalewu Solińskiego - niedaleko też stąd nad bieszczadzkie połoniny. Nad starówką Leska dominuje góra Baszta, a tylko jedno pasmo górskie dzieli Lesko od Zalewu Solińskiego - niedaleko też stąd nad bieszczadzkie połoniny.
Miasto Lesko podziwiane z lotu paralotnią nad Bieszczadami rozpoczętym na lotnisku paralotniowym w Postołowiu. Miasto Lesko podziwiane z lotu paralotnią nad Bieszczadami rozpoczętym na lotnisku paralotniowym w Postołowiu.
Nad samym Sanem w Lesku są ogródki działkowe, a dalej Hotel Szelców, nowy budynek policji, stawy zakładane w XVI wieku itd. - brama prowadząca w Bieszczady. Nad samym Sanem w Lesku są ogródki działkowe, a dalej Hotel Szelców, nowy budynek policji, stawy zakładane w XVI wieku itd. - brama prowadząca w Bieszczady.
Aquapark Aquarius, czyli baseny w Lesku i stadion piłkarski - to jeden z nielicznych basenów w Bieszczadach. Aquapark Aquarius, czyli baseny w Lesku i stadion piłkarski - to jeden z nielicznych basenów w Bieszczadach.
Widok od rzeki San aż po góry Słonne, a przede wszystkim miasto Lesko nazywanego bramą prowadzącą na wycieczki w Bieszczady. Widok od rzeki San aż po góry Słonne, a przede wszystkim miasto Lesko nazywanego bramą prowadzącą na wycieczki w Bieszczady.
Widok na rzekę San, Lesko i Huzele z lotu paralotnią nad Postołowiem. Widok na rzekę San, Lesko i Huzele z lotu paralotnią nad Postołowiem.
Przez Lesko każdy turysta musi przejechać jadąc na wycieczkę i zwiedzając Bieszczady, a może warto poznać jego atrakcje i zabytki? Przez Lesko każdy turysta musi przejechać jadąc na wycieczkę i zwiedzając Bieszczady, a może warto poznać jego atrakcje i zabytki?
Lesko jest przepięknie położonym miastem na północy Bieszczad z najstarszym kościołem i synagogą oraz jedynym zamkiem w Bieszczadach. Lesko jest przepięknie położonym miastem na północy Bieszczad z najstarszym kościołem i synagogą oraz jedynym zamkiem w Bieszczadach.
Zboczy góry, na której do 2010 roku istniał wyciąg narciarski w Huzelach koło Leska. Zboczy góry, na której do 2010 roku istniał wyciąg narciarski w Huzelach koło Leska.
Zamek Kmitów w Lesku sięga swoimi początkami XVI wieku, a dziś jest to hotel w centrum Leska. Na zdjęciu również w dolnym prawym rogu scena = muszla koncertowa. Zamek Kmitów w Lesku sięga swoimi początkami XVI wieku, a dziś jest to hotel w centrum Leska. Na zdjęciu również w dolnym prawym rogu scena = muszla koncertowa.
Centrum miasta Lesko z m.in. rynkiem i najstarszym kościołem w Bieszczadach. Centrum miasta Lesko z m.in. rynkiem i najstarszym kościołem w Bieszczadach.
Rzeka San wijąca się między Leskiem, Huzelami, a Postołowiem - to 7 pod względem długości rzeka w Polsce, a największa w Bieszczadach. Rzeka San wijąca się między Leskiem, Huzelami, a Postołowiem - to 7 pod względem długości rzeka w Polsce, a największa w Bieszczadach.
Lesko w niemal całej okazałości podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami o zachodzie słońca. Lesko w niemal całej okazałości podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami o zachodzie słońca.
Widok z Leska w stronę Łączek i Hoczwi, czyli kolejnych miejscowości z hotelami i agroturystykami w Bieszczadach. Widok z Leska w stronę Łączek i Hoczwi, czyli kolejnych miejscowości z hotelami i agroturystykami w Bieszczadach.
Widok na część Leska i rzekę San przebiegającą u podnóża starówki, a widok aż po bieszczadzkie połoniny. Widok na część Leska i rzekę San przebiegającą u podnóża starówki, a widok aż po bieszczadzkie połoniny.
Zdjęcie nowej części miasta Lesko podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami. Zdjęcie nowej części miasta Lesko podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami.
Zamek Kmitów i Ossolińskich w Lesku podziwiany podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, który rozpoczęliśmy ze startowiska paralotniowego w Postołowiu. Zamek Kmitów i Ossolińskich w Lesku podziwiany podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, który rozpoczęliśmy ze startowiska paralotniowego w Postołowiu.
Starówka miasta Lesko sfotografowana podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a dokładnie nad rzeką San, po której często są organizowane spływy pontonami. Starówka miasta Lesko sfotografowana podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a dokładnie nad rzeką San, po której często są organizowane spływy pontonami.
Zamek Kmitów i Ossolińskich w centrum Leska i muszla koncertowa, gdzie odbywa się m.in. Piknik Country - najstarsza impreza muzyczna w Bieszczadach przyciągająca turystów. Zamek Kmitów i Ossolińskich w centrum Leska i muszla koncertowa, gdzie odbywa się m.in. Piknik Country - najstarsza impreza muzyczna w Bieszczadach przyciągająca turystów.
Lesko z kościołem, synagogą, rynkiem itd. podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami w ostatnich promieniach słońca. Lesko z kościołem, synagogą, rynkiem itd. podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami w ostatnich promieniach słońca.
Rynek, kościół, najstarsza synagoga w Bieszczadach podziwiane z lotu paralotnią nad Bieszczadami. Rynek, kościół, najstarsza synagoga w Bieszczadach podziwiane z lotu paralotnią nad Bieszczadami.
Tuż obok najstarszej synagogi w Bieszczadach, która jest w Lesku znajduje się góra z największym w Polsce kirkutem - cmentarzem żydowskim, na którym są jedne z najstarszych macew w Polsce - to atrakcja warta zwiedzania w Bieszczadach. Tuż obok najstarszej synagogi w Bieszczadach, która jest w Lesku znajduje się góra z największym w Polsce kirkutem - cmentarzem żydowskim, na którym są jedne z najstarszych macew w Polsce - to atrakcja warta zwiedzania w Bieszczadach.
Lesko w ostatnich promieniach słońca podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami - wystartowaliśmy ze startowiska paralotniowego należącego do Powiatu Leskiego w Postołowiu. Lesko w ostatnich promieniach słońca podziwiane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami - wystartowaliśmy ze startowiska paralotniowego należącego do Powiatu Leskiego w Postołowiu.
Zamkiem Kmitów w Lesku zarządza Gliwicka Agencja Turystyczna prowadząc we wnętrzu zamku hotel dla turystów wypoczywających w Bieszczadach. Zamkiem Kmitów w Lesku zarządza Gliwicka Agencja Turystyczna prowadząc we wnętrzu zamku hotel dla turystów wypoczywających w Bieszczadach.
Zdjęcie stawów zakładanych przez Ossolińskich w XIX wieku oraz pierwsza farma fotowoltaiczna w Województwie Podkarpackim, która znajduje się na obrzeżach miasta Lesko. Zdjęcie stawów zakładanych przez Ossolińskich w XIX wieku oraz pierwsza farma fotowoltaiczna w Województwie Podkarpackim, która znajduje się na obrzeżach miasta Lesko.
Stawy na obrzeżach Leska, które były zakładane przez ród Ossolińskich - właścicieli zamku w Lesku. Stawy na obrzeżach Leska, które były zakładane przez ród Ossolińskich - właścicieli zamku w Lesku.
Paralotniarz latający nad startowiskiem paralotniowym w Postołowiu, na ziemi należącej do Powiatu Leskiego, skąd paralotniarze startują latając po niemal całych Bieszczadach. Paralotniarz latający nad startowiskiem paralotniowym w Postołowiu, na ziemi należącej do Powiatu Leskiego, skąd paralotniarze startują latając po niemal całych Bieszczadach.

Do powyższego trzeba dodać, że dzięki Władzom POWIATU LESKIEGO w miejscowości POSTOŁÓW jest jedyne w Bieszczadach lotnisko – startowisko dla miłośników paralotni! Paralotniarze z silniczkami na plecach oraz umieszczonych na tzw. trajkach (specjalnych wózkach) przyjeżdżają z całej Polski i stąd startują przede wszystkim podziwiając piękno miasta Lesko, ale docierając również aż nad Zalew Soliński, nad Góry Słonne, do ruin klasztoru karmelitów bosych w Zagórzu, nad Sanok (szczególnie nad skansen i zamek), czy podziwiając fantastyczne przełomy rzeki Osława.

Niemal codziennie paralotniarze przyjeżdżający spoza Bieszczad, czy Województwa Podkarpackiego nie mogą się nachwalić poziomu startowiska paralotniowego: zarówno jego ukształtowania, jak i utrzymania – jest regularnie co tydzień koszone. Poza tym nie ma żadnych przeszkód terenowych w postaci słupów, czy budynków, więc czują się po prostu bezpiecznie. Wykonują mnóstwo zdjęć, filmów i w ten sposób promują w Polsce walory Leska, Powiatu Leskiego, Bieszczad i ogólnie Województwa Podkarpackiego.

Nakręciliśmy również FILM podczas lotu na paralotni nad Leskiem i Bieszczadami:
(aby oglądnąć film w dobrej jakości należy najpierw kliknąć YouTube, a dopiero wtedy „play„)

Jeszcze raz na koniec składamy ogromne podziękowania władzom POWIATU LESKIEGO za wspieranie, uprzejmość, uśmiech, a przede wszystkim, że możemy startować z ziemi należącej do Powiatu Leskiego w Postołowiu.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl