KRYM to miejsce, gdzie przez wieki spotykały się kultury Wschodu i Zachodu, dlatego tak zaskakuje zabytkami: starożytne greckie ruiny, intrygujące skalne miasta, pamiętające średniowiecze twierdze, a także pamiątki po Tatarach. Półwysep krymski ciągle fascynuje i zachwyca. Poniższy program wycieczki na Krym został tak skonstruowany, aby turysta jadąc na Krym poznawał Ukrainę i nie spędzał nocy w autokarze czy pociągu, a na miejscu nie było niespodzianek. Tu wrażenia wliczone są w cenę! Nasz program wycieczki na Krym to połączenie zwiedzania najciekawszych miejsc z plażowaniem!

W tym programie dodaliśmy wycieczkę po Górach Krymuwędrówka po bajkowym świecie Doliny Przewidzeń oraz w przed ostatni dzień zwiedzanie stolicy Ukrainy – KIJÓW i nocleg w mieście Juliusza Słowackiego – Krzemieńcu.

PROGRAM WYCIECZKI na KRYM 13 dni:

I DZIEŃPodróż w kierunku półwyspu krymskiego”, wtorek:
• wyjazd w nocy w stronę Chmielnicka lub Winnicy, obiadokolacja i nocleg
• możliwość zwiedzania Zamku w Międzyborzu z muzeum Wielkiego Głodu 1932-33

II DZIEŃ – KRYM wycieczka WINNICA”, środa:
• w miarę czasu podziwianie unikatowej fontanny w Winnicy (wybudowana za 37 mln uah!), mieszcząca się na pływającej po rzece Południowy Bug platformie! a wybudowana przez Piotra Poroshenko – deputowany i założyciel firmy Roshen (rewelacyjne słodycze!)
• obiadokolacja i nocleg w Odessie

III DZIEŃ – KRYM wycieczki „ODESSA, czwartek:
• zwiedzanie perły Morza Czarnego ODESSY – katedra łacińska NMP, pomnik A. Mickiewicza, plac grecki, pasaż handlowy, ul. Deribasowska, opera (z zewnątrz), bulwar nadmorski, schody Potiomkinowskie
• przejazd na obiadokolację i nocleg w Sewastopolu na Krymie

IV DZIEŃKRYM wycieczka „Ciekawostki SEWASTOPOLa, piątek:
• śniadanie, odpoczynek po podróży na piaszczystej plaży w Sewastopolu
• zwiedzanie Sewastopola – ruiny starożytnego greckiego miasta Chersonez Taurydzki (jeden z 7 cudów Ukrainy!), Panorama obrony Sewastopola (jedyna na Ukrainie) oraz REJS stateczkami z widokami na czarnomorską flotę wojenną
• obiadokolacja i nocleg w Sewastopolu

V DZIEŃ – „BAKCZYSARAJ i Skalne Miasto”, sobota:
• śniadanie, Bakczysaraj – pałac Chanów krymskich i skalne miasto Karaimów Czufut – Kale z Uspieńskim Monastyrem oraz możliwość zamówienia szaszłyków u Tatarów
• czas wolny na plażowanie lub możliwość zwiedzania centrum Sewastopola – sobór św. Włodzimierza oraz pomnik towarzysza Lenina 😉
• obiadokolacja i nocleg w Sewastopolu na Krymie

VI DZIEŃ KRYM wycieczka „BALAKLAWA i MASSANDRA”, niedziela:
• śniadanie, muzeum łodzi podwodnych w Balaklawie i wędrówka na twierdzę genueńską Czembalo XIV w. z przepięknym widokiem na zatokę
oraz możliwość zamówienia tradycyjnego obiadu rybnego
• degustacja
najbardziej nagradzanych win świata w Massandrze
• przejazd malowniczym wybrzeżem do Ałuszty na nocleg i obiadokolację

VII DZIEŃ KRYM wycieczki „SKARBY WIELKIEJ JAŁTY”, poniedziałek:
• śniadanie, AŁUPKA – zwiedzanie pałacu Woroncowa oraz spacer po tarasach parkowych z egzotycznymi drzewami
• wyjazd koleją linową na szczyt Aj-Petri 1234m (najdłuższa bez podpór w Europie!), czas wolny na regionalne posiłki u Tatarów, zakupy pamiątek, przypraw, słodyczy
zjazd busami z Aj-Petri panoramicznymi serpentynami z możliwością podziwiania najwyższego wodospadu na Ukrainie Uczan – Su 98m wysokości!
biały pałac w LIWADII – miejsce konferencji jałtańskiej (4-11 luty 1945r.), gdzie „nastąpił IV rozbiór Polski” (słynny okrągły stół)
• obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie na Krymie

VIII DZIEŃKRYM wycieczka SUDAK i Nowy Świat”, wtorek:
• śniadanie, wycieczka malowniczym wybrzeżem do twierdzy genueńskiej w SUDAKU
• wędrówka po rezerwacie botanicznym NOWY ŚWIAT z widokami na zatoki piracką i carską oraz wędrówka ścieżką wykutą w skale z Grotą Golicyna (dla chętnych)
• możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży w Sudaku lub organizacji WIECZORU TATARSKIEGO w Starym Krymie (potrawy i trunki regionalne, tańce i wspólne śpiewy)
• obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie

IX DZIEŃ – „JASKÓŁCZE GNIAZDO, Rejs, Jałta, Massandra”, środa:
• śniadanie,pałacyk Jaskółcze Gniazdo – wizytówka Krymu i REJS STATKIEM po Morzu Czarnym tzw. riwierą krymską do Jałty
Jałta – spacer słynną promenadą i czas wolny w centrum miasta
Massandra – pałac cara Aleksandra III (z zewnątrz)
• obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie na Krymie

X DZIEŃKRYM wycieczka GÓRY KRYMU”, czwartek:
• wycieczka w malowniczy masyw Demerdżi (1356 m), wędrówka po bajkowym świecie Doliny Przewidzeń, wśród skalnych grzybów, słupów i innych form skalnych o fantastycznych kształtach
i / lub Jaskinia / Pieczara Marmurowa – jedna z 5 najbardziej znanych jaskiń Europy, położona w północnej części Czatyr-Dachu na wysokości 918m
• czas wolny na odpoczynek nad Morzem Czarnym, obiadokolacja i nocleg w Ałuszcie

XI DZIEŃKRYM wycieczki JEDEN z 7 cudów Ukrainy”, piątek:
• przejazd do Humania i zwiedzanie parku dendrologicznego „Zofiówka” o pow. 179 ha z podziemną rzeką, wyspą miłości (park był darem wielkiej miłości Szczęsnego Potockiego dla żony Zofii)
• obiadokolacja i nocleg w Humaniu

XII DZIEŃKRYM wycieczka „KIJÓW, sobota:
• zwiedzanie KIJOWA: taras widokowy na Dniepr i stare miasto, kościół św. Aleksandra z XIX w., sobór o Złotych Kopułach pw. Michała Archanioła (początki sięgające XII wieku!), cerkiew św. Andrzeja XVIII w., pomnik Bogdana Chmielnickiego, sobór św. Zofii z XI wieku! (jeden z 7 cudów Ukrainy!), czas wolny na Chreszczatyku – reprezentacyjna ulica miasta
• obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu

XIII DZIEŃ – KRYM wycieczki „KRZEMIENIEC, niedziela:
• zwiedzanie KRZEMIEŃCA – muzeum Juliusza Słowackiego (jedyne na kuli ziemskiej!)
• zakupy przed granicą za złotówki i powrót do Polski w godzinach wieczornych

.Hotele w Odessie, Sewastopolu, Ałuszcie, Humaniu i Krzemieńcu ** i ***
– pokoje 2-osobowe z łazienkami i TV..

…….. Cena: od ….. zł / osoba* ………. sezon 2014

Wycieczki na Krym realizujemy głównie na zamówienie grup. Dlatego poniżej przedstawiamy ceny przy różnej liczbie osób w autokarze / busie oraz w poszczególnych miesiącach. Cena zawiera wszystko co jest opisane w „świadczeniach” i przy wyjazdach z Podkarpacia. Tabelka przedstawia ceny z noclegami na Krymie w jednym miejscu – np. Ałuszcie.

.

Poniższa tabelka przedstawia ceny z noclegami na Krymie w dwóch miejscach – Sewastopolu i np. w Ałuszcie. Cena jest wyższa przez droższe hotele w Sewastopolu, ale wybierając tę opcję spędzamy mniej czasu w autokarze na przejazdach, a więcej na piaszczystej plaży w tym kurorcie! Można też więcej zwiedzić.

.

Świadczenia: autokar, 12 noclegów, 12 śniadań, 12 obiadokolacji, usługi pilota, opłaty graniczne i parkingowe, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera: biletów wstępu oraz usług przewodnika miejscowego płatnych dodatkowo w wysokości ok. ….. $(w zależności od ilości osób).

Usługi za dodatkową opłatą: dyskoteki, posiłki regionalne, inne atrakcje.

 

Dla każdego uczestnika wycieczki na Krym płyta DVD ze zdjęciami z całej wyprawy!

UWAGA:uczestnicy muszą posiadać ważny paszport (min. 6 miesiący przed upływem ważności).  Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Prosimy zabrać obuwie turystyczne na wycieczki piesze.

Ubezpieczenie – naszych klientów ubezpieczamy w PZU oraz AXA. Od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe podpisują umowy z coraz większą liczbą placówek na Ukrainie. Jednak lepiej zawsze posiadać przy sobie pieniądze o równowartości co najmniej 100 euro (w miastach dostępne są bankomaty). Towarzystwa zwracają poniesione koszty na podstawie zebranych rachunków imiennych po wcześniejszym zgłoszeniu szkody. Więcej szczegółów – prosimy o kontakt tel.

Biuro Podróży BIESZCZADER powyższą wycieczkę organizuje na zamówienia grup. Klientów indywidualnych zapraszamy do działu “aktualności“, gdzie umieszczamy informacje o możliwości uczestniczenia w wycieczkach wielodniowych, wyjazdach narciarskich oraz wydarzeniach. Zachęcamy również do korzystania z wycieczek „1-dniowych” podczas pobytu w Bieszczadach (wycieczki 1-dniowe do Lwowa, na Węgry, po Zamkach Słowacji, czy Traperska Przygoda).

INNE PROGRAMY – dla grup, które wytrzymują długie przejazdy i chcą jak najdłużej przebywać na Krymie powyższy program można zmodyfikować skracając przejazd do 4 dni (obecny program jest zorganizowany „na spokojnie” – 6 dni przejazdu, ale ze zwiedzaniem Odessy, Kijowa, Winnicy, Humania i bez przejazdów nocnych). Możemy też zaproponować przejazdy autokarami sypialnymi lub wycieczkę na Krym POCIĄGIEM. Pociągi kursują na trasach:
1. Lwów – Symferopol, czas przejazdu 25 godzin w przedziałach sypialnych o 3 różnych standardach (do Lwowa można dojechać pociągiem z Krakowa lub możemy dowieźć do Lwowa autokarem)
2. Warszawa – Kijów, przesiadka z kilkugodzinnym oczekiwaniem, podczas którego można zwiedzić miasto i dalej połączenie kolejowe Kijów – Symferopol.

Druga część GALERII ZDJĘĆ z przedstawionej wycieczki poniżej:

* kalkulacja dla 50 osób w miesiącach kwiecień/maj/wrzesień/październik przy kursie dolara 1 $ = 3,10 zł

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl