Rok 2022 przywitał nas temperaturą +8 stopni i roztopami. Jakby natura chciała się pożegnać ze złymi sprawami z 2021 roku powodując topnienie śniegu, lodu i spływ kry po rzece Osława… Jeszcze wczoraj mieliśmy 30 centymetrów śniegu na naszej niepowtarzalnej trasie KULIGÓW, które organizujemy w Bieszczadach i optymistyczne prognozy pogody, które pokazywały przymrozek następnej nocy. Jednak dziś prognozy pogody się zmieniły, a do tego pada deszcz nad całymi Bieszczadami, łącznie z połoninami. Powyższe wpłynęło na to, że tuż przed 12-tą 1 stycznia 2022 mogliśmy podziwiać spływ kry (lodu) doliną rzeki Osława.

Poniżej kilka ZDJĘĆ, które wykonaliśmy filmując spływ lodu (kry) rzeką Osława,
na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego:

Mały zator z kry na rzece Osława 1 stycznia 2022 roku. Mały zator z kry na rzece Osława 1 stycznia 2022 roku.
Lód / kra na brzegu rzeki Osława. Lód / kra na brzegu rzeki Osława.
Kra na rzece Osława 1 stycznia 2021, czyli na granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Kra na rzece Osława 1 stycznia 2021, czyli na granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim.
1 stycznia 2022 rzeka Osława poniosła swoim nurtem krę z wodą ze szczytów bieszczadzkich... 1 stycznia 2022 rzeka Osława poniosła swoim nurtem krę z wodą ze szczytów bieszczadzkich...
Mały zator lodowy na rzece Osława w Mokrem - 1 styczeń 2022. Mały zator lodowy na rzece Osława w Mokrem - 1 styczeń 2022.
W miejscach, gdzie rzeka Osława ma węższe koryto zaczęły się tworzyć zatory z lodu... W miejscach, gdzie rzeka Osława ma węższe koryto zaczęły się tworzyć zatory z lodu...
Sosna reliktowa rosnąca na skalistym brzegu rzeki Osława, a pod nią kra w pierwszym dniu 2022 roku. Sosna reliktowa rosnąca na skalistym brzegu rzeki Osława, a pod nią kra w pierwszym dniu 2022 roku.
Rzeka Osława niosąca dużą ilość wody i lodu podczas ocieplenia, które przyszło 1 stycznia 2022 w Bieszczady. Rzeka Osława niosąca dużą ilość wody i lodu podczas ocieplenia, które przyszło 1 stycznia 2022 w Bieszczady.
Lód na brzegu rzeki Osława 1 stycznia 2022. Lód na brzegu rzeki Osława 1 stycznia 2022.
Rzeka Osława w połowie swojego biegu niosąca krę lodową - 1.01.2022 Rzeka Osława w połowie swojego biegu niosąca krę lodową - 1.01.2022
Lód na brzegach rzeki Osława podczas chwilowego ocieplenia w Bieszczadach - 1.01.2022 Lód na brzegach rzeki Osława podczas chwilowego ocieplenia w Bieszczadach - 1.01.2022
Przyszła nam myśl by jutro spróbować spływu pontonami po rzece Osława wraz ze spływającą krą... ;-) Przyszła nam myśl by jutro spróbować spływu pontonami po rzece Osława wraz ze spływającą krą... ;-)
Nurogęsi i czapla biała frunące nad rzeką Osława. Nurogęsi i czapla biała frunące nad rzeką Osława.
Tam gdzie są progi skalne tworzą się zatory lodowe zimą na rzece Osława. Tam gdzie są progi skalne tworzą się zatory lodowe zimą na rzece Osława.
Średnio 3 razy w trakcie zimy w Bieszczadach podziwiamy lód i spływającą krę w trakcie zimy na rzece Osława. Średnio 3 razy w trakcie zimy w Bieszczadach podziwiamy lód i spływającą krę w trakcie zimy na rzece Osława.

ROZETA KARPACKA

Nakręciliśmy również FILM ze spływu kry rzeką Osława1 styczeń 2022:

PS. Aby obejrzeć film w lepszej jakości należy w pierwszej kolejności kliknąć napis YouTube w prawym rogu, a dopiero wtedy „play„.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl