Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów, które wykonaliśmy 7 maja 2022r. z końmi wypuszczonymi po raz pierwszy na pastwisko po zimowej przerwie. Zima tego roku była wyjątkowo śnieżna i długa w Bieszczadach, więcej troszkę trzeba było poczekać na obudzenie się przyrody. Miejsce, które zobaczycie poniżej to Ośrodek Jeździecki TARPAN w miejscowości Wysoczany. Jest NIEPOWTARZALNIE położony, gdyż na ich terenie łączą się 3 GRANICE turystyczne regionów turystycznych: Bieszczad, Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego!

Konie w Wysoczanach od października do kwietnia przebywają na 2 padokach o powierzchni około 3 hektarów, a gdy temperatura spada poniżej 0 stopni, to przebywają w stajniach – każdy w osobnym boksie. Natomiast od maja do października mogą jeść trawę na 2 pastwiskach o powierzchni około 100ha!

Zdjęcia koni z górnego pastwiska, czyli po stronie BESKIDU NISKIEGO:

Jeden koń zajął się jedzeniem trawy, a drugi rozgląda się gdzie jest ładniejsza ;-) Jeden koń zajął się jedzeniem trawy, a drugi rozgląda się gdzie jest ładniejsza ;-)
My w lewo, a Wy w prawo w poszukiwaniu najlepszej trawy na pastwisku ;-) My w lewo, a Wy w prawo w poszukiwaniu najlepszej trawy na pastwisku ;-)
Konie na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany Ośrodek Jeździecki TARPAN. Konie na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany Ośrodek Jeździecki TARPAN.
Tak to jest w życiu, że kolory się przyciągają... Konie na bieszczadzkiej stadninie w Wysoczanach. Tak to jest w życiu, że kolory się przyciągają... Konie na bieszczadzkiej stadninie w Wysoczanach.
Zdjęcia koniom wykonane, uśmiech na twarzy, więc pora wracać do restauracji w OJ Tarpan w Wysoczanach ;-) Zdjęcia koniom wykonane, uśmiech na twarzy, więc pora wracać do restauracji w OJ Tarpan w Wysoczanach ;-)
Konie wiosną w górach - czy może być piękniejszy widok? Atrakcje w Bieszczadach... Konie wiosną w górach - czy może być piękniejszy widok? Atrakcje w Bieszczadach...
Trawa, słońce i w otoczeniu góry - po prostu Bieszczady :-) Trawa, słońce i w otoczeniu góry - po prostu Bieszczady :-)
Biegać czy jeść trawę - mogły by powiedzieć koniki... ;-) Biegać czy jeść trawę - mogły by powiedzieć koniki... ;-)
We dwoje lepiej iść przez życie... We dwoje lepiej iść przez życie...
Konie na szczycie góry na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego wiosną. Konie na szczycie góry na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego wiosną.
Czy Wam ten widok nie przypomina loga firmy samochodów Mustang? ;-) A tak jest w Bieszczadach :-) Czy Wam ten widok nie przypomina loga firmy samochodów Mustang? ;-) A tak jest w Bieszczadach :-)
Jedne w lewo, a drugie w prawo - trudno się zdecydować, gdzie najlepsza trawa na pastwisku... ;-) Jedne w lewo, a drugie w prawo - trudno się zdecydować, gdzie najlepsza trawa na pastwisku... ;-)
Koń i góry - po prostu Bieszczady :-) Koń i góry - po prostu Bieszczady :-)
Konie w Bieszczadach na pastwisku - w Wysoczanach w OJ Tarpan mogą się czuć jak na wolności... Konie w Bieszczadach na pastwisku - w Wysoczanach w OJ Tarpan mogą się czuć jak na wolności...
Stado emerytowanych koni - poza jednym wszystkie mają około 20 lat i wspaniałe warunki do życia. Stado emerytowanych koni - poza jednym wszystkie mają około 20 lat i wspaniałe warunki do życia.
Wiosenna trawa w Bieszczadach jest najsmaczniejsza :-) Wiosenna trawa w Bieszczadach jest najsmaczniejsza :-)
Konie, góry i świeża trawa na wiosnę w Bieszczadach. Konie, góry i świeża trawa na wiosnę w Bieszczadach.
Konie na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego w Wysoczanach - a może tak wybrać się na jazdę konną? Konie na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego w Wysoczanach - a może tak wybrać się na jazdę konną?
Pogoda w Bieszczadach była piękna i nie chce się wracać z urlopu do domu... Pogoda w Bieszczadach była piękna i nie chce się wracać z urlopu do domu...
Kształty gór i koni - takie atrakcje czekają na Was w Bieszczadach :-) Kształty gór i koni - takie atrakcje czekają na Was w Bieszczadach :-)
Ja jeszcze nie chcę zejść z pastwiska na padok... ;-) Ja jeszcze nie chcę zejść z pastwiska na padok... ;-)
Konie w Bieszczadach po zimowej przerwie wyszły na pastwiska. Konie w Bieszczadach po zimowej przerwie wyszły na pastwiska.
Łowcy fotografii z końmi po zimie na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Łowcy fotografii z końmi po zimie na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Żołądki napełnione, widoki w Bieszczadach rozległe i piękne, pora wracać do domu. Żołądki napełnione, widoki w Bieszczadach rozległe i piękne, pora wracać do domu.
No to pędzimy z górki :-) - konie na granicy Bieszczady i Beskidu Niskiego. No to pędzimy z górki :-) - konie na granicy Bieszczady i Beskidu Niskiego.
Czasami trzeba się nachodzić by wykonać dobre zdjęcie z końmi w Bieszczadach... Czasami trzeba się nachodzić by wykonać dobre zdjęcie z końmi w Bieszczadach...
Konie na jednym z pastwisk na granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Konie na jednym z pastwisk na granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim.
Konie na szczycie góry na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie na szczycie góry na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Pomocnik fotografa pogania konie by biegały - w końcu mieliśmy uwiecznić rumakowanie ;-) Pomocnik fotografa pogania konie by biegały - w końcu mieliśmy uwiecznić rumakowanie ;-)
Konie pierwszy raz na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego po długiej zimie. Konie pierwszy raz na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego po długiej zimie.
Nareszcie można skończyć z suchym sianem i jeść soczystą trawę na pastwiskach w Bieszczadach :-) Nareszcie można skończyć z suchym sianem i jeść soczystą trawę na pastwiskach w Bieszczadach :-)
Fotografowie wśród konie podczas pierwszego wyjścia na trawę po bieszczadzkiej zimie. Fotografowie wśród konie podczas pierwszego wyjścia na trawę po bieszczadzkiej zimie.
Konie biegające i pasące się na ogromnych łąkach na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie biegające i pasące się na ogromnych łąkach na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Konie w Bieszczadach - Ośrodek Jeździeckim Tarpan Wysoczany. Konie w Bieszczadach - Ośrodek Jeździeckim Tarpan Wysoczany.
Gdy konie po raz pierwszy po zimie są wypuszczone na pastwisko to biegają, kopią nogami, rżą i po prostu pokazują radość z wiosny w Bieszczadach. Gdy konie po raz pierwszy po zimie są wypuszczone na pastwisko to biegają, kopią nogami, rżą i po prostu pokazują radość z wiosny w Bieszczadach.
Wiosna w Bieszczadach i konie... Wiosna w Bieszczadach i konie...
Konie na tle lasu jedzące pierwszą zieloną trawę na pastwiskach w Bieszczadach. Konie na tle lasu jedzące pierwszą zieloną trawę na pastwiskach w Bieszczadach.
Konie, góry, lasy - tak jest na pograniczu Bieszczad, Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego. Konie, góry, lasy - tak jest na pograniczu Bieszczad, Beskidu Niskiego i Pogórza Bukowskiego.
Konie, łąki i lasy na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie, łąki i lasy na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Jedne biegały, a inne wolały w tym czasie jeść pierwszą trawę - wszystkie konie wiosną zadowolone w Bieszczadach. Jedne biegały, a inne wolały w tym czasie jeść pierwszą trawę - wszystkie konie wiosną zadowolone w Bieszczadach.
Konie za górką w Bieszczadach ;-) Konie za górką w Bieszczadach ;-)
Polowanie z aparatem na konie w ruchu w Bieszczadach ;-) Polowanie z aparatem na konie w ruchu w Bieszczadach ;-)
Godzina minęła, więc na pierwszy raz wystarczy świeżej trawy - następny raz dla koników jutro... Godzina minęła, więc na pierwszy raz wystarczy świeżej trawy - następny raz dla koników jutro...
Pierwsza trawa wyrosła, nie jest jeszcze gorąco, nie ma gryzących much - po prostu wakacje w Bieszczadach dla koni ;-) Pierwsza trawa wyrosła, nie jest jeszcze gorąco, nie ma gryzących much - po prostu wakacje w Bieszczadach dla koni ;-)
Tu konie wymieszały się kolorami ;-) Tu konie wymieszały się kolorami ;-)
Tyle hektarów łąk i kto to zdąży wszystko zjeść?! ;-) Tyle hektarów łąk i kto to zdąży wszystko zjeść?! ;-)
Konie, łąki, góry - najlepszy urlop w Bieszczadach. Konie, łąki, góry - najlepszy urlop w Bieszczadach.
Zdjęcia koniom wykonane, więc pora wracać do domu... Zdjęcia koniom wykonane, więc pora wracać do domu...
Wiatr w grzywach koni wiosną w Bieszczadach. Wiatr w grzywach koni wiosną w Bieszczadach.
Konie trzymając się parami ;-) Konie trzymając się parami ;-)
Część stada koni pierwszy raz wiosną na pastwisku w Bieszczadach. Część stada koni pierwszy raz wiosną na pastwisku w Bieszczadach.
Konie w Bieszczadach - Ośrodek Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Konie w Bieszczadach - Ośrodek Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach.

ROZETA KARPACKA

Konie przechodzące przez granicę między Beskidem Niskim, a Pogórzem Bukowskim i pędzące na pastwisko pierwszy raz po zimie w Bieszczadach:

ROZETA KARPACKA

Konie na zdjęciach na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego z komentarzem NA WESOŁO:

STOP chłopaki - trawa jest, więc bierzemy się za jedzenie i koniec biegania! ;-) STOP chłopaki - trawa jest, więc bierzemy się za jedzenie i koniec biegania! ;-)
Wy młode konie się wybiegajcie, a ja popatrzę ;-) Wy młode konie się wybiegajcie, a ja popatrzę ;-)
Jedne w lewo, a drugie w prawo - gdzie ja ma biec? ;-) Jedne w lewo, a drugie w prawo - gdzie ja ma biec? ;-)
Czy może wolicie od tyłu? ;-) Które zdjęcie koni bardziej Wam się podoba? Czy może wolicie od tyłu? ;-) Które zdjęcie koni bardziej Wam się podoba?
Wolicie od przodu? ;-) Wolicie od przodu? ;-)
Jak to w życiu - podobne kolory się łączą ;-) Jak to w życiu - podobne kolory się łączą ;-)
A Ty mi zdjęcie nie będziesz robić - uciekam! ;-) A Ty mi zdjęcie nie będziesz robić - uciekam! ;-)
Asystentka fotografa do poganiania koni, aby wykonać zdjęcie w ruchu, bo coś mało żwawe w tym roku... ;-) Asystentka fotografa do poganiania koni, aby wykonać zdjęcie w ruchu, bo coś mało żwawe w tym roku... ;-)
Ja też chcę być na zdjęciu! :-) Ja też chcę być na zdjęciu! :-)

ROZETA KARPACKA

Nakręcenie poniższego filmu mogło zakończyć się TRAGEDIĄ z udziałem konia i filmowca…

ROZETA KARPACKA

Konie na dolnym pastwisku wśród kwitnących wiosną drzew – po stronie Pogórza Bukowskiego, a graniczącego z Bieszczadami:

Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.
Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany. Konie, góry i kwitnące wiosną drzewa na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - stadnina OJ Tarpan Wysoczany.

ROZETA KARPACKA

Na koniec jeszcze taki film z końmi w Bieszczadach uchwyconych długim obiektywem – to co: Dacie się namówić na jazdę konną w Bieszczadach? 😉

 

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl