Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć i filmów, które wykonaliśmy 7 maja 2020 w Ośrodku Jeździeckim TARPAN w Wysoczanach. Konie po raz pierwszy po 6 miesiącach stania na padoku i jedzenia siana zostały wypuszczone na pastwisko! Opady deszczu, a później promienie słońca sprawiły, że trawa urosła i koniki mogły zacząć sezon na jedzenie trawy, który potrwa do października

Konie po pierwszym wejściu na pastwisku wiosną. Konie należą do właścicieli stadniny koni Tarpan w Wysoczanach. Konie po pierwszym wejściu na pastwisku wiosną. Konie należą do właścicieli stadniny koni Tarpan w Wysoczanach.
Koń Pers jest dominującym w jednym z dwóch stad w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Na pierwszym wejściu na pastwisko prowadził stado koni. Koń Pers jest dominującym w jednym z dwóch stad w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Na pierwszym wejściu na pastwisko prowadził stado koni.
Owce wysokogórskie ;-) Zdjęcie wykonaliśmy w Wysoczanach w stadninie koni Tarpan, czyli na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Owce wysokogórskie ;-) Zdjęcie wykonaliśmy w Wysoczanach w stadninie koni Tarpan, czyli na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Kopytka do góry na pierwszym wejściu na pastwisku! Konie w ośrodku jeździeckim Tarpan w Wysoczanach w Bieszczadach. Kopytka do góry na pierwszym wejściu na pastwisku! Konie w ośrodku jeździeckim Tarpan w Wysoczanach w Bieszczadach.
Konie pasące się na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Patrzenie na nich jest niepowtarzalną atrakcją i pomysłem na wycieczkę. Konie pasące się na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Patrzenie na nich jest niepowtarzalną atrakcją i pomysłem na wycieczkę.
Momentami oprócz brykania najważniejsze dla koni było jedzenie trawy ;-) Takie piękne widoki w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach, czyli na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Momentami oprócz brykania najważniejsze dla koni było jedzenie trawy ;-) Takie piękne widoki w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach, czyli na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Owce na wzgórzu na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany Ośrodek Jeździecki Tarpan. Owce na wzgórzu na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany Ośrodek Jeździecki Tarpan.
Radość koni wypuszczonych po raz pierwszy na pastwisko na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego, a dokładnie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Radość koni wypuszczonych po raz pierwszy na pastwisko na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego, a dokładnie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach.
Pierwsze konie na świerzej wiosennej trawie. Kształty gór na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Pierwsze konie na świerzej wiosennej trawie. Kształty gór na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Radość koni wypuszczonych pierwszy raz na pastwisko w sezonie. Zdjęcie konia z kopytami w górze wykonaliśmy na jednym z pastwisk w stadninie koni w Wysoczanach, czyli na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Radość koni wypuszczonych pierwszy raz na pastwisko w sezonie. Zdjęcie konia z kopytami w górze wykonaliśmy na jednym z pastwisk w stadninie koni w Wysoczanach, czyli na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Szczęśliwe konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan. Zapraszamy na wycieczki na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Szczęśliwe konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan. Zapraszamy na wycieczki na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Na takich konikach warto się wybrać na wycieczkę w teren. Ośrodek Jeździecki Tarpan jest tak pięknie położony, że można zorganizować krótki rajd zarówno w Beskid Niski, jak i w Bieszczady. Na takich konikach warto się wybrać na wycieczkę w teren. Ośrodek Jeździecki Tarpan jest tak pięknie położony, że można zorganizować krótki rajd zarówno w Beskid Niski, jak i w Bieszczady.
Zdjęcie owiec wykonane w Beskidzie Niskim, ale z tłem w Bieszczadach - las w tle zdjęcia położony jest już w Bieszczadach. A wszystko na terenie Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach. Zdjęcie owiec wykonane w Beskidzie Niskim, ale z tłem w Bieszczadach - las w tle zdjęcia położony jest już w Bieszczadach. A wszystko na terenie Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach.
Koń i droga na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - Ośrodek Jeździecki Tarpan Wysoczany. Koń i droga na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - Ośrodek Jeździecki Tarpan Wysoczany.
Konie w poszukiwaniu smaczniejszej trawy na pastwisku stadniny koni Tarpan - to ośrodek jeździecki położony zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim. Konie w poszukiwaniu smaczniejszej trawy na pastwisku stadniny koni Tarpan - to ośrodek jeździecki położony zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim.
Zdjęcie bocianów na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - to ptaki najbardziej nam się kojarzące z Polską i Sanokiem. Zdjęcie bocianów na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - to ptaki najbardziej nam się kojarzące z Polską i Sanokiem.
Zdjęcie koni na pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach. To stadnina koni położona po obu stronach granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim. Zdjęcie koni na pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach. To stadnina koni położona po obu stronach granicy między Bieszczadami, a Beskidem Niskim.
Konie na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany i Ośrodek Jeździecki Tarpan. Konie na pastwisku na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - Wysoczany i Ośrodek Jeździecki Tarpan.
Konie na ogromnym pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach. Konie pasą się w Beskidzie Niskim, a za rzeką Osława podziwiamy Bieszczady :-) Konie na ogromnym pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach. Konie pasą się w Beskidzie Niskim, a za rzeką Osława podziwiamy Bieszczady :-)
Wiele osób uważa konie za najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Tak piękne koniki spotkacie wybierając się na wycieczkę na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Wiele osób uważa konie za najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Tak piękne koniki spotkacie wybierając się na wycieczkę na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Jeśli ktoś z Was szuka najlepszego miejsca do nauki jazdy na koniach to polecamy stadninę koni w Wysoczanach, która jest pięknie położona - zarówno w Beskidzie Niskim, jak i w Bieszczadach. Jeśli ktoś z Was szuka najlepszego miejsca do nauki jazdy na koniach to polecamy stadninę koni w Wysoczanach, która jest pięknie położona - zarówno w Beskidzie Niskim, jak i w Bieszczadach.
Kolory wiosny na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Kolory wiosny na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach.
Konie na pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan Wysoczany. Konie to niepowtarzalna atrakcja w Województwie Podkarpackim. Konie na pastwisku Ośrodka Jeździeckiego Tarpan Wysoczany. Konie to niepowtarzalna atrakcja w Województwie Podkarpackim.
Głową w trawie - konie zajęły się delektowaniem się pierwszą w sezonie trawą. Ośrodek Jeździecki Tarpan w Wysoczanach. Głową w trawie - konie zajęły się delektowaniem się pierwszą w sezonie trawą. Ośrodek Jeździecki Tarpan w Wysoczanach.
Konie pasące się na łące na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie pasące się na łące na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Konie i kształty gór na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - takie widoki w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach. Konie i kształty gór na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego - takie widoki w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach.
Wiosna i konie w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach. Zachęcamy do rozpoczęcia nauki jazdy konnej w tym przepięknym miejscu na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Wiosna i konie w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach. Zachęcamy do rozpoczęcia nauki jazdy konnej w tym przepięknym miejscu na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego.
Konie wędrujące za najlepszą trawą na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - tak piękne krajobrazy w Ośrodku Jeździeckim TARPAN w Wysoczanach. Konie wędrujące za najlepszą trawą na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego - tak piękne krajobrazy w Ośrodku Jeździeckim TARPAN w Wysoczanach.
Radość koni na pierwszej trawie na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Radość koni na pierwszej trawie na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Nasz ulubiony koń pers na wiosennym pastwisku w stadninie konie Tarpan w Beskidzie Niskim z widokiem na Bieszczady. Nasz ulubiony koń pers na wiosennym pastwisku w stadninie konie Tarpan w Beskidzie Niskim z widokiem na Bieszczady.
Konie Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach wiosną na pastwisku. To piękne miejsce jest położone na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie Ośrodka Jeździeckiego Tarpan w Wysoczanach wiosną na pastwisku. To piękne miejsce jest położone na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Najstarszy koń Olaf w Ośrodku Jeździeckim Tarpan. Ma już 28 lat. Najstarszy koń Olaf w Ośrodku Jeździeckim Tarpan. Ma już 28 lat.
Konie na padoku patrzą na pastwisko, gdzie ich koledzy z drugiego stada w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach właśnie wyszły po raz pierwszy na trawę. Konie na padoku patrzą na pastwisko, gdzie ich koledzy z drugiego stada w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach właśnie wyszły po raz pierwszy na trawę.
Konie na pastwisku w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach. To ośrodek jeździecki położony zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim. Konie na pastwisku w stadninie koni Tarpan w Wysoczanach. To ośrodek jeździecki położony zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim.
Bociany sfotografowane na pastwisku stadniny koni Tarpan w Wysoczanach przed wypuszczeniem koni na pierwszą trawę. Bociany sfotografowane na pastwisku stadniny koni Tarpan w Wysoczanach przed wypuszczeniem koni na pierwszą trawę.
Nie ma jak pierwsza trawa po pół roku jedzenia siana ;-) Zdjęcie wykonane na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego - Ośrodek Jeździecki Tarpan, Wysoczany. Nie ma jak pierwsza trawa po pół roku jedzenia siana ;-) Zdjęcie wykonane na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego - Ośrodek Jeździecki Tarpan, Wysoczany.
Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan na pastwisku nr 1 - zdjęcie wykonane na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan na pastwisku nr 1 - zdjęcie wykonane na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Jeden koń się pasie, a drugi patrzy z ciekawością co fotograf robi ;-) Ośrodek Jeździecki Tarpan w Wysoczanach. Jeden koń się pasie, a drugi patrzy z ciekawością co fotograf robi ;-) Ośrodek Jeździecki Tarpan w Wysoczanach.
Konie i piękno Bieszczad oraz Beskidu Niskiego wiosną. To niepowtarzalna atrakcja Województwa Podkarpackiego. Konie i piękno Bieszczad oraz Beskidu Niskiego wiosną. To niepowtarzalna atrakcja Województwa Podkarpackiego.
Czy ktoś z Was wybierających się na wypoczynek w Województwie Podkarpackim nie chciałbym pojeździć na koniach? Zdjęcie wykonane w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Czy ktoś z Was wybierających się na wypoczynek w Województwie Podkarpackim nie chciałbym pojeździć na koniach? Zdjęcie wykonane w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach.
Bociany w locie - zdjęcie wykonane na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego. Bociany w locie - zdjęcie wykonane na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Drugie stado koni w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach na pierwszym wejściu na pastwisko z trawą. Drugie stado koni w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach na pierwszym wejściu na pastwisko z trawą.
Kolory wiosny i konie na pastwisku w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach - to stadnina położona na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Kolory wiosny i konie na pastwisku w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach - to stadnina położona na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Najstarsze konie pasące się na osobności w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Najstarsze konie pasące się na osobności w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach.
Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Zachęcamy do indywidualnej wycieczki jednodniowej na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan w Wysoczanach. Zachęcamy do indywidualnej wycieczki jednodniowej na pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan mogą się czuć jak na wolności, ale jedzenia im nie brakuje przez cały rok. Zapraszamy na jazdy konne. Konie w Ośrodku Jeździeckim Tarpan mogą się czuć jak na wolności, ale jedzenia im nie brakuje przez cały rok. Zapraszamy na jazdy konne.
Konie na wiosennym pastwisku w Ośrodku Jeździeckim Tarpan - to pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie na wiosennym pastwisku w Ośrodku Jeździeckim Tarpan - to pogranicze Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Konie pasące się na pastwisku w Wysoczanach - Ośrodek Jeździecki Tarpan. To piękne miejsce na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Konie pasące się na pastwisku w Wysoczanach - Ośrodek Jeździecki Tarpan. To piękne miejsce na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Pozostaje nam Was zaprosić na wycieczki na pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego, gdzie w wielu miejscach można spotkać najpiękniejsze atrakcje - konie :-) Pozostaje nam Was zaprosić na wycieczki na pogranicze Bieszczadów i Beskidu Niskiego, gdzie w wielu miejscach można spotkać najpiękniejsze atrakcje - konie :-)

Ośrodek Jeździecki Tarpan jest położony po obu stronach granicy turystycznej jaką stanowi rzeka Osława – zarówno w Bieszczadach, jak i w Beskidzie Niskim. Do tego przez obszar stadniny koni wije się jak wąż Potok Płonka (zwany Potokiem Goryłka). Posiadają 2 ogromne pastwiska oraz 5 łąk, na których przygotowują siano dla koni na zimę.

Od maja do października konie mogą sobie chodzić po pastwiskach porośniętych trawą, natomiast zimą przebywają na 2 padokach i codziennie na noc są zganiane do wygodnych boksów w stajniach.

Zapraszamy na jazdy konne oraz jazdy w teren z niepowtarzalnymi widokami do stadniny koni w Wysoczanach!

ROZETA KARPACKA

Poniżej FILM NR 1 przedstawiający pierwszy wybieg koni na pastwisko po zimowej przerwie. Zobaczcie ich radość 🙂

(UWAGA: aby oglądnąć poniższe filmy w LEPSZEJ JAKOŚCI należy kliknąć napis w prawym dolnym roku YOU TUBE)


ROZETA KARPACKA

FILM nr 2 przedstawiający przeprawę koni przez potok, a później galop po raz pierwszy po pastwisku. Wszystko w pięknej scenerii na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego:

ROZETA KARPACKA

FILM NR 3 z drugiego pastwiska – koniki z padoku musiały wybiec galopem na górę z widokiem na Bieszczady:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl