Wycieczka w sezonie zimowym 2022 / 2023 NIE BĘDZIE REALIZOWANA ze względu na zawieszenie kursowania Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

Bieszczady to region turystyczny atrakcyjny o każdej porze roku, a zimą możemy zaproponować dodatkowe atrakcje niedostępne w innych porach roku… Od poniższej wycieczki jednodniowej po Bieszczadach jak tylko dokonacie rezerwacji noclegu warto rozpocząć wypoczynek w Województwie Podkarpackim. Nasi przewodnicy nie tylko zrealizują poniższy program wycieczki, ale również podpowiedzą uczestnikom wycieczki jednodniowej jakie atrakcje w Bieszczadach warto odwiedzić we własnym zakresie. Stworzyliśmy ofertę opartą o 3 atrakcje: przejazd bieszczadzką kolejką leśną (to jak kulig w Bieszczadach, ale na szynach!), klasztor w Komańczy (miejsce internowania beatyfikowanego w 2021 roku prymasa kardynała S. Wyszyńskiego) oraz jedną z czynnych drewnianych cerkwi w dolinie rzeki Osława.

MAPA przedstawiająca trasę przebiegu wycieczki jednodniowej wraz z zaznaczeniem poszczególnych atrakcji:

MAPA z atrakcjami wycieczki jednodniowej KOLEJ na Bieszczady ZIMĄ!

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej zimą po Bieszczadach z atrakcjami:

» około 9-ej wyjazd autokarem na wycieczkę z przewodnikiem (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

» przejazd BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ, która zimą kursuje na trasie Majdan – Balnica – Majdan

Z postojem na stacji końcowej w Balnicy przejazd trwa około 2 godzin. Osoby pracujące na największej atrakcji turystycznej w Bieszczadach jaką jest niewątpliwie bieszczadzka kolejka leśna, zimą muszą włożyć ogromny wysiłek w to by turyści mogli skorzystać z tej przygody. Codziennie rano w kilka, a czasami kilkanaście osób przejeżdżają całą trasę, aby sprawdzić czy da się przejechać ciuchcią oraz dbają o nasze bezpieczeństwo. Często muszą ręcznie przerzucać tony śniegu oraz zdarza się, że również wycinać powalone pod ciężarem śniegu drzewa. Przejazd ciuchcią zimą to jak bieszczadzki kulig, w którym każdy przyjeżdżający w Bieszczady i do Województwa Podkarpackiego po prostu musi wziąć udział!

» możliwość posiłku: zupa borowikowa wg przepisu 1650r. i pieróg olbrzym + kompot
/ naggetsy z frytkami i kompotem lub czas wolny w Cisnej

Po „kuligu” bieszczadzką kolejką leśną pragniemy ogrzać naszych Gości, dlatego nie podążamy na dalsze zwiedzanie, ale dajemy możliwość zjedzenia gorącego posiłku. Macie Państwo 2 wyjścia: skorzystać z naszej sprawdzonej od wielu lat propozycji posiłku regionalnego, który idąc z naszym przewodnikiem można zjeść taniej niż w menu restauracji lub zostać w centrum Cisnej i samemu coś sobie zamówić w tamtejszych restauracjach (jest na to 45 minut czasu).

» spacer do KLASZTORU sióstr nazaretanek w Komańczy z izbą pamięci beatyfikowanego prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego

Położony wśród bieszczadzkich lasów drewniany klasztor w Komańczy na początku odwiedzały osoby mające choroby układu oddechowego, doceniając tutejszy klimat uzdrowiskowy. Niespodziewanie przez rok czasu trafił tu jako do czwartego i całe szczęście ostatniego miejsca internowania Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński (29.10.1955 – 28.10.1956). Od tamtej pory do izby pamięci z pamiątkami po kardynale przybywa do klasztoru w Komańczy po średnio 40 tys. osób rocznie. Te liczby mogą zostać przekroczone, gdyż 12 września 2021 kard. S. Wyszyński został beatyfikowanym.
Do przejścia od parkingu jest zaledwie 600 metrów po drodze asfaltowej (nieco pod górkę).

» zwiedzanie drewnianej CERKWI na Szlaku Ikon Doliny Osławy

W krajobrazie Bieszczad pośród budowli wyróżniają się drewniane cerkwie. We wschodniej części Bieszczad nie wszystkie się zachowały – ich opiekunowie zostali wysiedleni podczas Akcji Wisła (1947), czy podczas Akcji H–T” (nazwa pochodzi od pierwszych liter wysiedlanych powiatów: Hrubieszów – Tomaszów, 1945-1951). Najwięcej cerkwi użytkowanych przez grekokatolików i prawosławnych jest w zachodniej części Bieszczad, a dokładnie w dolinie rzeki Osława – niemal w każdej miejscowości! I dlatego właśnie tu do tych niepowtarzalnych bieszczadzkich atrakcji chcemy Was zabrać…

» około 18-tej zakończenie wycieczki po Bieszczadach (w zależności od miejsca wsiadania)

CENA: 130 zł / osoba

czas trwania: 10 – 18

CENA OBEJMUJE:
– transport autokarem / busem
przejazd bieszczadzką kolejką leśną
zwiedzanie klasztoru w Komańczy
– zwiedzanie cerkwi

opłaty parkingowe
– usługi przewodnika górskiego
– ubezpieczenie NNW
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

BON TURYSTYCZNY na krajowe wycieczki jednodniowe po Bieszczadach i Województwie Podkarpackim Biura Podróży Bieszczader

DNI WYJAZDÓW:
SOBOTY (w okresie ferii zimowych, czyli od połowy stycznia do końca lutego)
– dodatkowe terminy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ wykonywanych na wycieczce jednodniowej po Bieszczadach zimą:

W tej głębokiej dolinie rzeki Solinka między górami Matragona i Hyrlata Bieszczadzka Kolejka Leśna najczęściej jest fotografowana. W tej głębokiej dolinie rzeki Solinka między górami Matragona i Hyrlata Bieszczadzka Kolejka Leśna najczęściej jest fotografowana.
Lokomotywa parowa stojąca na stacji głównej w Majdanie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Lokomotywa parowa stojąca na stacji głównej w Majdanie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.
Bieszczadzka Kolejka Leśna sfotografowana podczas przejazdu po Bieszczadach zimą - ta atrakcja przez niektórych zwana jest bieszczadzkim kuligiem. Bieszczadzka Kolejka Leśna sfotografowana podczas przejazdu po Bieszczadach zimą - ta atrakcja przez niektórych zwana jest bieszczadzkim kuligiem.
Zawsze na przejazd ciuchcią po Bieszczadach jest przypinany wagon pasażerski z szybami, ale większość wybiera tzw. wagony kowbojskie, aby mieć lepszy kontakt z bieszczadzką dziką przyrodą. Zawsze na przejazd ciuchcią po Bieszczadach jest przypinany wagon pasażerski z szybami, ale większość wybiera tzw. wagony kowbojskie, aby mieć lepszy kontakt z bieszczadzką dziką przyrodą.
Zimą Bieszczadzka Kolejka Leśna swoją trasę zwaną kuligiem po Bieszczadach kursuje między Majdanem, a Balnicą. Zimą Bieszczadzka Kolejka Leśna swoją trasę zwaną kuligiem po Bieszczadach kursuje między Majdanem, a Balnicą.
Bieszczadzka Kolejka Leśna u podnóża góry Matragona, na której swe źródła mają 2 rzeki: Osława i Solinka. Bieszczadzka Kolejka Leśna u podnóża góry Matragona, na której swe źródła mają 2 rzeki: Osława i Solinka.
To czy wagony z turystami ciągnie lokomotywa parowa, czy spalinowa to turyści podziwiają te same widoki na Bieszczady z tej największej atrakcji w Województwie Podkarpackim. To czy wagony z turystami ciągnie lokomotywa parowa, czy spalinowa to turyści podziwiają te same widoki na Bieszczady z tej największej atrakcji w Województwie Podkarpackim.
Na tym zdjęciu widać u podnóża jak wielkich gór przejeżdża Bieszczadzka Kolejka Leśna, a tak dokładnie to Żubracze i góra Matragona. Na tym zdjęciu widać u podnóża jak wielkich gór przejeżdża Bieszczadzka Kolejka Leśna, a tak dokładnie to Żubracze i góra Matragona.
Lokomotywa parowa ciągnąca wagony z turystami podziwiającymi widoki na Bieszczady podczas przejazdu Bieszczadzką Kolejką Leśną zimą. Lokomotywa parowa ciągnąca wagony z turystami podziwiającymi widoki na Bieszczady podczas przejazdu Bieszczadzką Kolejką Leśną zimą.
Jadąc Bieszczadzką Kolejką Leśną często turyści spotykają jelenie, a zdarza się również żubry, wilki i niedźwiedzie... - gotowi na taką atrakcję w Bieszczadach? Jadąc Bieszczadzką Kolejką Leśną często turyści spotykają jelenie, a zdarza się również żubry, wilki i niedźwiedzie... - gotowi na taką atrakcję w Bieszczadach?
Pierwszy widok na Klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy idąc drogą od wiaduktu pociągu. Pierwszy widok na Klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy idąc drogą od wiaduktu pociągu.
Klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy sfotografowany nocą - to największa atrakcja Gminy Komańcza. Klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy sfotografowany nocą - to największa atrakcja Gminy Komańcza.
Turystów i pielgrzymów przybywających do klasztoru w Komańczy wita pomnik z postacią prymasa kardynała Wyszyńskiego. Turystów i pielgrzymów przybywających do klasztoru w Komańczy wita pomnik z postacią prymasa kardynała Wyszyńskiego.
Kardynał prymas Wyszyński podczas internowania przebywał w pokoju na pierwszym piętrze klasztoru w Komańczy. Kardynał prymas Wyszyński podczas internowania przebywał w pokoju na pierwszym piętrze klasztoru w Komańczy.
Zima w Bieszczadach jest piękna co udowadniamy na zdjęciu wykonanym w Komańczy z klasztorem sióstr nazaretanek. Zima w Bieszczadach jest piękna co udowadniamy na zdjęciu wykonanym w Komańczy z klasztorem sióstr nazaretanek.
Na bieszczadzkie połoniny w Bieszczadzkim Parku Narodowym na tej wycieczce jednodniowej Was nie zabierzemy, ale nasi przewodnicy podczas wycieczki autokarowej podpowiedzą gdzie warto się wybrać, jak ubrać, czy zachęcą do zabrania rakiet śnieżnych z naszej wypożyczalni. Na bieszczadzkie połoniny w Bieszczadzkim Parku Narodowym na tej wycieczce jednodniowej Was nie zabierzemy, ale nasi przewodnicy podczas wycieczki autokarowej podpowiedzą gdzie warto się wybrać, jak ubrać, czy zachęcą do zabrania rakiet śnieżnych z naszej wypożyczalni.
Szczawne cerkiew zimą - to jedna z głównych atrakcji Gminy Komańcza. Szczawne cerkiew zimą - to jedna z głównych atrakcji Gminy Komańcza.
Szukając atrakcji w Bieszczadach polecamy zwiedzić choć jedną z drewnianych cerkwi, a tych najwięcej jest w dolinie rzeki Osława. Szukając atrakcji w Bieszczadach polecamy zwiedzić choć jedną z drewnianych cerkwi, a tych najwięcej jest w dolinie rzeki Osława.
Jak braknie Wam dnia na zwiedzanie atrakcji Bieszczad to nie problem - wybierzcie się do Gminy Komańcza, gdzie również nocą można wykonać piękne zdjęcia... Jak braknie Wam dnia na zwiedzanie atrakcji Bieszczad to nie problem - wybierzcie się do Gminy Komańcza, gdzie również nocą można wykonać piękne zdjęcia...
Wnętrze drewnianej cerkwi w Szczawnem z polichromią przedstawiającą Trójcę Przenajświętszą. Wnętrze drewnianej cerkwi w Szczawnem z polichromią przedstawiającą Trójcę Przenajświętszą.
Cerkiew w Szczawnem jest wieczorem podświetlona, a zwiedzanie tej atrakcji zimą w Bieszczadach ma niepowtarzalny klimat... Cerkiew w Szczawnem jest wieczorem podświetlona, a zwiedzanie tej atrakcji zimą w Bieszczadach ma niepowtarzalny klimat...
Ikonostas w drewnianej cerkwi na Szlaku Ikon Doliny Osławy - Szczawne 1888r. Ikonostas w drewnianej cerkwi na Szlaku Ikon Doliny Osławy - Szczawne 1888r.
Zima w Bieszczadach ma swoje niepowtarzalne uroki i wiele innych atrakcji niż o innych porach roku - zapraszamy na wycieczkę po Bieszczadach! Zima w Bieszczadach ma swoje niepowtarzalne uroki i wiele innych atrakcji niż o innych porach roku - zapraszamy na wycieczkę po Bieszczadach!
Cerkiew w Szczawem sfotografowana od strony wschodniej - to jedna z najpiękniejszych cerkwi w Bieszczadach, a znajdująca się w Gminie Komańcza. Cerkiew w Szczawem sfotografowana od strony wschodniej - to jedna z najpiękniejszych cerkwi w Bieszczadach, a znajdująca się w Gminie Komańcza.
Pani Ania opowiadająca z niepowtarzalną pasją turystom przybywającym do cerkwi w Szczawnem - polecamy tę atrakcję bieszczadzką. Pani Ania opowiadająca z niepowtarzalną pasją turystom przybywającym do cerkwi w Szczawnem - polecamy tę atrakcję bieszczadzką.
Szczawne cerkiew sfotografowana zimą w Bieszczadach - polecamy tę atrakcje Województwa Podkarpackiego. Szczawne cerkiew sfotografowana zimą w Bieszczadach - polecamy tę atrakcje Województwa Podkarpackiego.
Wnętrze drewnianej cerkwi w Szczawnem z bogatą polichromią i pełnym ikonostasem. Wnętrze drewnianej cerkwi w Szczawnem z bogatą polichromią i pełnym ikonostasem.
Cerkiew w Szczawnem jest jedną z kilkunastu świątyń na Szlaku Ikon Doliny Osławy. Cerkiew w Szczawnem jest jedną z kilkunastu świątyń na Szlaku Ikon Doliny Osławy.
Ikonostas cerkwi w Szczawnem sfotografowany z balkonu dla chóru - to obowiązkowa atrakcja dla turystów zwiedzających Bieszczady. Ikonostas cerkwi w Szczawnem sfotografowany z balkonu dla chóru - to obowiązkowa atrakcja dla turystów zwiedzających Bieszczady.
Polichromia wewnątrz cerkwi w Szczawnem wywołuje ogromne wrażenie, ale wymaga odnowy - dzięki składkom turystów, których tu przyprowadzamy na wycieczkach po Bieszczadach przybliżają nas do rozpoczęcia remontu... Polichromia wewnątrz cerkwi w Szczawnem wywołuje ogromne wrażenie, ale wymaga odnowy - dzięki składkom turystów, których tu przyprowadzamy na wycieczkach po Bieszczadach przybliżają nas do rozpoczęcia remontu...
Przejeżdżając przez Solinę i Polańczyk zimą również opowiadamy o historii i atrakcjach Zalewu Solińskiego zwanego Jeziorem Solińskim. Przejeżdżając przez Solinę i Polańczyk zimą również opowiadamy o historii i atrakcjach Zalewu Solińskiego zwanego Jeziorem Solińskim.
ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY

Przedstawiamy rozkład jazdy autokaru oraz podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:20 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
8:25 GLINNE
8:30 UHERCE Mineralne (Orelec, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Wańkowa, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek, Czarna, Michniowiec)
8:40 MYCZKOWCE skrzyżowanie (Zwierzyń)
8:50 MYCZKOWCE (3 przystanki)
9:00 BÓBRKA
9:05 SOLINA (3 przystanki i klienci z Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica)
9:20 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuariumklienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana)
9:25 MYCZKÓW (3 przystanki)
9:30 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereźnica Wyżna)
9:35 ŚREDNIA WIEŚ
9:35 BACHLAWA
9:40 HOCZEW (Dziurdziów, Łączki, Lesko, Weremień)
9:45 NOWOSIÓŁKI
9:50 ZAHOCZEWIE
9:55 MCHAWA
10:00 BALIGRÓD (Stężnica, Roztoki Dolne, Kiełczawa, Łukowe, Kalnica, Cisowiec)
10:05 BYSTRE
10:15 JABŁONKI
10:30 CISNA (Dołżyca, Buk, Terka, Polanki, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Nasiczne, Chmiel, Zatwarnica, Sękowiec, Dwernik, Dwerniczek, Smolnik nad Sanem, Lutowiska, Muczne, Pszczeliny, Bereżki, Ustrzyki Górne)
10:35 MAJDAN (Liszna, Żubracze, Wola Michowa, Maniów, Smolnik nad Osławą, Mików, Łupków, Radoszyce)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 15 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną dowóz w cenie 20 zł (w 2 strony).
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych).

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: zimowa odzież (spodnie narciarskie, ciepła kurtka, polar, czapka, komin lub szalik, grube rękawice), ciepłe i wygodne buty, energetyczne jedzenie (np. czekolada) oraz doradzamy gorącą herbatę w termosie.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU UNIQA (ogólne warunki na UNIQA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ROZETA KARPACKA
Film z przejazdu BIESZCZADZKĄ KOLEJKĄ LEŚNĄ

ROZETA KARPACKA
Film z lotu nad KLASZTOREM sióstr nazaretanek w KOMAŃCZY

ROZETA KARPACKA
Film z lotu paralotnią nad Bieszczadami i CERKWIĄ W SZCZAWNEM

ROZETA KARPACKA

PROMOCJE / ZNIŻKI na wycieczki i atrakcje

Kilkanaście lat temu zakładając biuro podróży w Bieszczadach powiedzieliśmy sobie, iż będziemy organizować wycieczki z niepowtarzalnymi programami, które będą miały najmniejszą cenę, ale jednocześnie najwyższą jakość. I to nam się udaje. Ale od tego roku postanowiliśmy dodatkowo podziękować naszym stałym klientom poprzez:
1. składając rezerwację na 3 wycieczki jednodniowe (podczas jednego urlopu) na trzecią dajemy 10 zł zniżki / każda osoba
2. uczestnicząc nawet w 1 wycieczce przysługuje Państwu 10% zniżki na 3 atrakcje:
– rejs statkiem
lub na wypożyczenie sprzętu wodnego w PORT SOLINA w Solinie
warsztaty w BIESZCZADZKIEJ SZKOLE RZEMIOSŁA w Uhercach Mineralnych
– „6 całusów Wielkiej Niedźwiedzicy” w browarze URSA MAIOR w Uhercach Mineralnych, czyli degustację 6 lanych piw
oraz 50 zł zniżki na 2h Wyprawę UAZ-em z przewodnikiem.
Zniżki są udzielane na podstawie biletu otrzymanego podczas opłaty za wycieczkę od przewodników BP Bieszczader, na którego odwrocie są loga powyższych twórców atrakcji.

ROZETA KARPACKA
NAGRODY

Przypominamy, że w naszej ofercie mamy aż 12 wycieczek jednodniowych dla turystów nocujących w Bieszczadach i na Podkarpaciu! O jakości usług świadczą NAGRODY:
1. 2012r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA
2. 2015r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę DREZYNAMI po Bieszczadach!
3. 2017r. wycieczka WODAMI rzeki San! dostała 2 nagrody:
– Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia oraz
– Najlepszy Produkt Turystyczny POLSKI – otrzymaliśmy taką nagrodę jako jedyne w historii tego konkursu biuro podróży w Polsce!
4. 2021r. Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia za wycieczkę BIESZCZADY W PIGUŁCE

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl