Aż trudno uwierzyć patrząc na kalendarz, że to już ostatni weekend wakacji 2022 i ostatnie imprezy wakacyjne w Bieszczadach i Województwie Podkarpackim w 2022 roku… Wybór imprez będziecie mieć łatwiejszy, gdyż jest już ich mniej, a poniżej zapraszamy do Polańczyka, Rudawki Rymanowskiej, Zagórza, a po weekendzie do Ustrzyk Dolnych.

RUDAWKA RYMANOWSKA – XXI POŻEGNANIE WAKACJI w Rudawce Rymanowskiej,
26-28 sierpień 2022

Rudawka Rymanowska zakończenie wakacji 26-28 sierpień 2022, imprezy, pokazy, zwierzęta, koncerty - po prostu najlepsza impreza w Beskidzie Niskim na koniec wakacji 2022

Już po raz 21 w Rudawce Rymanowskiej, czyli na obszarze Beskidu Niskiego, zapowiada się wspaniała impreza na zakończenie wakacji 2022 roku! To impreza, która co roku przyciąga wiele tysięcy osób. Warto wspomnieć, że jej lokalizacja jest też niepowtarzalna, bo tuż obok największej odkrywki fliszu karpackiego – Ściany Olza, a niedaleko stąd do Zalewu Sieniawskiego, czy przepięknego wodospadu w Wisłoczku, a kilka kilometrów dalej na turystów, a zimą na narciarzy czeka wyciąg narciarski Kiczera Ski w Puławach.

W tym roku 27 i 28 sierpnia w Rudawce Rymanowskiej czekają na Was następujące atrakcje: czempionat hodowlany koni huculskich, pokazy zwierząt, konkursy, występ zespołu Eter, pokaz zaprzęgów konnych, degustacje wyrobów lokalnych, wystawa Stary Traktor Bieszczady i różne atrakcje dla dzieci. Organizator ODRZECHOWA

ROZETA KARPACKA

POLAŃCZYK – VI CHARYTATYWNY CROSS PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking, Wyspa Energetyk Duża,
27 sierpień 2022

VI CHARYTATYWNY CROSS Wyspa Polańczyk 27 sierpień 2022

27 sierpnia 2022 wielu sportowców i kibiców napewno wybierze się do Polańczyka na Wyspę Dużą, gdzie odbędzie się VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Na starcie zawodów na Wyspie Energetyk w Polańczyku stanie m.in. Sylwester Lepiarz, aktualny mistrz Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim i alpejskim. Oprócz emocji sportowych na uczestników imprezy czekają też inne atrakcje: koncerty, kino plenerowe czy licytacja. Do wygranie będą m.in. koszulki i gadżety sportowe z podpisami mistrzów olimpijskich: Roberta Korzeniowskiego, Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego.

Dochód z tego wydarzenia w całości trafi do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pieniądze zebrane podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pozwolą sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.

Na bieg można zapisywać się elektronicznie do środy (24 sierpnia) poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl. Jeśli zostaną wolne miejsca, pakiety startowe sprzedawane będą również w dniu zawodów. Warto jednak nie zwlekać, w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło pobiec jedynie 200 osób.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego.

W programie przewidziane są 3 konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km) oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Bieg w Polańczyku od lat cieszy się bardzo dobrą opinia wśród zawodników. Biegacze chwalą go za malowniczą, wymagającą trasę, świetną organizację, atrakcyjne nagrody, oraz przyjazną, rodzinną atmosferę. Zapraszamy i my! 🙂 Po więcej odsyłamy na CROSS NA WYSPIE

ROZETA KARPACKA

ZAGÓRZ – LETNI PUCHAR BIESZCZADÓW w skokach narciarskich,
27 sierpień 2022

ZAGÓRZ skoki narciarskie podczas LETNI PUCHAR BIESZCZADÓW, 27 sierpień 2022

Skoki narciarskie gromadzą przed telewizorami miliony kibiców, choć niewielka liczba osób uprawia ten sport ekstremalny… 😉 Do skoczni narciarskich w Zakopanem czy Wiśle daleko nam z Bieszczad, więc tym bardziej warto się wybrać 27 sierpnia 2022 na skocznie narciarskie do ZAGÓRZA, aby kibicować młodym następcom mistrzów podczas LETNIEGO PUCHARU BIESZCZADÓW w skokach narciarskich Mistrzostw POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

ROZETA KARPACKA

USTRZYKI DOLNE – ZJAZD MIAST PARTNERSKICH,
29 sierpień – 3 wrzesień 2022

USTRZYKI DOLNE - Zjazd Miast Partnerskich w Bieszczady, 29 sierpień - 3 wrzesień 2022

📣 Zjazd Miast Partnerskich. Dni Ustrzyk Dolnych. Tydzień Elektromobilności. To 3 duże wydarzenia podczas jednej imprezy!

🗓 Od 29 sierpnia do 3 września czeka na Was ponad 🎁 70 atrakcji o różnorakiej tematyce w aż 📌 15 miejscach. Każdy dzień będzie dedykowany innym aktywnościom i innemu miastu partnerskiemu Gminy Ustrzyki Dolne. Przez niemalże tydzień Ustrzyki Dolne będą odwiedzać tysiące turystów i setki przedstawicieli różnych państw.

Będziemy gotować 👉 uczyć się rękodzieła 👉 uczyć się jak dbać o swoje zdrowie 👉 wspólnie uprawiać sport 👉 tańczyć i śpiewać 👉 poznawać historię Bieszczadów, ich tradycję i kulturę 👉 poznawać szlaki turystyczne 👉 atrakcje i możliwości Gminy Ustrzyki Dolne i wiele, wiele innych atrakcji. Czekają na Was również między innymi 👉 warsztaty fotograficzne 👉 gra terenowa czy 👉 warsztaty z robotyki.

Każdy znajdzie coś dla siebie❗️ To będzie niesamowity czas pełen atrakcji, warsztatów i spotkań 💪

Co wydarzy się w poszczególne dni
1️⃣ Pierwszy Dzień / 29 sierpnia 2022 / Dzień Seniora / Giraltovce
2️⃣ Drugi Dzień / 30 sierpnia 2022 / Dzień Sportowo -Turystyczny / Potęgowo
3️⃣ Trzeci dzień / 31 sierpnia 2022 / Dzień Kultury / Galanta
4️⃣ Czwarty Dzień / 1 września 2022 / Dzień Nauki / Galanta
5️⃣ Piąty Dzień / 2 września 2022 / Dzień Ludowy oraz Dzień Nowych Technologii / Wojnicz + Filakowo
6️⃣ Szósty Dzień / 3 września / Dzień Elektromobilności oraz Kiermasz w Rynku / Filakowo

Szczegółowy plan wydarzeń na konkretne dni już niebawem na stronie GMINA USTRZYKI DOLNE

ROZETA KARPACKA

WAŃKOWA – Pożegnanie Wakacji przy ośrodku narciarskim Wańkowa Bieszczad.ski,
27 sierpień 2022

WAŃKOWA 27 sierpień 2022, Pożegnanie wakacji w WAŃKOWA SKI

Do zimy ze śniegiem jeszcze troszkę czasu, ale ośrodek narciarski / kolej linowa w Wańkowej Bieszczad.ski działa przez cały rok i na koniec wakacji 27 sierpnia 2022 zaprasza na imprezę z DJ-em, którą poprowadzi Jurek Demko.

ROZETA KARPACKA

WOJTKOWA – Dożynki Gminne Gminy Ustrzyki Dolne,
28 sierpień 2022

WOJTKOWA 28 sierpień 2022, Dożynki Gminy Ustrzyki Dolne

28 sierpnia 2022 warto się wybrać również do WOJTKOWEJ na Dożynki Gminne Gminy Ustrzyki Dolne. Gwiazdą wieczoru Zespół Effect, a później zabawa taneczna z DJ Kris.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl