W Bieszczadach w każdy weekend wakacje odbywają się różne imprezy organizowane przez Urzędy Gminy Solina z siedzibą w Polańczyku, Cisna, Komańcza, Czarna, Ustrzyki Dolne, Lesko, czy różne koła / stowarzyszenia.

Pierwszy weekend sierpniowy, a dokładnie 6 i 7 sierpnia 2022 szczególnie obfituje w różne imprezy w Bieszczadach. Postanowiliśmy zebrać plakaty zapraszające na te różne wydarzenia kulturalne i Wam przedstawić (alfabetycznie):

FESTIWAL PIEROGÓW – Bereżnica Wyżna,
6 sierpień 2022

BEREŻNICA WYŻNA - Festiwal Pierogów, 6 sierpień 2022 (organizator GOKiT Polańczyk)

Na FESTIWALU PIEROGÓW w Bereżnicy Wyżnej organizowanym 6 sierpnia 2022 czekają następujące atrakcje: różne konkurencje związane z pierogami (lepienie na czas, zjadanie i rzucanie! 😉 ), konkursy sprawnościowe, przejażdżki konne, koło fortuny, zjeżdżalnie dla dzieci, a także zabawa z zespołem Calvados.

ROZETA KARPACKA

KARPACKI JARMARK w Baligrodzie i XX FESTIWAL KAPEL BOJKOWSKICH,
6 i 7 sierpień 2022

BALIGRÓD - Karpacki Jarmark w Baligrodzie, XX Festiwal Kapel Bojkowskich, 6-7 sierpień 2022

W dniach 6 i 7 sierpień 2022 warto się również wybrać do BALIGRODU, gdzie na KARPACKIM JARMARKU odbędzie się XX FESTIWAL KAPEL BOJKOWSKICH. Szczegóły na powyższym plakacie.

ROZETA KARPACKA

XX TRANSGRANICZNY WYŚCIG ROWERÓW GÓRSKICH i I BIEG TROPEM ŻBIKA – Komańcza,
6 sierpień 2022

KOMAŃCZA - XX Transgraniczny Wyścig Rowerów Górskich i I Bieg Tropem Żbika, 6 sierpień 2022 (GOK Komańcza)

W Komańczy 6 sierpnia 2022 czekają na Was liczne atrakcje: wyścigi rowerów górskich w 2 kategoriach, koncert zespołu ROMPEY i dyskoteka „na klepisku”.

ROZETA KARPACKA

XXV SPOTKANIA PRZYGRANICZNE POLSKI i SŁOWACJI – Komańcza,
7 sierpień 2022

KOMAŃCZA XXV Spotkania Przygraniczne Polski i Słowacji, 7 sierpień 2022 (GOK Komańcza i Stachursky)

Natomiast 7 sierpnia 2022 czekają w Komańczy kolejne atrakcje na XXV Spotkaniach Przygranicznych Polski i Słowacji: widowisko dla dzieci Lady Fama Show, koncerty zespołów: Łem-My, Darina Zabołotna, Senior z Komańczy, Duklanie z Dukli, Solo-Mia z Ukrainy, Sykowni z Podhala i Hrdza ze Słowacji, a gwiazdą wieczoru będzie STACHURSKY wraz z Agnes Violin Laser Show. Będzie również konkurs kulinarny, wystawy rękodzielnictwa, potraw i produktów regionalnych oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci.

ROZETA KARPACKA

KAWOWY WEEKEND – Pijalnia Czekolady Pelczar w Korczyna, Sanok i Rzeszów,
6-7 sierpień 2022

KORCZYNA ' SANOK ' RZESZÓW Kawowy Weekend - Pijalnia Czekolady Pelczar, 6-7 sierpień 2022

W dniach 6 i 7 sierpnia 2022 miłośników kawy czeka atrakcja w postaci DEGUSTACJA KAW z bardzo odległych zakątków świata: Peru, Meksyk, Etiopia, Indie i Brazylia. Degustacja odbędzie się w pijalniach czekolady Mirosława Pelczara w Korczynie, Sanoku i Rzeszowie.

ROZETA KARPACKA

DZIEŃ PROZIAKA – Festiwal Kulinarny w Myczkowcach,
7 sierpień 2022

MYCZKOWCE Dzień Proziaka - Festiwal Kulinarny w Myczkowcach, 7 sierpień 2022 (GOKSIT Solina - Polańczyk)

Atrakcje na turystów oraz dla mieszkańców Bieszczad czekają również w MYCZKOWCACH7 sierpnia 2022 na DNIU PROZIAKA – odbędą się degustacje kuchni regionalnej, kresowej, będą dania jarskie, stoiska z produktami regionalnymi, słodkie desery, ale i dania mięsne. Od 20:00 zabawa taneczna z zespołem Werva.

ROZETA KARPACKA

JARMAK IKON – Sanok rynek,
6 i 7 sierpień 2022

SANOK - Jarmark Ikon, 6-7 sierpień 2022 (Urząd Miasta Sanok)

JARMARK IKON to impreza, która co roku przyciąga tłumy osób na sanocki rynek – czekają na Was: prezentacje artystów ludowych i rzemieślników z całej Polski, warsztaty artystyczne i występy muzyczne.

ROZETA KARPACKA

XX ŚWIĘTO CHLEBA – Muzeum Młynarstwa i Wsi Ustrzyki Dolne,
6-7 sierpień 2022

USTRZYKI DOLNE - XX Święto Chleba w Muzeum Młynarstwa, 6-7 sierpień 20226 i 7 sierpnia 2022 warto się wybrać do USTRZYK DOLNYCH na XX już ŚWIĘTO CHLEBA. Święto wymyślił Roman Glapiak i początkowo odbywało się w Dźwiniaczu Dolnym w Gospodarstwie Agroturystycznym U Flika, ale od kilku lat impreza zagościła z ogromnym powodzeniem w MUZEUM MŁYNARSTWA w Ustrzykach Dolnych.

ROZETA KARPACKA

XII KIERMASZ BOJKOWSKI – Zatwarnica,
7 sierpień 2022

ZATWARNICA XII KIERMASZ BOJKOWSKI 7 sierpień 2022

Na XII KIERMASZU BOJKOWSKIM w Zatwarnicy czekają na Was KONCERTY zespołów: Połoniny z Lutowisk, Żukowianie, Na Drabini z Ukrainy, duetów Lewandowski i Marcepan oraz Angel Gaber & Tomasz Dybała, koncert Arka Zawilińskiego, a od 20-tej zabawa taneczna!

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl