Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dosłownie „z nad CZASZYNA”, które wykonaliśmy lecąc na paralotni nad Bieszczadami 13 kwietnia 2022. Prognozy pogody wskazywały niemal bezwietrzną pogodę i zaplanowałem sobie lot z Mokrego aż nad Zalew Soliński. Jednak rzeczywistość okazała się inna – nad Czaszynem zaczęły się mocne podmuchy wiatru i po wykonaniu kilku poniższych zdjęć trzeba było zawracać…

CZASZYN to miejscowość położona na kilku wzgórzach między 350, a 504m n.p.m. U ich podnóża dosłownie wije się rzeka tworząc PRZEŁOM OSŁAWY. To atrakcyjne położenie rzeki Osława warto podziwiać ze wzgórz (jeszcze nie zabudowanych) między Porażem i Czaszynem, a najpiękniej wygląda oczywiście „z lotu ptaka”, a w tym wypadku paralotni 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znad CZASZYNA, a wykonanych z paralotni:
Rzeka Osława tworzy kilka przełomów - ten między Czaszynem, Porażem i Morochowem jest najpiękniejszy, ale widziany tylko z lotu ptaka... Rzeka Osława tworzy kilka przełomów - ten między Czaszynem, Porażem i Morochowem jest najpiękniejszy, ale widziany tylko z lotu ptaka...
Widok na Czaszyn w kierunku północnym - zdjęcie wykonane z paralotni dokładnie nad serpentynami oddzielającymi od Brzozowca. Widok na Czaszyn w kierunku północnym - zdjęcie wykonane z paralotni dokładnie nad serpentynami oddzielającymi od Brzozowca.
Widok na Czaszyn z paralotni lecąc nad górą 453m i nad potokiem Brzozowiec. Widok na Czaszyn z paralotni lecąc nad górą 453m i nad potokiem Brzozowiec.
Malownicze zakręty między Czaszynem, a widocznym w całości Brzozowcem. Malownicze zakręty między Czaszynem, a widocznym w całości Brzozowcem.
Środkowa zabudowa Czaszyna skupiona wzdłuż drogi prowadzącej z Zagórza w stronę Komańczy. Środkowa zabudowa Czaszyna skupiona wzdłuż drogi prowadzącej z Zagórza w stronę Komańczy.
PRZEŁOM RZEKI OSŁAWA między Czaszynem, Porażem i Morochowem - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami. PRZEŁOM RZEKI OSŁAWA między Czaszynem, Porażem i Morochowem - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami.
Zbliżenie na malownicze zakręty między Brzozowcem i Czaszynem, a na drodze prowadzącej od Zagórza w stronę Komańczy. Zbliżenie na malownicze zakręty między Brzozowcem i Czaszynem, a na drodze prowadzącej od Zagórza w stronę Komańczy.
Widok na górną część Czaszyna od strony Przełomu Rzeki Osława. Widok na górną część Czaszyna od strony Przełomu Rzeki Osława.
Widok z nad Czaszyna na serpentyny i Brzozowiec, czyli w kierunku południowym. Widok z nad Czaszyna na serpentyny i Brzozowiec, czyli w kierunku południowym.
Widok na najwyżej położone w Czaszynie budynki oraz serpentyny oddzielające od Brzozowca. Widok na najwyżej położone w Czaszynie budynki oraz serpentyny oddzielające od Brzozowca.
ROZETA KARPACKA

Zachęcamy przede wszystkim do PRZEJAZDU KOLEJĄ po – naszym zdaniem – NAJPIĘKNIEJSZĄ WIDOKOWO TRASĄ KOLEI w POLSCE! Te najpiękniejsze odcinki kolejowe pod względem widoków są między miejscowościami:
1. Czaszyn a Morochów
2. Mokre a Wysoczany
3. Szczawne a Rzepedź
4. Rzepedź a Komańcza
5. Komańcza a Radoszyce.

ROZETA KARPACKA
Poniższy FILM nakręciłem tuż przed wykonaniem powyższych zdjęć nad CZASZYNEM i PRZEŁOMEM RZEKI OSŁAWA:

Dla lepszej jakości filmów należy w pierwszej kolejności kliknąć w napis YouTube na powyższych miniaturach, a dopiero następnie Play.

ROZETA KARPACKA

Jakie POCIĄGI jeżdżą na trasie z Zagórza przez Czaszyn, Szczawne, Rzepedź, Komańczę i w stronę Łupkowa warto zobaczyć:

ROZETA KARPACKA

Nad Przełom Rzeki Osława wracam co pewien czas – oto jedno z pierwszy ujęć z paralotni z września 2020r.

ROZETA KARPACKA

Na koniec zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu jaki nakręciliśmy nad CZASZYNEM z paralotni – 11 września 2020 roku:

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl