Może wysokość góry CZARNA REPA / Чорна Ріпа / Czorna Ripa nie jest jakiś imponujący – 1285m n.p.m. – ale widoki ze szczytu i podczas wędrówki naprawdę warte wybrania się na wspólną wędrówkę na jedną z gór Ukrainy zachodniej. Ze szczytu Czarnej Repy (Czornej Ripy) podziwiamy takie góry i pasma jak: Parażka, Beskidy Skolskie, Borżawa, Pikuj, a w dalszej odległości Gorgany.

Granicę z Ukrainą przekroczymy w Krościenku i słuchając opowieści przewodnika pojedziemy w stronę Sławska (Slavsko)… Przejedziemy przez Chyrów, Sambor, Drohobycz, opowiemy Wam o oddalonym o kilka kilometrów na południe uzdrowisku Truskawiec i zobaczymy z okien autokaru Stryj. Wędrówkę na Czarną Repę rozpoczniemy z Wołosianki koło Skolego.

MAPA wycieczki jednodniowej na CZARNA REPA:

CZARNA REPA Чорна Ріпа / Czorna Ripa - wycieczka jednodniowa w góry Ukrainy zachodniej z Bieszczad

ROZETA KARPACKA

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej Czarna Repa:

● wyjazd na wycieczkę autokarem / busem z przewodnikiem z miejscowości położonych między Leskiem, Ustrzykami Dolnymi i przejściem granicznym między Polską i Ukrainą w Krościenku (orientacyjny rozkład jazdy autokaru poniżej)

wycieczka autokarowa z opowieściami przewodnika przez m.in. Chyrów, Sambor, Drohobycz, w pobliżu uzdrowiska Truskawiec i przez Stryj (opowieści przewodnika bez wysiadania w powyższych miastach) oraz Sławsko (Slavsko)

wycieczka górska na trasie: Wołosianka (Волосянка / Volosianka w dolinie rzeki Slavka) 690m – Wysoki Wierch 1243m – Jalina (Yalyna) 1171m – Gniliszcze 1216m – Towstij Żolob (Tovstyi Zholob) 1270m – Riwnij 1276m – CZARNA REPA / Чорна Ріпа / Czorna Ripa 1285m – powrót na Riwnij 1276m i wzdłuż granicy między Województwa Lwowskim i Zakarpackim zejdziemy do miejscowości Jelenkowate (Ялинкувате / Yalynkuvate) około 800m n.p.m. (w zależności od miejsca do którego uda się dojechać kierowcy), czas przejścia między 6 a 7h

UWAGA: jeśli kolej linowa = wyciąg narciarski będzie otwarty to będzie można wyjechać za dodatkową opłatą na wysokość 1200m
(na szczycie są bary i sklepiki z pamiątkami) i stamtąd rozpocząć wędrówkę.

● możliwość wędrówki z profesjonalnymi KIJAMI TREKKINGOWYMI
  (niezbędna rezerwacja najpóźniej 12h przed wycieczką, koszt: 10 zł/dzień)

możliwość zakupów spożywczych przed granicą między Polską a Ukrainą Krościenko – Smolnica (Смільниця)

● zakończenie wycieczki około północy (w zależności od miejsca wsiadania, czasu odprawy granicznej oraz czasu wędrówki górskiej)

CENA: 230 zł / osoba

czas trwania: 4 – 24

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem / busem z klimatyzacją
– usługi pilota wycieczek będącego przewodnikiem górskim
– opłaty graniczne
– ubezpieczenie NNW i KL (nie dotyczą zdarzeń związanych z wojną na Ukrainie)
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

Jedyny TERMIN wycieczki na Czarną Repę: 29 czerwiec 2024
Zapraszamy również na inne wycieczki w góry Ukrainy Zachodniej:
♣ 1 czerwiec 2024 POŁONINA RÓWNA 1482m
https://bieszczader.pl/polonina-rowna-wycieczka-w-gory-ukrainy-zachodniej/
♣ 3 sierpień 2024 BORŻAWA z Wielkim Wierchem 1598m i Stoj 1681m:
https://bieszczader.pl/borzawa-polonina-ukraina-wycieczka-jednodniowa-z-bieszczad-stoj-stoh-wielki-wierch/
♣ 31 sierpień – 1 wrzesień (2 dni):
BORŻAWA z Magurą Żydowską 1517m, nocleg, POŁONINA KRASNA / CZERWONA 1548m
♣ 28 wrzesień 2024 PARASZKA 1268m
♣ 26 październik 2024 …

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA
GALERIA ZDJĘĆ wykonanych podczas wędrówki na Czarną Repę:

Autor zdjęć: Jerzy Szlachcic

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY:

4:30 Lesko
4:35 Glinne
4:40 Uherce Mineralne
4:45 Olszanica
4:50 Stefkowa
4:55 Ustianowa
5:00 Ustrzyki Dolne
5:05 Brzegi Dolne
5:10 Krościenko

Powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie, a ostateczne godziny podajemy oddzwaniając do osób zapisanych na wycieczkę dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00 – 12:00, a następnie każdemu wysyłamy SMS z najważniejszymi informacjami.

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

WYPOSAŻENIE: paszport z aktualnym terminem ważności, złotówki, a także: buty wyżej kostki, kurtka przeciwdeszczowa, czapka z daszkiem; plecak: suchy prowiant na cały dzień, minimum 1,5 l wody, apteczka osobista (m.in. plastry na odciski, bandaż elastyczny), skarpety na zmianę.

WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 10 groszy / 1 zł to około 10 uah). Wymianę złotówek na hrywny np. na ewentualny obiad, czy zakupy pamiątek najkorzystniej wykonać tuż za przejściem granicznym w kantorze lub robiąc zakupy spożywcze (kurs niemal identyczny jak w kantorze). Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

UBEZPIECZENIE: uczestników wycieczki ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Kosztów Leczenia w TU UNIQA (ogólne warunki UNIQA).
Wybierającym się za granicę zachęcamy (nie ma obowiązku) zabrać kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) z NFZ. Karta stanowi dowód, że dana osoba jest ubezpieczona w jednym z krajów UE oraz uprości płatności i procedury zwrotu poniesionych kosztów.

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH:

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Tagi:

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl