Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć wykonanych 15 września 2020 podczas lotu paralotnią z silnikiem na plecach nad Bieszczadami nad miejscowościami Bukowiec i Terka. Przedstawiciel Biura Podróży Bieszczader Mariusz Janik rozpoczął lot nad Zalewem Solińskim ze wzgórza Plisz 583m dominującego nad Wołkowyją. Na początek miejscowość BUKOWIEC:

Most w terce nad rzeką Solinka i wzgórze Monastyr z widokiem na miejscowość Bukowiec w Bieszczadach. Most w terce nad rzeką Solinka i wzgórze Monastyr z widokiem na miejscowość Bukowiec w Bieszczadach.
Jedno z zakoli rzeki Solinka przepływającej przez Bukowiec, przy którym są takie hotele jak Połoniny i Solinka. Zwracamy również uwagę na słoneczko ułożone z kamieni w korycie rzeki Solinka... ;-) Jedno z zakoli rzeki Solinka przepływającej przez Bukowiec, przy którym są takie hotele jak Połoniny i Solinka. Zwracamy również uwagę na słoneczko ułożone z kamieni w korycie rzeki Solinka... ;-)
Gdybyście wznieśli się nad Bukowiec to taki widok jest na rzekę Solinka wijącą się w stronę Wołkowyi i Zawozu, a tam zaczyna się największe jezioro w Bieszczadach - Zalew Soliński. Gdybyście wznieśli się nad Bukowiec to taki widok jest na rzekę Solinka wijącą się w stronę Wołkowyi i Zawozu, a tam zaczyna się największe jezioro w Bieszczadach - Zalew Soliński.
Mgły unoszące się o poranku nad Bukowcem, skąd warto wybrać się na wycieczkę górską na Korbanię z drewnianą wieżą widokową. Mgły unoszące się o poranku nad Bukowcem, skąd warto wybrać się na wycieczkę górską na Korbanię z drewnianą wieżą widokową.
Rzeka Solinka przepływająca przez Bukowiec u podnóża góry Tołsta - to jedna z piękniej położonych w Bieszczadach miejscowości i ogromny wybór miejsc noclegowych. Rzeka Solinka przepływająca przez Bukowiec u podnóża góry Tołsta - to jedna z piękniej położonych w Bieszczadach miejscowości i ogromny wybór miejsc noclegowych.
Jeszcze inny widok na Bukowiec podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami i Zalewem Solińskim. Jeszcze inny widok na Bukowiec podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami i Zalewem Solińskim.
Mgły unoszące się nad Bukowcem - tą doliną biegnie szlak zielony na górę Korbania, skąd będziecie podziwiać niepowtarzalne widoki na Zalew Soliński i bieszczadzkie połoniny. Mgły unoszące się nad Bukowcem - tą doliną biegnie szlak zielony na górę Korbania, skąd będziecie podziwiać niepowtarzalne widoki na Zalew Soliński i bieszczadzkie połoniny.
Góra Tołsta dominuje nad miejscowościami Bukowiec i Terka, a z drugiej strony (nie widocznej na zdjęciu) jest góra Korbania. Góra Tołsta dominuje nad miejscowościami Bukowiec i Terka, a z drugiej strony (nie widocznej na zdjęciu) jest góra Korbania.
Czerwone dach nad hotelem Bukowiec SPA i rzeka Solinka tworząca Zalew Soliński wije się w stronę Wołkowyi i Zawozu. Czerwone dach nad hotelem Bukowiec SPA i rzeka Solinka tworząca Zalew Soliński wije się w stronę Wołkowyi i Zawozu.
Zdjęcie wykonane nad Bukowcem lecąc na paralotni nad Bieszczadami w stronę Wołkowyi, Zawozu i po prostu Zalewu Solińskiego. Zdjęcie wykonane nad Bukowcem lecąc na paralotni nad Bieszczadami w stronę Wołkowyi, Zawozu i po prostu Zalewu Solińskiego.
Miejscowość Bukowiec jest położona pomiędzy 4 dużymi górami, pomiędzy którymi wije się rzeka Solinka - czyż nie wymarzone miejsce na nocleg i wakacje w Bieszczadach? Miejscowość Bukowiec jest położona pomiędzy 4 dużymi górami, pomiędzy którymi wije się rzeka Solinka - czyż nie wymarzone miejsce na nocleg i wakacje w Bieszczadach?
Widok na mgły unoszące się nad Bukowcem, a poniżej szczytu góry Korbania, które przedstawiciel naszego biura podróży podziwiał lecąc na paralotni nad Bieszczadami, a dokładniej nad Zalewem Solińskim. Widok na mgły unoszące się nad Bukowcem, a poniżej szczytu góry Korbania, które przedstawiciel naszego biura podróży podziwiał lecąc na paralotni nad Bieszczadami, a dokładniej nad Zalewem Solińskim.
ROZETA KARPACKA

Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas miejscowością TERKA oraz zdjęcia przedstawiające zarówno Bukowiec i Terkę lecąc w pobliżu góry Tołsta. W końcu obydwie miejscowości oddziela tylko wzgórze zwane Monastyr…

Słońce o poranku i mgły pomiędzy górą Tołsta, a bieszczadzkim połoninami - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a dokładniej nad Zalewem Solińskim. Słońce o poranku i mgły pomiędzy górą Tołsta, a bieszczadzkim połoninami - zdjęcie wykonane podczas lotu paralotnią nad Bieszczadami, a dokładniej nad Zalewem Solińskim.
Terka, dolina rzeki Solinka i widok w stronę bieszczadzkich połonin, podziwiane podczas lotu nad Bieszczadami, a dokładnie Zalewem Solińskim na paralotni. Terka, dolina rzeki Solinka i widok w stronę bieszczadzkich połonin, podziwiane podczas lotu nad Bieszczadami, a dokładnie Zalewem Solińskim na paralotni.
Rzeka Solinka jak wąż wijąca się przez Terkę i Bukowiec, a dalej kończy swój bieg tworząc Zalew Soliński. Rzeka Solinka jak wąż wijąca się przez Terkę i Bukowiec, a dalej kończy swój bieg tworząc Zalew Soliński.
Kiczora i Tołsta to góry oddzielające miejscowości Terka i Bukowiec od północnej strony od Zalewu Solińskiego, ale dzięki nim zimny wiatr w zimie do nich nie dociera wiejący nad Bieszczadami :-) Kiczora i Tołsta to góry oddzielające miejscowości Terka i Bukowiec od północnej strony od Zalewu Solińskiego, ale dzięki nim zimny wiatr w zimie do nich nie dociera wiejący nad Bieszczadami :-)
Mgły w dolinach bieszczadzkich na początku jesieni w Bieszczadach - to zdjęcie wykonaliśmy lecąc na paralotni nad miejscowością Terka z panoramą aż po bieszczadzkie połoniny. Mgły w dolinach bieszczadzkich na początku jesieni w Bieszczadach - to zdjęcie wykonaliśmy lecąc na paralotni nad miejscowością Terka z panoramą aż po bieszczadzkie połoniny.
Jeszcze w tamtym roku nie można było przejechać przez Terkę autokarem, a dziś drewniany most zastąpił murowany i znowu można organizować wycieczki autokarowe po Bieszczadach jadąc przez Terkę i Bukowiec. Jeszcze w tamtym roku nie można było przejechać przez Terkę autokarem, a dziś drewniany most zastąpił murowany i znowu można organizować wycieczki autokarowe po Bieszczadach jadąc przez Terkę i Bukowiec.
Rzeka Solinka przepływając u podnóża góry Tołsta między Terką, a Bukowcem - to bardzo dobre miejsce na nocleg i wakacje w Bieszczadach. Rzeka Solinka przepływając u podnóża góry Tołsta między Terką, a Bukowcem - to bardzo dobre miejsce na nocleg i wakacje w Bieszczadach.
Warto wstać przed wschodem słońca by podziwiać takie widoki w Bieszczadach, a to zdjęcie wykonaliśmy lecąc na paralotni nad miejscowością Terka, a wcześniej nad Zalewem Solińskim. Warto wstać przed wschodem słońca by podziwiać takie widoki w Bieszczadach, a to zdjęcie wykonaliśmy lecąc na paralotni nad miejscowością Terka, a wcześniej nad Zalewem Solińskim.
ROZETA KARPACKA

PS. Zdjęcia było bardzo trudno wykonać, gdyż po godzinie 8 rano zaczął wiać dość mocny wiatr wschodni..

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl