BIESZCZADZKIE SPOTKANIA Z GÓRAMI
Termin: 14 marzec 2020
Godzina: 17:00

PLAKAT – Bieszczadzkie Spotkania z Górami, 14 marzec 2020

W Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła w Uhercach Mineralnych odbędą się „Bieszczadzkie Spotkania z Górami”. Patronat honorowy nad imprezą objęła Grupa Bieszczadzka GOPR. Wydarzenie to będzie organizowane po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez związanych z górami. Program obejmuje dwa wystąpienia.

Pierwszym gościem Spotkań będzie Walenty Fiut, który przedstawi prelekcję pt. „ZIMOWY EVEREST – 40 lat minęło”. Oczywiście, temat ten będzie nawiązywał do historycznego wejścia Polaków zimą na „górę gór”. Przypomnijmy, że był to pierwszy ośmiotysięcznik zdobyty zimą i od razu najwyższy. Natomiast Walek odegrał na tej wyprawie bardzo ważną rolę i na pewno przyczynił się do wielkiego sukcesu narodowej wyprawy.

Drugi punkt programu, to kulisy powstającego filmu – „LUTEK. LEGENDA BIESZCZADÓW”. Małgorzata Mielcarek i Robert Żurakowski – reżyserzy tego dzieła – zabiorą nas w wirtualną podróż do schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Schroniska, którego gospodarzem przez kilkadziesiąt lat był właśnie tytułowy bohater filmu. Autorzy pokażą niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady. Przypomnijmy, że Robert Żurakowski ma na swoim koncie kilka filmów, w tym „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…”, który był nagradzany na wielu festiwalach górskich w Polsce.

Dla tych, którzy przybędą na „Bieszczadzkie Spotkania z Górami” czeka wiele niespodzianek i niespotykana w innym miejscu atmosfera  Do zobaczenia!
BILETY WSTĘPU: 10 zł.

NASZE STRONY:
www.ginacezawody.pl
https://www.facebook.com/bieszczadzkaszkolarzemiosla/

PARTNERZY:
– Gmina Olszanica
– Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Biuro Podróży BIESZCZADER
– Salewa24.pl
– Zagroda Magija
– Wydawnictwo Ruthenus
– Fundacja Bieg Rzeźnika
– Myczkowianka.

PATRONAT MEDIALNY:
– Polskie Radio Rzeszów
– Portal Ratownictwo Górskie
– Gazeta Bieszczadzka
– Imprezypodróżnicze.pl
– Magazyn Na Szczycie.

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl