Zapraszamy na wycieczkę z najciekawszymi atrakcjami nad Zalewami Solińskim i Myczkowieckim (mylnie nazywanych jeziorami) oraz w ich pobliżu. Rozpoczniemy od zwiedzania największej w Polsce ZAPORY WODNEJ w Solinie i wejdziemy na jej koronę. Drugą atrakcją będzie najstarsza w Bieszczadach zapora wodna w Myczkowcach z bardzo ciekawym rozwiązaniem wewnątrz góry. wykonanym ponad 100 lat temu… Tego dnia odbędziemy wędrówkę po paśmie górskim Żukow z wejściem na najwyższą w Bieszczadach WIEŻĘ WIDOKOWĄ na szczycie Holica 761m. Na koniec wycieczki zabierzemy Was na niezwykłe spotkanie z twórczością ARTYSTY OD KORYT ŚWIŃSKICH do Galerii W Piwnicy…

MAPA przedstawiająca przebieg wycieczki jednodniowej Bieszczadzkie Morze

Mapa wycieczki jednodniowej BIESZCZADZKIE MORZE z najciekawszymi atrakcjami nad Zalewami Solińskim i Myczkowieckim

PROGRAM WYCIECZKI jednodniowej Bieszczadzkie Morze:

około 9-tej wyjazd na wycieczkę po Bieszczadach (poniżej szczegółowy rozkład jazdy)

● zwiedzanie WNĘTRZA ZAPORY WODNEJ w Solinie tworzącej Zalew Soliński

Podstawowe parametry: 664m długości i 82m wysokości ma zapora wodna w Solinie, która została oddana do użytku w 1968 roku. Jednak więcej ciekawostek jak została wybudowana, co skrywa wewnątrz, co by się stało gdyby zapora pękła, jak powstaje prąd z wody najlepiej poznać zwiedzając wnętrze zapory wodnej w Solinie.
UWAGA: niezbędny dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem (nie w telefonie).

spacer po KORONIE zapory wodnej w Solinie z opowieściami przewodnika i czas wolny

To kontynuacja zwiedzania wnętrza zapory w Solinie – dopowiemy to czego nie widać wchodząc do wnętrza zapory wodnej w Solinie, opowiemy jakie widoki podziwiamy stojąc na koronie zapory i będzie też czas wolny na pamiątki, czy zjedzenie przekąski.

największe SERCE nad bieszczadzkimi zalewami

„Ona Polka, a on z Indii. Zakochali się, a na swoje miejsce na ziemi wybrali… Bieszczady! Po pewnym czasie chcieli swoją krainę pokazać swoim znajomym i zaczęli budować hotel, ale nie standardowy ze ścianami od linijki… Chcieli stworzyć miejsce, w którym rzeczywiście ich goście będą mogli odpocząć od pędzącego życia, uleczyć skołatane nerwy, doznać masaży rodem z Indii…”

Jak się zakończyła historia opowiemy Wam na wycieczce stojąc na brzegu Zalewu Myczkowieckiego i patrząc na serce odbijające się w tafli wody…

ZAPORA WODNA w Myczkowcach

Historia budowy zapór wodnych na rzece San, których miało powstać 16! zaczęła się w okresie międzywojennym w Myczkowcach. Wybudowano wtedy wał ziemny, fundamenty elektrowni i sztolnię o średnicy 4,6m przechodzącą przez środek góry! w miejscu, w którym rzeka San po pokonaniu 5 kilometrów zbliża się do zapory wodnej w Myczkowcach na odległość nieco ponad 400m. Do prac wrócono po II wojnie światowej i po prawie 5 latach budowy oddano do eksploatacji zaporę wodną o wysokości 17,5m i długości 460m.

wędrówka po paśmie górskim Żuków na WIEŻĘ WIDOKOWĄ na Holicy 761m

Do najwyższej wieży widokowej w Bieszczadach wznoszącej się aż 35 metrów nad ziemię można dotrzeć na 6 różnych sposobów, które szczegółowo opisujemy w artykule HOLICA. My podczas naszej wycieczki zrealizujemy „najlżejszą”. Wyjedziemy autokarem na wysokość 550m n.p.m. Będziemy poruszać się pieszo utwardzoną drogą po szczycie pasma górskiego Żuków podziwiając widoki od Zalewu Solińskiego przez Ustianową i Ustrzyki Dolne aż po bieszczadzkie połoniny. Pokonując 4 kilometry posłuchacie m.in. niesłychanych opowieści przewodnika o największym lotnisku szybowcowym w Polsce… Po wejściu na wieżę widokową na szczycie wzgórza Holica 761m zejdziemy szlakiem górskim do Ustianowej Górnej na wysokość około 530m n.p.m., czyli pokonując około 230m różnicy poziomów.
Wędrówka z przerwami na słuchanie opowieści przewodnika i z czasem potrzebnym na wejście na wieżę powinna zająć do 3h (około 7 km).

UWAGA: jeśli komuś siły nie pozwolą na całą wędrówkę to można podejść kilkaset metrów skąd jest widok na Zalew Soliński, odpocząć i z Kierowcą podjechać do Ustianowej tam oczekując na grupę.

spotkanie z twórczością ARTYSTY OD KORYT ŚWIŃSKICH

To niezwykłe spotkanie zaczniemy od widoku na kapliczki wykonane w starych pniach drzew. Następnie każdy będzie mógł swoją urodę porównać z wiedźmą, której włosy zostały wykonane z korzeni. Warto na chwilę zatrzymać się przy płocie, na którym siedzi diabeł i robiąc ujęcie tak by między rogami znalazła się wieża kościelna to zrozumiemy dlaczego ma pewną minę… Zabierzemy Was do piwnicy, usiądziecie na ławeczkach, zatrzaśniemy z hukiem drzwi, zapalimy świecie i rozpocznie się opowiadanie o… Zapraszamy na wycieczkę 🙂

zakończenie wycieczki około 18-tej (w zależności od miejsca wsiadania)
CENA: 140 dorośli / 130 zł młodzież 5-18 lat / 50 zł dzieci do 5 lat

czas trwania: 9 – 18

CENA OBEJMUJE (sezon 2024):
– transport autokarem / busem z klimatyzacją
bilet wstępu na zwiedzanie wnętrza zapory wodnej w Solinie
wstęp do Galerii W Piwnicy
opłaty parkingowe
– usługi przewodnika górskiego
– ubezpieczenie NNW
– podatek VAT marża.

OPŁATĘ za wycieczkę dokonuje się dopiero podczas wsiadania do autokaru u przewodnika gotówką. Jedynie większe grupki (po uzgodnieniu) prosimy o wpłatę zaliczki.
Jeśli ktoś potrzebuje FAKTURĘ to należy nam to zgłosić najpóźniej dzień przed wycieczką.

DNI WYJAZDÓW:
CZWARTKI (lipiec i sierpień)
16 sierpnia 2024 (15.08.2024 zapora dla zwiedzających będzie zamknięta i dlatego przełożyliśmy termin na piątek)
– inne miesiące oraz długie weekendy dane w TERMINARZ

Wycieczki dla klientów indywidualnych w podanych dniach tygodnia oraz cenie są realizowane przy zebraniu przez BP Bieszczader minimum 15 osób.

Dla GRUP każdą wycieczkę organizujemy w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

ROZETA KARPACKA

GALERIA ZDJĘĆ z atrakcjami czekającymi Was na wycieczce Bieszczadzkie Morze, czy też wykonanymi ponad nimi:

ROZETA KARPACKA

ROZKŁAD JAZDY autokarów:

Poniżej oprócz powyższego rozkładu jazdy autokaru podajemy również do jakich miejscowości należy dojechać we własnym zakresie jeśli wybrane przez Państwa miejsce noclegowe znajduje się poza naszą trasą autokarową:

8:15 LESKO (klienci m.in. z Sanok, Zagórz, Weremień, Łukowe, Bezmiechowa, Załuż, Zahutyń, Rymanów, Iwonicz, Krosno, Zagórz, Czaszyn, Wysoczany, Mokre, Rzepedź, Komańcza)
8:20 HUZELE
8:25 ŁĄCZKI (Weremień)
8:30 HOCZEW (Dziurdziów, Nowosiółki, Mchawa, Żernica, Baligród, Bystre, Jabłonki oraz Cisna, Majdan, Żubracze)
8:30 BACHLAWA
8:35 ŚREDNIA WIEŚ
8:40 BEREZKA (Wola Matiaszowa, Bereżnica)
8:50 POLAŃCZYK (3 przystanki: uzdrowisko, skrzyżowanie, sanktuarium – klienci z Wołkowyja, Górzanka, Stężnica, Bukowiec, Terka, Zawóz, Werlas, Rajskie, Olchowiec, Chrewt, Polana, Dołżyca, Krzywe, Przysłup, Strzebowiska, Kalnica, Smerek, Wetlina, Czarna, Michniowiec, Lutowiska, Smolnik, Stuposiany, Pszczeliny, Muczne, Ustrzyki Górne, Dwernik, Chmiel, Zatwarnica, Nasiczne)
9:00 MYCZKÓW
9:05 SOLINA PKS osiedle
9:10 SOLINA parking poniżej zapory (Solina Jawor, Rewita, Łobozew, Teleśnica, Bóbrka, Myczkowce, Uherce, Olszanica, Stefkowa, Ustianowa, Ropienka, Zawadka, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Bircza, Krasiczyn, Przemyśl, Równia, Krościenko, Brzegi Górne, Łodyna, Jasień, Hoszów, Zadwórze, Rabe, Żłobek)

UWAGA: powyższy rozkład jazdy może ulec zmianie. Dokładne godziny i miejsce odbioru podajemy oddzwaniając do zapisanych na wycieczkę osób dzień przed wycieczką w godzinach między 9:00, a 12:00.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach i na Podkarpaciu – cena od 20 zł / osoba.
Klienci nocujący między Cisną, a Wetliną dowóz w cenie 40 zł (w 2 strony).
(pod warunkiem zebrania przez biuro BP Bieszczader minimum 8 osób chętnych)

ROZETA KARPACKA

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WYPOSAŻENIE: DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument ze zdjęciem (obowiązuje każdego, a jeśli rodzice będący z małymi dziećmi nie posiadają dokumentu to mogą na miejscu wypisać oświadczenie), krótkie spodenki lub lekkie spodnie w zależności od prognoz pogody, polar (we wnętrzu zapory wodnej w Solinie jest temperatura około 7 stopni), wygodne obuwie (mogą być sandały), plecak z prowiantem, 1,5l wody oraz warto aparat fotograficzny.

UBEZPIECZENIE: na naszej wycieczce będą Państwo ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w T.U. UNIQA (ogólne warunki UNIQA).

UWAGA: program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, charakteru grupy, nieprzewidywalnych zdarzeń. Wszystkie powyższe informacje przypominamy w rozmowie telefonicznej dzień przed wycieczką oraz wysyłamy w SMS-ie.

ZWIEDZANIE ZAPORY WODNEJ Solina – regulamin:

Wejście na teren Elektrowni Wodnej w Solinie osób pełnoletnich, odbywa się wyłącznie z ważnym dokumentem tożsamości (ze zdjęciem). Informujemy, iż na terenie elektrowni wodnej Solina obowiązują bezwzględne zakazy:
1. Zakaz filmowania oraz robienia zdjęć.
2. Wnoszenia broni palnej.
3. Wnoszenia materiałów niebezpiecznych, źródeł i odpadów promieniotwórczych, materiałów toksycznych, odurzających, wybuchowych bądź chemicznych o dużej podatności pożarowej lub wybuchowej.
4. Wnoszenia niebezpiecznych i ostrych przedmiotów.
5. Wnoszenia przedmiotów mogących zakłócić pracę urządzeń elektrowni, w tym włączonych telefonów komórkowych, smartfonów itp.
6. Prowadzenia rozmów telefonicznych z użyciem urządzeń mobilnych.
7. Wnoszenia walizek, plecaków, toreb, siatek i innego rodzaju bagaży. Organizator zwiedzania udostępnia (bez ponoszenia odpowiedzialności) szafki depozytowe.
8. Wprowadzania i wnoszenia zwierząt (z wyłączeniem psa przewodnika).
9. Wnoszenia, posiadania i spożywania alkoholu lub innych środków odurzających.
10. Wejścia na teren elektrowni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
11. Palenia tytoniu i używania papierosów elektronicznych oraz korzystania z jakiegokolwiek źródła otwartego ognia.
12. Samowolnego opuszczania trasy zwiedzania lub oddalania się od grupy.
13. Zbliżania się, dotykania, naciskania przycisków czy przełączników w urządzeniach znajdujących się na trasie zwiedzania.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zobowiązani są do poruszania się na terenie elektrowni wodnej Solina w kaskach ochronnych, które zostaną wypożyczone w cenie biletu. Całkowity czas zwiedzania do 75 minut.

Uwaga: temperatura w zaporze około 7ºC.

ROZETA KARPACKA

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY

W Bieszczadach jest kilka biur podróży zajmujących się organizacją wycieczek jednodniowych, dlatego postanowiliśmy zachęcić Państwa pokazując czym nasza wycieczka BIESZCZADZKIE MORZRE się wyróżnia:
1. to autorska wycieczka i jesteśmy jedynym organizatorem
2. zróżnicowany program: 2 zapory wodne, serce, wieża widokowa, artysta od koryt
3. po tej wycieczce będziecie mieli pomysłów na dalszy tydzień zwiedzania Bieszczad!
4. wycieczki oprowadzają najlepsi przewodnicy z niespotykaną pasją
5. współpracujemy z firmami mającymi najnowsze autokary w Bieszczadach i są rozpoznawalne dzięki dużym TABLICOM z nazwą biura na przodzie
6. numerujemy miejsca, oddzwaniamy do klientów i wysyłamy smsem informacje
7. organizujemy dojazdy busami do głównych tras przejazdu autokarów.

UWAGA: pamiętajcie, że jadąc z nami nie musicie szukać miejsc na zatłoczonych parkingach i za nie płacić, nie musicie składać rezerwacji na poszczególne atrakcje czy płacić za nie przez internet, nie musicie kupować map i przewodników papierowych, bo jedzie z Wami „żywy” przewodnik 😉

ROZETA KARPACKA

REZERWACJE WYCIECZEK JEDNODNIOWYCH

Dlaczego warto wykonać rezerwację wycieczek jednodniowych PRZED PRZYJAZDEM w Bieszczady?SPRAWDŹ

SYSTEM REZERWACJI wycieczek jednodniowych Biura Podróży Bieszczader z Bieszczad.

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl