Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to projekt, którego realizacja w Uhercach Mineralnych zacznie się końcem kwietnia. Znajduje się w pochodzącym z początku XX w. budynku dawnej szkoły, który przeszedł gruntowny remont. To kolejny ciekawy pomysł na atrakcję w Bieszczadach stworzony przez Magdalenę i Janusza Demkowiczów. Szkoła ma łączyć czynne aktywności uczestników odwiedzających to miejsce z nowinkami technicznymi.

Zajęcia będą zaczynały się od sali na piętrze, gdzie dzięki różnym rodzajom multimediów widzowie zostaną przeniesieni w czasy dawnych Bieszczadów, gdy na tych terenach żyli w zgodzie katolicy, grekokatolicy, żydzi i inni. W miasteczkach galicyjskich tętniło życie i były uprawiane różne zawody. A o tych rzemiosłach swojej wnuczce i zebranym widzom opowiada dziadek, który niegdyś uczęszczał do tej szkoły. Następnie grupa zostanie podzielona na mniejsze podgrupy i wszyscy udadzą się do poszczególnych klas, gdzie każdy samodzielnie będzie mógł spróbować:
– tworzenia garnków z gliny
– nauki kaligrafii, czyli pięknego pisania siedząc w stylowych szkolnych ławach
– pieczenia proziaków, rogalików, wypiekanych w piecu chlebowym i na końcu degustacji tego, co udało się stworzyć.
Mamy nadzieję, że już za kilka dni to miejsce będzie tętniło twórczym życiem przybliżając nam wszystkim tajniki dawnych rzemiosł.

Więcej na: BIESZCZADZKA SZKOŁA RZEMIOSŁ

Terminy wycieczki Wybierz dzień i zarezerwuj miejsca

Realizacja: Obsługa-Medialna.pl