Przewodnicy Bieszczady

Współpracujemy z najlepszymi PRZEWODNIKAMI BIESZCZADZKIMI – pasjonatami, którzy posiadają ogromną wiedzę w dziedzinie przyrody, historii, geografii i wielu innych. Tym, co ich łączy jest doświadczenie oraz zamiłowanie do podróżowania i odkrywania. To oni są współorganizatorami wyjazdów, które Państwu proponujemy. Nasze biuro nie świadczy samych usług przewodnickich. Zajmujemy się organizacją wycieczek, w których m.in. wymienieni przewodnicy biorą udział. Kilka słów o kilku z nich:

ŁUKASZ – urodzony w Bieszczadach – Lutowiska. Doktorant w Instytucie Historii Wydziału Humanistycznego UMCS.

Przewodnik górski i pilot wycieczek.

Od dwudziestu siedmiu wiosen i zim związany z Bieszczadami. Z zawodu niepraktykujący nauczyciel historii i archiwista. W chwilach wolnych od błogiego lenistwa przygotowuje pracę doktorską poświęconą szlachcie ziemi sanockiej.  Pomimo pierwszych siwych włosów na skroniach i w brodzie, zawsze z uśmiechem stara się przybliżać piękno Bieszczadów powierzonym swej opiece turystom. Jego skłonność do bajdurzenia i aparycja leśnego skrzata sprawia, że niektórzy uczestnicy prowadzonych przez niego wycieczek, czują się jak w bajce. Od lat zakochany w Rumunii, jej górach, zabytkach, legendach i historii. Od czasu studiów w Lublinie związany z tamtejszym Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich. Redaktor „Siwerniaka” – Biuletynu Informacyjnego SKPB Lublin. Autor artykułów krajoznawczych poświęconych Bieszczadom. W 2011 r. ukazała się jego książka: „Balowie. Z bieszczadzkich lasów na salony Krakowa i Lwowa”.

Specjalizuje się w oprowadzaniu grup po Bieszczadach, Słowacji, Rumunii.

BOŻENA - Lesko.

Posiada uprawnienia przewodnika górskiego i pilota wycieczek.

Urodzona i wychowana pod Tatrami – góralka z krwi i kości – od zawsze rozkochana w górach.
Od 20 lat mieszka w Bieszczadach. Początkową nieufność szybko zastąpił zachwyt i zauroczenie tą magiczną krainą.
Z wykształcenia historyk z pasją wprowadza turystów w bogate dzieje bieszczadzkiej krainy, jako miłośnik przyrody pokazuje piękno i niezwykłość tutejszej flory i fauny, bogactwo krajobrazów. Kocha przestrzeń (jej pasją jest spadochroniarstwo i szybownictwo) i chętnie prowadzi tam, gdzie człowiek oddycha pełną piersią i czuje się wolny. Stara się rozkochać turystów w Bieszczadach, zauroczyć ich pięknem, tak, żeby chcieli tu powracać.

Specjalizuje się w oprowadzaniu grup po Bieszczadach.

EDWIN – Jasło. MARIUSZ – urodzony i zakochany w Bieszczadach. Jak niektórzy mówią „człowiek orkiestra” – z wykształcenia i zamiłowania turysta, ekonomista, przewodnik górski, pilot wycieczek, instruktor: narciarstwa, przewodnictwa, pływania, ratownik: medyczny, wodny i górski, muzykant (obecnie jako DJ). Poznawanie świata zaczęło się od rodzinnego podwórka – Bieszczad. Fascynacją górami, przyrodą i kulturą poznanych miejsc zaraża innych. Przez wiele lat harcerz ZHP, zaangażowany w wiele działalności społecznych, radny gminny. Wszystko fotografuje i wciąż szuka pomysłów na niezwykłe programy wycieczek. Uczestnik konkursu krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu w 2004 roku.

Założyciel Biura Podróży BIESZCZADER – „Szefu”!

ARTUR – urodzony w Częstochowie, ale na swoje miejsce wybrał Bieszczady i tu mieszka w Sanoku.

Posiada uprawnienia przewodnika górskiego i pilota wycieczek.

Specjalizuje się w oprowadzaniu po Węgrzech, Bieszczadach i zachodniej Ukrainie.

To znakomity przewodnik o duszy artysty – gra na gitarze i śpiewa! Poza tym jest Prezesem Koła Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek w Sanoku.

BARTEK mieszka w okolicach Krosna. Przewodnik beskidzki i pilot wycieczek.Z wykształcenia animator kultury i geograf. Organizator wielu imprez popularyzujących turystykę: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami i Festiwal „Na Rozdrożach” w Kielcach. Autor kilkuset slajdowisk dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobywca nagrody „Zdjęcie Roku” w Poznaj Świat.Oprowadza po następujących regionach: Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Pieniny, Tatry Polskie i Słowackie, Beskid Śląski i Żywiecki, Góry Świętokrzyskie, Jura Krakowsko – Częstochowska, Roztocze, Pogórza: Przemyskie, Dynowskie i Ciężkowickie, Ukraińskie Beskidy Wschodnie, Słowacki Spisz oraz wycieczki jako pilot lub przewodnik do przykładowych miast: Kraków, Warszawa, Zakopane, Wadowice, Oświęcim, Krynica Zdrój, Łańcut, Krosno, Sanok, Zamość, Sandomierz, Lwów, Budapeszt, Eger, Bardejów, Lewocza i inne
STANISŁAW – od urodzenia związany z Bieszczadami.Posiada uprawnienia przewodnika górskiego (od 1974) i pilota wycieczek.Od wielu lat znakuje szlaki piesze w Bieszczadach, angażuje się w promocję regionu i różnorodną działalność społeczną w organizacjach pozarządowych. Z zawodu jest nauczycielem historii. W 1978 r. zdobył złoty laur przewodnicki na VII Konkursie Krasomówczym Przewodników PTTK w Golubiu-Dobrzyniu. Autor publikacji krajoznawczych i regionalnych oraz instruktor przewodnictwa. Wydał kilka przewodników. Prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku.
GRZEGORZ – mieszka w Sanoku. Posiada uprawnienia przewodnika górskiego i pilota wycieczek. Specjalizuje się w pilotażu wycieczek do Lwowa, oprowadzaniu grup po Bieszczadach, Ukrainie Zachodniej, Górach Świętokrzyskich.
- mieszka w Lesku
Posiada uprawnienia przewodnika górskiego i pilota wycieczek.
Urodzona i wychowana pod Tatrami – góralka z krwi i kości- od zawsze rozkochana w górach.
Od 20 lat mieszka w Bieszczadach.  Początkową nieufność szybko zastąpił zachwyt i zauroczenie tą magiczną krainą.
Z wykształcenia historyk z pasją wprowadza turystów w bogate dzieje bieszczadzkiej krainy, jako miłośnik przyrody pokazuje piękno i niezwykłość tutejszej flory i fauny, bogactwo krajobrazów. Kocha przestrzeń ( jej pasją jest spadochroniarstwo i szybownictwo) i chętnie prowadzi tam, gdzie człowiek oddycha pełną piersią i czuje się wolny.  Stara się rozkochać turystów w Bieszczadach, zauroczyć ich pięknem, tak, żeby chcieli tu powracać.